İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne anlama Geliyor bu yazı ?

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Hello,

Your account is using excessive resouces and not suitable for a shared hosting environment. We can't allow any one user to degrade server performance by over utilizing resources as it has a direct impact on other users on the server. Due to this we moved your account to a temporary server in order to allow you to resolve the issue and to prevent downtime on your site. You can find the issue below:

Average CPU% usage - 1.82
Average Memory% usage - 1.58
Top Process %CPU 99.9 /usr/bin/php forumdisplay.php
Top Process %CPU 66.0 /usr/bin/php forumdisplay.php
Top Process %CPU 56.0 /usr/bin/php forumdisplay.php

Please make immediate arrangements to move this account or resolve the issue.

Your options are as follows:

1. You can upgrade your account to a managed dedicated server. You can find our dedicated servers at www.hostingzoom.com/dedicated-server.html.

2. You can try to resolve the high cpu/processes usage but must be done within 7 days. You will need to let us know what you've done to resolve the issue before you can be moved back to the original server. We would like to see cpu usage below 1%, top processes below 25%, and simultaneous processes below 8.

3. You can look for another provider to host your account. Note that it must propagate to the new provider within 7 days so you should allow allow time for propation should you decide to go this route.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenin kaynak kullanımı ok fazlaymış hesabını geçici bir sunucuya taşımışlar sorunu çözmen için 7 gün veriyorlar cpu yu %1 de top taki işlemleri 525 in altında diğerlerinide 8 in altında görmek istiyorlarmış yada dedicate sunucuya geç diyorlar yada başka bir hostla görüşebilirsin diyorlar

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Sağolasın

ama geçici bi suncuya taşımak la ne yaptıklarını anlamadım

dominde bi değişiklik yapmadık. site çalışıyor.

kafam karıştı :)

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dns yi forward etmişlerdir çok zor bir iş değil yani

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vay be adamı hosttan kovuylar mı ?
Hangı sıte bu merak ettım ?
Senin siten ne ve hangi hostu kullanıyorsun ?

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım forumdisplay.php dosyası servera fazla yük getirdiği için diğer reseller kullananların etkilenmemesi için böyle bişey yapmış olabilirler.

B

Baria

Misafir
hostingzoom hizmeti süper ben orayı kullandım ve çok hoşuma gitti her ne bakımdan olursa olsun. parayı yatırmadım 1 hafta beklediler. ve ondan sonra 1 ay accountumu suspent ettiler yani silmediler. arkadaşın sitesi dogal vbulletin fazla cpu yu götürüyor bu nedenlen yazmışlar.
Bunu Çogu Professiyonel Hosting firması yapar.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doru cok ii hizmet veriorlar aynı sey benimde basıma geldi reseller dım bi sitem cok fazla kaynak yiodu onu almak zorunda kaldım ama hala devam ediorum dier sitelerle

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
iyide adamların böyle bir uyarı maili vermeleri o firmanın kötü olduğunumu gösteriyor ????

Hemen kaliteli hosting istiyorsan bizden al gibisinden mesajlar :)

Valla yazık.. Adamlar müşterilerine önem verdikleri için CPU yani sitenin hızını etkileyen şeyi yoran kaynağı bulmuşlar ve düzelt diyorlar..İşde kalite budur.. Sorunu bulan düzelt diyen yer.. Diğer müşterileri etkilenmesin, mağdur olmasın diye bir müşterisini gözden çıkartan yer kalitedir..

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bizimde orada sitemiz var Phpbb'den SMF'ye geçiş yaptık, sunucu kullanımı azaldı.. Size de böyle bir geçişi tavsiye edebilirim.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bencede smf forum diğer ucretli forumlarla yarışacak kadar hızlı ve kaliteli tavsiye ederim yani

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı durum benim başıma da geldi. Ekonomikhosttan kovuldum hemde :p

Sitem sunucu kaynaklarını çok fazla kullanıoyrmuş. Hiti de 200-300 arasıydı.

Fakat bu sorun Phpbb +1.52 de görülüyor. 1 sayfada gereksiz birsürü sorgu var. Sorguları azaltınca normale dönüyor.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aynısını yasadım malesef cok fazla script yada kodlamadaki bazı durumlar buna sebep oluyor. bazende TÜRKÇE karakterleri querysTRinglerde kullanmak . Hesabı kapadılar coz oyle acalım dediler :) çözdüm ama sonrada yasadısı bişeylerden kapadılar . Sanırım en guzeli kaliteli iyi bir host firmasına guvenmek ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5