İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne ister bu webmasterlar

M

MrCooL

Misafir
Arkadaslar uzun suren askerlik cilesinin sonunda iyi bir tatil sonrasi tekrar netteyim. Goruyorumki php sempatizanlari php arsivi sitelerine girismis, Linux'ta oyun bile oynamamis insanlar DigitalUnix identleri ile Forumlarda boy geziyor. Bu guzel gelismeler ulkem netinin netinin degismedigini gosteriyor sevidim:)

Gelelim fikirlerinizi almak istedigim konuya.hayat boyu ekmek yiyebilecegim tek is web yazilim sektoru.Nacizane php ve mysql mukavameti icinde ekmek parasini kovaliyoruz.Bir kisim arkadaslarin gaziyla kendi internet mekanimi acma yoluna girdim. Webmasterlara hizmetler [sonraki asama olarak derin arsivimi paylasmak] vermek istiyorum. Nedir yeni trendler Turk webmaster camiasinda? Neleri sunayim mesela? yada nasil bir sistem gelistirelim. Fikir sizden, hayata gecirmek benden. Fikir beyan edenlere simdiden tesekkurler. Etmeyenlerde bos bos bakmasin.Forumun diger sayfalarindan birseyler kapsinlar

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu işlerde önemli olan fikir zaten. döküman dersen internette istemeyeceğin kadar çok. yani fikir bulmadıktan sonra ne anlamı kaldı webmasterliğin. zeka işileri değil mi bu uğraştıklarımız. 15 yaşındaki çoğu internet kullanıcısı azimli genç netteki örnekleri kullanarak bir webmaster sitesi hazırlayabilir. ama o yaşta fikir üretmesi problem olur. yani sen de en önemli noktayı başkasından istiyorsun. ne diyebilirim ki ?

M

MrCooL

Misafir
Fikir.

Aforizmalara Cevaben:

Klasik turk milleti tarzi ile cevap yazmissin. Senden konuyla alakali fikir istendigini anlamak yerine, nasihat yoluna girmissin.Buda bir gelisme tabi senin icin.Herneyse, fikir beyan etmek isteyen arkadaslar olursa ben yine okurum

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MrCool anlaşılamaman üzücü ve inan "Klasik turk milleti tarzi ile cevap yazmissin." derken ne kastettiğini çok iyi anlıyorum.

6 yıldır kesintisiz internet ile temastayım, senin yaşadığın askerlik faicasını 4 yıl erteledikten sonra bu yıl bende yaşayacağım.

Değişiklik olmaması konusuna gelince; evet. Bu konuda şanslısın. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde pazarlayıcılar ne derse toplum aynı şeyi söyledi, onlar toplumu birşeylere ihtiyacı olduğuna inandırdı, toplumda "acaba öylemi?" diye sormadan "evet" dedi.
Microsoft ASP ve .NET konusunda biraz geç kararlar alıp, bonca açık verince senin işine gelir şekilde Linux gelişti ve çeşitli PHP versiyonları ile PHP oldukça yaygın bir programlama dili haline geldi.
Geçenlerde de bir konuda değindiğim üzre; herkez hazır scriptler üzerinde birkaç oynama ile "site" hazırlıyor. Gecekondu tarzında gelişen bu "site"lerin en büyük ihtiyacı diğerleri ile olan benzerliklerini en aza indirgemek yada fark yaratmaya çalışmak.
Webmaster'lara hizmet vereceksen eğer, tamamen türkçe ancak dil desteği bulunan "bedava" (milletimizin kendi adının yüksek sesle söylenmesinden sonra en çok hoşlandığı 2. kelime) bir portal yazılımı hazırlaman yada hali hazırda bulunan PHPNUKE tarzı portallara yine "bedava" modüller hazırlaman.
Reklam gelirlerinden kazanacağın para ile iyi birşeyler olacağını düşünmekteyim.

Sevgilerle;
Hoşgeldin...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MrCooL' Alıntı:
Aforizmalara Cevaben:

Klasik turk milleti tarzi ile cevap yazmissin. Senden konuyla alakali fikir istendigini anlamak yerine, nasihat yoluna girmissin.Buda bir gelisme tabi senin icin.Herneyse, fikir beyan etmek isteyen arkadaslar olursa ben yine okurum
teşekkür ederim. böyle ilerleme kaydetmeye çalışıyoruz işte. doğan cüceloğlu da okuyorum artık. sizlere minnettarım.

M

MrCooL

Misafir
ShadowSong' Alıntı:
MrCool anlaşılamaman üzücü ve inan "Klasik turk milleti tarzi ile cevap yazmissin." derken ne kastettiğini çok iyi anlıyorum.

