İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nasıl çok kazanırız

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi hiç yoktan ülkeye doviz girdisi gerci adworbs ilede cıkan bir para var ama o kadar cok degildir ama adsense kullanan daha cok kişi war

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, silenceofdarkness in de belirttiği gibi biz ülkeye de hizmet ediyoruz. Bir bakıma ihracatçıyız. Ama ihraçatçılara her türlü kolaylık sağlanırken , vergi iadeleride dahil, biz çeklerimizi bile doğru düzgün tahsil edemiyoruz. Bir çok banka hesabınız yoksa çeki tahsile almıyor. 10-15 $ dan başlayan muhabir banka bedeli ile 0,002 lik komisyonların yanında, birde 21-30 gün beklemek bizlere işkenceden başka bir şey değil. Geçenlerde yaklaşık bir hesap yaptım. Türkiyeye adsense yolu ile aylık asgari 150.000 $ bir döviz girişi oluyor. Acaba hangi ihracatçı böyle düzenli bir girişi sağlayabiliyor. bir çok arkadaşımızın zaten çekleri 100-200 $ arasında. komisyon ve masrafları hesap ettiğinizde en az % 10 kayıp oluyor. Bu konuyu başbakanlığa yada bu tip olaylarla en çok ilgilenen Ankara sanayi odası başkanına yazsak bize bir çözüm bulmazlarmı acaba. Mesela google çeklerini bir devlet bankası masrafsız ve belirli bir yüzdesine bloke koyarak hemen ödese..

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bildiğim 3 kişi adsensede 5 haneli rakamları kazanıyor. Bu tip kazananların sayısı 100 e ulaştığında devlet önemsiyormu önemsemiyormu görürüz.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
devlete eğer bu olayı çaktırırsan direk %30-40 gelir vergisi ödersin ona göre:)

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cahil cok güzel konuşmuş kazannmak bir dert parayı almak bin dert
walla unakıtan bir vergide oraya koyabilir hani bedavadan geliyor diye para
aşagı tükürsen sakal yukari tükürsen bıyık hesabı iş :)

yahu beş haneli kazana aslan parcalari varmi harbiden ??

E

erotika

Misafir
5 i bilmem ama buay 4'ü bulacağım adsense den. XXXX adsense yani :)

3 Yabancı site ile. Tekil hitleri 1000 +
2 Tanesi webmaster içerikli diğeri genel yabancı bir içerik ,;)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika' Alıntı:
5 i bilmem ama buay 4'ü bulacağım adsense den. XXXX adsense yani :)

3 Yabancı site ile. Tekil hitleri 1000 +
2 Tanesi webmaster içerikli diğeri genel yabancı bir içerik ,;)

Eveet,
bu kadar tahammül edebildim . yeter artık.
mitoloji değilsen "eg-zotika" hemen bu siteleri açıklıyosun ; ya da kendinle ilgili diğer arkadaşların da fikir sahibi olmasını sağlamak üzere herkesin sınayabileceği birtakım bilgiler veriyorsun.

Bu olayı bu kadar abartmamış olsaydın. Yani sırf bir iki mesaj olsaydı müdahele etmeyecektim ama mecbur kaldım. Tüm mesajlarında bu şekilde gizemli bir hava verip yabancı site/hit/xxxxxx kadar kazanç gibi ifadeler kullanıyorsun.
Hangi site olduğunu belirtmeyecek olduktan sonra her isteyen foruma girip bunun gibi mesajlar yazabilr ve bu şekilde forumdaki üyelere bir şekilde zarar verebilir. İnsanlarda haksız bir güven sağlayabilirsin.
Özel mesaj yerine buradan mesaj atıyorum ki herkes bu kadar abartılmasına müsaade edilemeyeceğini görsün.

Lütfen, ya sınanabilir şeylerden bahsedin; ya da gizli ise siteleriniz hiç bahsetmeyin.

Saygılar...

B

Bedavalar-Net

Misafir
bilgi paylasimi,öneride bulunma,forum etiklerine uyma: 0
Kendini sürekli övme : 10

:) Kizmasin ama bu böyle,forumda insanin kendisini övmesinden baska daha önemli isler yapabilir.Sen en azindan bir iki siteni söylede bizde senin kendine dolayli da olsa´helal be bana büyük webmasterim,süper kazaniyorum,süper tekil hit aliyorum(google dan bir sitem günde 5000 + tekil aliyor),ben neyim böyle ya,bravo valla gibi söyledigi sözleri bizde ona söyleyelim.Kimse sitesini belirtmek zorunda degildir ama acilan her konunun altina o konu ne olursa olsun hep kendini övüyorsun,kendini takdir ediyorsun :) ve hicbir paylasimda bulunmuyorsun.Iste forum kurallarini gectim forum etigine biraz ters sanirim senin bu sekilde davranislarin.

