İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ne iş ?! legal mi?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Doğru olmayan bir reklam yerleşimi aslında, ama google politikalarınada aykırı değil yani buradaki amaç adamın gözüne ilk reklamı sokup tıklamaya zorlamak...
Google bu gibi birimler içinde bir politika uygulamalı bence...

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ads Black List Database:
5-top-sites.com is listed on our Ads Black List

DMOZ'a bunların dizinini açsalar yeri, sektör oldu bu tip siteler :)
Adwords'e reklam verirsen ok, yoksa cız! kategorisi

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
direk adsense için yapılmış bir site.
bu linkin aylık reklam giderleri 35 bin dolar civarında imiş! büyük birçok büyük sitede bu linkin 5 aydır reklamları dönüyor -imageshack, tripod lycos vs..
bu giderlerle kazancı da çok iyi olsa gerek.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hiçbirşey bilmeseniz bile para ile para kazanılabildiğinin bir göstergesi ve yüzlerce bu formatta hazırlanmış adsense de reklamı olan site var.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zeki değil bu ya düpedüz hile. Hile yapan herkes zeki olur bu mantıkla. Google çark dönsün die para için kaliteyi düşürüyor, ufak ihlallerden küçük siteleri banlarken böyle sitelere göz yumuyor. Umarım rakipleri güçlenir de biraz kendine çeki düzen verir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şimdi şöyle birşey var, adsense ile ucuz kelimelerde reklam verip siteye trafik çekmek ve o reklamlardan gelen kullanıcıların %10' u nun reklamlara tıkladığını düşünerek bir reklam payı biçersek ki bende bu yöntemi kullanıyorum o zaman bu mantıklı ancak bu örnekteki çokta legal birşey değil gibi geliyor bana çünkü içerikten önce reklamlar geliyor ve olası tıklama oranı benim tahminlerimden çok çok yukarıdadır...
Kim adwordse ucuz kelimeler ile reklam vermiyorki adsense geliri olduğu sitelerde?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
benmi yanlış görüyorum alexa da site 3000 lerdemi böyle bişeyse zaten adamlar google zenginleri katogorisinde en üst seviyeye şimdiden çıkmış demektir

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi şöyle birşey var, adsense ile ucuz kelimelerde reklam verip siteye trafik çekmek ve o reklamlardan gelen kullanıcıların %10' u nun reklamlara tıkladığını düşünerek bir reklam payı biçersek ki bende bu yöntemi kullanıyorum o zaman bu mantıklı ancak bu örnekteki çokta legal birşey değil gibi geliyor bana çünkü içerikten önce reklamlar geliyor ve olası tıklama oranı benim tahminlerimden çok çok yukarıdadır...
Kim adwordse ucuz kelimeler ile reklam vermiyorki adsense geliri olduğu sitelerde?

Reklam verdiğin konuyla alakalı bir siten varsa tabiki hiçbir sorun yok amacı o zaten AdWords'ün, ama en iyi forex siteleri diye reklam verip forex forex forex forex forex yazdığın bir sayfaya adsense koyuyorsan site ondan ibaretse o konuda reklam görmek için zaten Reklam Birimi sistemi var ben adwords e reklam verdiğimde böyle sitelerde reklamımı görmek istemem sisteme güvenim sarsılır. Google'da bunun için içerik hedefli reklam diyor yani bu tip örneklerin savunulacak bir tarafı yok bana göre.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Söylemek istediğim adwords reklamları ile adsenseden gelir elde etmenin olumsuz bir olgu olmadığıdır... Bu googlenin işine gelir popüleritesi artar... Tabiiki siteyi savunmuyorum...

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir sayfaya aynı boyutta iki reklam yerleştirmek yasak en basitinden...

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense kuralları boyle bır yerlesım oılmaz dıyormu ki arkadaslar başlıkta yazan arkadaslara gore boyle bır yerlesım olabılıyor o zaman bu adamın yaptıgı ve yanlış olan sey nedır
mumkun oldugu kadar sınırlara yakın olmak mı?

hepimiz nasıl daha cok tıklama alırız dıye yerleşim stratejileri uygulamıyormuyuz kurallara aykırı degılse bu sıteye soylenecek bırsey yok bence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5