6 yıldır kesintisiz internet ile temastayım, senin yaşadığın askerlik faicasını 4 yıl erteledikten sonra bu yıl bende yaşayacağım.

Değişiklik olmaması konusuna gelince; evet. Bu konuda şanslısın. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde pazarlayıcılar ne derse toplum aynı şeyi söyledi, onlar toplumu birşeylere ihtiyacı olduğuna inandırdı, toplumda "acaba öylemi?" diye sormadan "evet" dedi.
Microsoft ASP ve .NET konusunda biraz geç kararlar alıp, bonca açık verince senin işine gelir şekilde Linux gelişti ve çeşitli PHP versiyonları ile PHP oldukça yaygın bir programlama dili haline geldi.
Geçenlerde de bir konuda değindiğim üzre; herkez hazır scriptler üzerinde birkaç oynama ile "site" hazırlıyor. Gecekondu tarzında gelişen bu "site"lerin en büyük ihtiyacı diğerleri ile olan benzerliklerini en aza indirgemek yada fark yaratmaya çalışmak.
Webmaster'lara hizmet vereceksen eğer, tamamen türkçe ancak dil desteği bulunan "bedava" (milletimizin kendi adının yüksek sesle söylenmesinden sonra en çok hoşlandığı 2. kelime) bir portal yazılımı hazırlaman yada hali hazırda bulunan PHPNUKE tarzı portallara yine "bedava" modüller hazırlaman.
Reklam gelirlerinden kazanacağın para ile iyi birşeyler olacağını düşünmekteyim.

Sevgilerle;
Hoşgeldin...

Mesajdan anlasilacagi uzere bazi seyler degismis. ShadowSong sanada asker sonrasi katilacagin forum ve benzeri ortamda senin mesajina benzer bir mesajla karsilasmani dilerim. 15 ay gibi uzun bir sure ardindan yapacagim isin hem cok iyi olmasi hemde nacizane bizden sonra gelecek web site gelistirici arkadaslara on ayak olmalidir. "Portal" yerine icerik yonetimi alaninda bir yazilim ustune calismaya basladim. Belkide bu tip bir mesaja ihtiyacim vardi. Tesekkur ederim.

Hosbulduk,

M

malatyasporlu

Misafir
güzel bir fikir gerçekten işimize yarayacak bi şey olmalı ne biliim aklıma bişey gelmiyor ama inşallah güzel olur :)

bu arada Aforizmalar sen Türk müsün ?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
askerlik facia degil bizzat su anda benim yasadigim birseydir.
geriye kaldi 6 ay 26 gun filan:))
sizde gidin gelin bir an once

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada burda er filan varsa dikkatli olsun ne de olsa bize devlet omuzda tek serit de olsa rutbe vermis:))

SeRSeRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abicim Bizde Klasikleşmiş Olan Bir Yontem Var Birisi Yapsin Ben Ondan Alayim Siteme Koyayim Olay Boyle Oluncada Fikir denilen Kavramdan Uzaklaşmiş Oluyoruz.. Kimse Ben Birsey yapayima bakmiyor Ben Nasil Calarima Gidiyor.. :) Artik Herkez Fikrini Kullansin Hayata Gecirsin

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
yenifikirler.com diye bir domain alip guzel bir site yapin bence. Herkes fikrini yazsin. Hayalindeki web site tasarimini yazsin ve uygulamasida size kalsin :)

SeRSeRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bencede :) Fikir patlamasi olur sanirim.. Bizim guzel fikirlerimiz var ama zamanimiz yok.. zamanla görürsünüz zaten :p

Z

zeynelkoc

Misafir
konu geyiğe dönmüş

ben diyeceğimi msn den soyledim umarım istediklerin olur

saygılar

M

malatyasporlu

Misafir
ne biliim yahudi yıldızı takmışsında....

yahudi felan zannettim..

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türklerde yahudi olur abi, niye olmasın.

ayrıca, belki adam yahudilerin ne kadar çok çalıştıklarını ve ne kadar çok fikir ürettiklerini düşünmek istiyo, hatırlamak içinde böyle bişey yapıyo :)

php ile 3 yıldır uğraşıyorum ama hiçbir zaman isteklerime yeterli cevap verebilen bir türkçe php kaynak sitesi bulamadım açıkçası. 15-20 tane makale varki onlarda hep giriş seviyesinde, zaten hep birbirlerinden kopyalanmışlar. bu yüzden php.net ten başka yere girmez oldum. bu tür makalelerin olduğu bir site hazırlamak çok faydalı olur bence. programlama.com gibi birşey yani.

bişey daha dicektim ama unuttum :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5