İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nasıl Webmaster Olunur!

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Merhabalar...
Paylaşmayı yazmayı çok seven biri olarak şuana kadar öğrendiğim kadarıyla Nasıl Webmaster Olunur ile ilgili bir makale yazacağım..
Not:Ben webmasterim demiyorum sadece şuana kadar webmasterlik ile ilgili düşüncelerimi ve öğrendiklerimi paylaşacağım eklemek istediklerinizi yorum olarak yazın..
attachment.php

Şöyle başlıyım webmaster olmak için çok çalışmak çok uykusuz kalmak lazım..:) ve sabrınız yüksek olması lazım çünkü webmaster olmak sabırla alakalı sabırlı olamazsanız webmasterliği bırakın hiç bir şey öğrenemessiniz..:)
ve en önemlisi istemek bir şeyi istemezseniz asla olamazsınız sadece öyle 2-3 günlük takılıyım diye bir şeyler ögrenmek istiyorsanız veya çok para kazanıyım diye hiç bir şey yapmayın direk başka bir mesleğe geçin..:)

Şimdi program dillerinden bahsediyim biraz..

Program Dilleri:
Çok yüksek seviyeli diller : VisualBasic, VB.NET, Acces , Foxpro ...
Yüksek seviyeli diller: Pascal ,Basic ,Fortran...
Orta seviyeli diller: C ,C++, C# , Java ,ADA...
Düşük seviyeli diller: Assembly...
Makina dilleri: Bilgisayarın çalışma dilleri 1 ve 0'lardan oluşur...

attachment.php

Şuanda en çok para bilindiği gibi programcılıkta var tabiki bütün dilleri bilirseniz hem maaşınız dolgun hemde bilginiz dolgun olur :) ama dediğim gibi herşeyin başı heves istemiyorsanız sakın öğrenmeyin.:)
Hani bunların hepsini bilmiyebilirsiniz bir kaç tanesini bile bilseniz kar kardır..:)

Webtasarım dilleri:

Şuanda en çok tercih edilen php ve asp dilleri olarak biliniyor..
Webmaster dillerinde 1 tane bilseniz bile yeter aslında ben şuan azbuz php biliyorum işte o yetiyor bana .html çok iyi biliyorum işte yetiyor onlar bana..:)

Diğer Diller:SHTML,DHTML,ASPX,JSPX

attachment.php

Ve son olarak diyeceğim webmaster olmak için
Bilgilerini paylaşmayı ve bilgileri ögrenmeyi seviceksin..
Webmaster dillerinde bildiklerim bu kadar yanlış bişey yoktur umarım. :)
attachment.php

Yazan:Emir Karuç​

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
"webmaster olmak sabırla alakalı" doğru söze ne denir. rep.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Uykusuz kalmak şart mı ? =)

Uykusuz kalmak bencede şart değil, ama iyi bir wm'ın uyykuları kaçıyordur herhalde aklına gelen proje vb. fikirler ile. Ben bile gece 4-5te kalkıp nete giriyorum aklıma takıldı mı uyku yok :)

Sanırım, bir sorunla karşılaştığında, "olmaması lazım, neden olur" diyipte bilgisayar başında sabırsızca deliren insandan, bir sorun çıksada kendimi geliştirsem, meşkale çıksın diyen insan olduğunuzda wm olmaya başlarsınız. (Benim düşünceme göre böyle, aşkın tarifinden sonra en zor tarif olsa gerek wm :) )

+repledim bende eline sağlık :harika:

Ekleme: Vay be fortran ileri seviyeymiş, bence çok basit boşuna öğrendim diyorum :D

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Uykusuz kalmak bencede şart değil, ama iyi bir wm'ın uyykuları kaçıyordur herhalde aklına gelen proje vb. fikirler ile. Ben bile gece 4-5te kalkıp nete giriyorum aklıma takıldı mı uyku yok :)

Sanırım, bir sorunla karşılaştığında, "olmaması lazım, neden olur" diyipte bilgisayar başında sabırsızca deliren insandan, bir sorun çıksada kendimi geliştirsem, meşkale çıksın diyen insan olduğunuzda wm olmaya başlarsınız. (Benim düşünceme göre böyle, aşkın tarifinden sonra en zor tarif olsa gerek wm :) )

+repledim bende eline sağlık :harika:

Teşşekurler dün gece 12 'de uyumaya çalısırken birden 2 tane makale geldi aklıma 1-2 saat öyle uymaya çalısırken nasıl yazsam hangi görselleri kullansam diye düşünüp durdum.
Teşşekurler.:)

Ekleme:
webmaster olunmaz webmaster doğulur :p :D

Aynen Öyle :D

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Webmaster olurken uykusuz kalmak, şart değil, tercihti.r Çünkü gecenin bi vakti aklıma bişey gelip sabahlara kadar yapmaya uğraştığım olmuştur.

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
uykusuz kalmak ile ne alakası var ve çok şeyi açıklamamışsın eksi yazı ve -rep :)

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Webmaster olurken uykusuz kalmak, şart değil, vazifedir. Çünkü gecenin bi vakti aklıma bişey gelip sabahlara kadar yapmaya uğraştığım olmuştur.

Hocam ben söyledim zaten şart değil ama merak ettiğimiz birşey olursa veya hemen aklımıza gelip yapmak istediğimiz bişey olursa uykusuz kalabiliyoruz hangi webmaster acaba hiç uykusuz kalmadı. :) Diye düşünüyorum.

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hocam ben söyledim zaten şart değil ama merak ettiğimiz birşey olursa veya hemen aklımıza gelip yapmak istediğimiz bişey olursa uykusuz kalabiliyoruz hangi webmaster acaba hiç uykusuz kalmadı. :) Diye düşünüyorum.

Şu alıntıyı düzelt hocam şu an Türkçemden utanıyorum :D

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
uykusuz kalmak ile ne alakası var ve çok şeyi açıklamamışsın eksi yazı ve -rep :)

Hocam ben söyledim zaten şart değil ama merak ettiğimiz birşey olursa veya hemen aklımıza gelip yapmak istediğimiz bişey olursa uykusuz kalabiliyoruz hangi webmaster acaba hiç uykusuz kalmadı. Diye düşünüyorum.
Mert hocama yazdığımın aynısını sizede yazayım
Takdiriniz için teşşekur ederim.:) - rep fark veya +rep fark etmez yazdığım makale ile ilgili yorumunuz bile çok mutlu edici bişey
Ve ben zaten söyledim sadece bildiklerimi söyliyeceğim diye konun başına lütfen bakın. Bildiklerimi yazdım sadece
İyi forumlar.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Uykusuz kalmak nedir. Webmaster olmak sitedeki hatayı düzelteceğim diye toplantıya geç kalmak sonra da patrondan bir ton fırça yemektir. (şekil a Eif) :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5