İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne nerde kullanılır ?

MGO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben phpyi statik olarak öğrendim yani kod yapısı kod yazma gibi... ama bir türlü etkileşimli uygulama geliştiremiyorum yani demek istediğim bana bu işi adam gibi yapmak için ne lazım ve neyi nerde kullanıcağımı bilmem gerekiyor örn "bir profil sayfası yapacağımı varsayalım ne lazım" gibisinden

Kısacası birşey yapmak için arama motorlarında sürünmek istemiyorum ordan burdan kod araklamak istemiyorum iyinete güvenim tam kurtarın beni :)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Hiç,
arama motorlarına sürünmeden kod yazıyorum diyen yanaşsın birşey gösterecem :)

MGO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ben hayal kuruyorum o zaman :D bişey sorayım sana bu arkadaş ekleme olayı nasıl olabilir acaba

URFALI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
insan bazen en basit birşeyi unutuyor ve kendini arama motorlarının kollarına atıyor yani arama motorlarına hiç ugraşmadan yapabilirsen bence bu işi çok iyi bir şekilde biliyorsundur.

Netimiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ben hayal kuruyorum o zaman :D bişey sorayım sana bu arkadaş ekleme olayı nasıl olabilir acaba

ups.. :)

tavsiyem netten örnek basit kodları incele.
bir kitabın varsa örneklerini yap incele.
ve arama motoru ve forumlarda burnun sürtmeden ileri aşamaya gecemessin

CSManager.NET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
statik olarak öğrendiysen dinamiğe geçmelisin. Nasıl mı? form işlemleri database işlemleri gibi işleri uygula bence.

MGO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
statik olarak öğrendiysen dinamiğe geçmelisin. Nasıl mı? form işlemleri database işlemleri gibi işleri uygula bence.

yapıyorum birazda benim istediğim kurallara uygun veri çekme örn bir üyenin yazdığı mesajı kendi profiline çekmek gibi

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam senin benden daha çok biliyor olman muhtemel fakat ben biraz örnekleri inceledim,

Mesela bir üyenin profiline üye bilgilerini çekeceksen, get parametleri kullanılmış bir url yapısı oluştur,
www.xxx.com/uyeler.php?no=2222 ,
Get ile gelen bu veriyi al ve bir değişkene ata, üye nosunu üyeler adındaki tabloda arat ve profil sayfasına bastır. Bu bir örnek tabi ki, forumları incelersen bir çok örneği gözlemleme fırsatın olacaktır. Saygılarımla.

MGO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam senin benden daha çok biliyor olman muhtemel fakat ben biraz örnekleri inceledim,

Mesela bir üyenin profiline üye bilgilerini çekeceksen, get parametleri kullanılmış bir url yapısı oluştur,
www.xxx.com/uyeler.php?no=2222 ,
Get ile gelen bu veriyi al ve bir değişkene ata, üye nosunu üyeler adındaki tabloda arat ve profil sayfasına bastır. Bu bir örnek tabi ki, forumları incelersen bir çok örneği gözlemleme fırsatın olacaktır. Saygılarımla.

onlarıda biliyorum kardes hatta www.site.com/uyeadi gibi şeylerde tamamda bana kuralına gore veri çekmek lazım bir önceki postta dediğim gibi örneğin adam video gonderdi kim gonderdiyse onun profilde goruntulencek yada mesajı kim kime gonderdiyse onun inbox'unda cozemedim daha :)

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Anladığım kadarıyla aktarmaya çalışıyorum, bahsettiğin şey üyeler arası mesajlaşma sanırım. Yani biri diğer üyeye mesaj yollayacak onun inboxında görünecek veya profilinde, nerede olacağının pek bir önemi yok sanırım.
Mesajlar adında bir tablo oluşturulur içerisinde,
mesaj_id,mesaj_yollayan,mesaj_icerik,mesaj_kime gibi sütunlar olur birde mesaj paneli yazılır buradan mesaj yollayan giriş yapmış olan kullanıcı adı olarak çekilir,
gideceği kullanıcı adı üye tarafından yazılır bu adı alınıp bir değişkene atanır, bu üye adı üyeler tablosunda aratılır num_rows ile saydırılır 0 sonucu döndürürse(böyle bir üye yok manasında) hata verilir hata yoksa,
yollanılır.Sonrasında inbox sistemi php ile yazılır, ilgili kullanıcı kendine ait mesajları okuyabilmek için giriş yapmış durumda olur, bu kullanıcı adı yine değişkene atanır ve mesajlar tablosunda bu üye adı aratılır ve onunla alakalı mesajlar çekilir, tabloya silinmiş,tarih vs gibi sütünlar eklenerek geliştirilebilir sanırım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Saygılarımla.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5