saygilar.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bedavalar-Net' Alıntı:
bilgi paylasimi,öneride bulunma,forum etiklerine uyma: 0
Kendini sürekli övme : 10

:) Kizmasin ama bu böyle,forumda insanin kendisini övmesinden baska daha önemli isler yapabilir.Sen en azindan bir iki siteni söylede bizde senin kendine dolayli da olsa´helal be bana büyük webmasterim,süper kazaniyorum,süper tekil hit aliyorum(google dan bir sitem günde 5000 + tekil aliyor),ben neyim böyle ya,bravo valla gibi söyledigi sözleri bizde ona söyleyelim.Kimse sitesini belirtmek zorunda degildir ama acilan her konunun altina o konu ne olursa olsun hep kendini övüyorsun,kendini takdir ediyorsun :) ve hicbir paylasimda bulunmuyorsun.Iste forum kurallarini gectim forum etigine biraz ters sanirim senin bu sekilde davranislarin.

saygilar.

İnsanın kendini övmesi çoğu zaman iyi hissettirir kendini. Ne ne kadar gerçek bilemem. Belki gerçekten kazanıyor o kadar allah arttırsın kimsenin o parada gözü yoktur burda ama ben bu forumda kendini bu kadar öven birini gerçekten görmemiştim :) Delikanlı webmasterın malı meydandadır diyip postumu noktalandırıyorum..

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eg-zotikya bende özelden tepkimi dile getirdim ama özel konuşmalara girmekten kacindigindan belli oluyor sallamasyonlari güclü bir arkadaş yok eger sitesi varda soylemiyorsa ya hile yapıyor yada bizlerin onun sayfalarini calacagini düşünüyor yada bir kaç milyar olan dunya hitini ondan calariz die korkuyordur .. :)
neyse boyle konuşmalarin yapılmasina kıl oluyorum bende ReferXchange abimiz gerekli yorumu yapmiş
saygilar

Z

zeynelkoc

Misafir
ReferXchange e katılıyorum forumda seni takip ediyorum sürekli şu kadar kazanıyorum şoyle boyle yapiyorum diyorsun ama site adresini yazmaktan kaçınıyorsun

bencede ya atıp tutuyorsun yada hile yapiyorsun başka bi açıklaması olduğunu sanmıyorum. umarım yanıltırsın beni

byfobi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cahil' Alıntı:
Arkadaşlar, silenceofdarkness in de belirttiği gibi biz ülkeye de hizmet ediyoruz. Bir bakıma ihracatçıyız. Ama ihraçatçılara her türlü kolaylık sağlanırken , vergi iadeleride dahil, biz çeklerimizi bile doğru düzgün tahsil edemiyoruz. Bir çok banka hesabınız yoksa çeki tahsile almıyor. 10-15 $ dan başlayan muhabir banka bedeli ile 0,002 lik komisyonların yanında, birde 21-30 gün beklemek bizlere işkenceden başka bir şey değil. Geçenlerde yaklaşık bir hesap yaptım. Türkiyeye adsense yolu ile aylık asgari 150.000 $ bir döviz girişi oluyor. Acaba hangi ihracatçı böyle düzenli bir girişi sağlayabiliyor. bir çok arkadaşımızın zaten çekleri 100-200 $ arasında. komisyon ve masrafları hesap ettiğinizde en az % 10 kayıp oluyor. Bu konuyu başbakanlığa yada bu tip olaylarla en çok ilgilenen Ankara sanayi odası başkanına yazsak bize bir çözüm bulmazlarmı acaba. Mesela google çeklerini bir devlet bankası masrafsız ve belirli bir yüzdesine bloke koyarak hemen ödese..

Mükemmel Bence Sesimizi Duyururuz Bizde ... Devlette Komisyonunu Alsın Ama Sorun Şurda 1 çek İçin 1.5 Ay Bekliceksem valla Google La Yollar Ayrılır reklama kaçacak ama her hafta hostbuldan 25 milyon alırım daha mantıklı bence her yerimiz google oldu adamları zaten zenginettik komisyon bile belli değil adamlar bizlen qumar oynuyor. Ama Genede Fazla Kazandırıyo İşte Orası Güzel Ama Zaman Kaybı ve bir sürü vergi alıyorlarsa mantıklı değil.

