İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

natonun 2001 yılında yaptığı ilginç deney

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar aradim bulamadim.Bende paylasim dedim..Alıntıdır!

nato 2001 yılında 5 farklı ırktan olan nato üyesi olan ülkelerin askerlerinden subay derecesinde sadece bir silahla ateş etmeyi bilen askerleri bir deye tabi tutmuş bu deneyde askerlere hayatlarında hiç kullanmadıkları savaş aletlerini birşey göstermeden deneyip kullanma becerilerini test etmek ve hangi ırkların ülkelerin savaş aletlerini kavaramad başarılı olduklarını tesbit etmişler büyüzden tank,helikopter,panzer,uçak savar ve havantopu bunları askerlere hiç birşey göstermeden denemelerini istemişler işte bu denyden notlar ve ülke askerlerinin başarıları

1.japon ordusu
japon ordusundan 5 asker denek olarak kullan mışlar bu askerlerden sadece birtanesi hiçbirşey bilmedigi halde hava topunu kullanmış am diger aygıtları kullanamamaış diger askerlerde başarı elde edememiş
2.ingiliz ordusu
ingiliz ordusundan 5 asker denek olarak kullanılmış sadece 2si başarılı olmuştur 2side farlı aletleri kullanabilmişler ama sadece 1tane kullanabilmişler
3.amerikan ordusu
amerikan ordusundan 5 denek kullanılmış hepsi başarırısız sonuç almıştır
4.fransız ve alman ordusu
iki ülkedende 5er farlı asker deneye tabi tutulmuş sonuç hepsi başarısız
5.israil ordusu
israil ordusundan 5 farlı asker kullnılmıştır sadece bir asker bir aygıtı kullanabilimiştir
6.sudi arabistan
natoda olmamasına ragmen tek bu deneye katılan tek arap ülkesidir 5 kişi katılmıştır 5 askerden 3 asker sadece farklı aygıt kullanabilmişler
7.türkiye ordusu
bilerek en sona ordumuzu koydum
ister inanın ister inanmayın askerlerimizin 5 de bütün araçları hiç birşeybilmedikleri halde pratik zekalarıyla kullan mışlardır 5 başarılı olmuştur sadece bir asker 4 kullana bilmiştir onunda mazereti var tanktan inerken düşüp kolu kırılmıştır. bu deneyde türk ordusu ödül almıştır ve türklerin savaş aletlerini kullanmada diger ırklara ve ülkelere göre bariz bir üstünlügü kabul edilimiştir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
dedemin anlattığı destanlara benziyor. ama gerçekse, gurur verici birşey.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bunu geçmişte de denk geldiğimde birisinin uydurmuş olduğunu düşünüyordum şimdide, en belirgin işaret de "ırk diye bahsetmesi"

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonuca bakarım;
Araplar dışında, diğerlerinden hem kültür hem de refah olarak en az 20 yıl gerideyiz. Müthiş pratik zekamız olsaydı buralarda olmazdık. Kaldı ki Suudi Arabistan NATO üyesi değil. Sallama (kaynaksız-dayanaksız) şeyleri buraya yazmayın.

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence yalandır bu olay.. kimin saf türk olduğunu nasıl bileceksin. askerlerimizden türkçe bilmeyenler bile var.. milliyetçi duygularla yazılmış bir olay bence..

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Araştırmaya gerek mi var, bizi güçsüz görseler coktan yok etmişlerdi zaten :) Kimse bayılmıyor türklere aksine geçmişi hatırladıkca kuyruk acısı çekip saldırmak istiyorlar bunuda bir çok siyasi şekilde belli ederek ahlaki yönden kışkırtarak sabrımızı zorluyorlar.. Sonunda uleeeeyn diyip alayına gider yapacağız sanırım :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
olsun gine türkler üstün ister yalan olsun ister değil:D Varmı türkden iyisi ne mutlu türküm diyene

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5