E

erotika

Misafir
:) Tamam bende bu olayı şöyle yorumluyorum:

" Sizler imrenmiyorsunuz (kıskanmıyorsunuz) bende sallıyorum. Ben yalan söylüyorum tamam hiç kazanmıyorum ve de yazdıklarım yalan. Hayalim gücüm çok yüksek. "

Tamam bu olay böyle kapansın.

Birçok yabancı foruma üyeyim ve sizler gibisini ilk defa görüyorum. Çok şaşırdım doğrusu. Ayrıca gerçekten forumu izleyen arkadaşların adsense kazançlarını artıracağını düşündüğüm ve benimde o şekilde kazandığım yöntemleri açıklayacaktım ama vazgeçtim. Herkese saygılar lütfen konu ile ilgili mesaj yazılmasın.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika tabiki sitelerini söylemek gibi bir zorunluluğun yok..
Kişisel fikrimde kimsede merak etmiyordur (en azından benim umrumda değil.)
Ama iyinet forumları bir çok kişi tarafından her post takip ediliyor (ki ben bunlardan biriyim)
Her mesaja benim sitem benim sitem benim sitem diye kırk defa yazıldığında insanlara artık bööö geliyor...Haklı olarakta refer arkadaşımızda günlük seyrini yaparken forumda yine görünce böyle bir mesajı artık oda bööö demiş..Ve diğer olaylar böyle cereyan etmiş..
En son mesajında "Ayrıca gerçekten forumu izleyen arkadaşların adsense kazançlarını artıracağını düşündüğüm ve benimde o şekilde kazandığım yöntemleri açıklayacaktım ama vazgeçtim" bu tahrik değilde nedir..Burda herkes aynı şeyi söylüyorsa ya birisine uyuz olmuştur kendi aralarında toplanmıştır komplodur bu :)

Yada "doğrudur"
E bilmiyorum arkadaşları ama seni gayet seviyorum..Bilmiyorum ne kadar alakadar eder ama seni.Forumda yazdığın o tür mesajlar benide alakadar etmiyor zaten.Sana sevgim hiç bir zaman azalmayacak.Diğer arkadaşlarında kişisel bir problemi olduunu zannetmiyorum seninle zira onlarda seni seviyorlar.. Hepimiz birbirimizi seviyoruz..
Ama böyle her mesajı açınca hep seninle ilgili bir polemik olunca gerçekten sıkılıyorum..
Böyle konulara girip öneriler yapanları sevmem ama..
Madem ilginç geliyor ve insanların seni kıskandığını düşünüyorsun. eg-zotika yerine merotika diye bir rumuz kaydetip 0 dan hiç böyle şeyler yazmayarakda kullanıcı olabiliyosun..
- Rumuzum çok karizmadır çizdirmem len kendimi diyorsan..
Saygılar :)
Tebrikler ve daha çok kazanma dileklerimle..

E

erotika

Misafir
Teşekkür ederim.

Ayrıca ben ısrarcı değilimdir. Sitelerim bir hafta boyunca saldırı yiyorsa direk kapatırım mesela ki bunu 2/3 kez yaptım. eg-zotik sitelerime gelen saldırılar oıldugu için siteyi kapattıgım çok oldu. Hayatta ısrarcı olmamak lazım.

Neyse herkese bol kazançlar.

S

soundmaster

Misafir
siteni yazman mecburiyet diil de
her mesajın "şöleyim böleyim" dersen böle tepki çekmen normal
ya sen yazcan "işte bu böledir şu şöledir aha budur"
ya da hiç yazmıcan tepki çekmicen

bugün senin gizlediğin site/içerik vs. yarın başkası bulur milyon tane kopyasını yapar

ama harbiden 1 diil 2 diil her mesajında "xxxx kazandım" lafını kulanırsan insanlar bi zamandan sora seni kaale almaz(bu da benim yorumum)

E

erotika

Misafir
Arkadaşım ben 2 konuya yazdım birisi nasıl çok kazanırız diğeri ne kadar kazandınız.

Lütfen alakasız ilgisiz konuşma.

Ayrıca sitelerimin içeriğini yazayım ancak adresi yine yazmayacağım.
Bahsettiğim adsense kazancı yapan sitelerin birincisitüm dünyadaki affiliate programlarını eleştiren link veren ilgili yorumların olduğu bir site.

Diğeri ise webmasterlık ile ilgili herşeyin yorumların vs linklerin olduğu bir portal. Üçüncüsü ise genel bir yabancı içerikli site. Her telden çalıyor.

Neyse konu uzamasın gerçekten hepimizin tartışmaktan yapacak daha çok işi var. Saygılar.

S

soundmaster

Misafir
allah için 2 konuya yazmışsın
neyse bol allah artırsın ne diyelim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5