İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne olacak bu hosting firmalarının hali?

ibrahim982

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar arkadaşlar,

Kendimi tanıtarak başlamak istiyorum. Hostingal.com un sahibiyim. Firma olarak ismi lazım değil, ayrıca birde değil iki firma reseller istemiş bizde açmışız adamlar sonra borçlarını ödememişler mail atmışız cevapta vermemişler. Bizde kapatmışız hesaplarını, içerde borçları yaklaşık her birinin 30-40$ kalmış. Ben burada bu 30-40$ da filan değilim ama eğer böyle firma firmaya bunu yaparsa, müşterisine neler yapar neler... Bunu düşünmek istemiyorum. Umarım en kısa sürede bu işler içinde yasal bağlayıcı yaptırımlar oluşur. Ben yanlızca paylaşmak istedim...

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı sorun bizde de yaşandı.

İsmi lazım değil, 4-5 yıllık bir firma, reseller istedi. Tabi dedik açtık. 1-2 ay ödemesini yaptıktan sonra, diğer aylar "sallama"ya başladı ödemeleri. Ne zaman mail göndersek, ya da msn'de sorsak, "bu hafta içinde ödeme yapacağız" cevabıyla karşılaştık. Şimdi ise hesapları kapalı ve hala borçları var.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Reseller alimlarinin %90'i geri donmuyor , cunku satis icin reseller alan adam bu isi becerebilecek adam degil, dolayisiyla bir iki parasini alip cikiyor sistemden.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama benden alan kişi, 4-5 yıldır web hosting satışı yapıyor (pardon, şimdi tekrar baktım, 96'dan beri satış yapıyormuş, sitesinde öyle yazıyor.).

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
"firma" nin resellerla isi nedir. ayda 10 dolara alt yapi kiralayacak bir sirket biliyor musunuz

M

Melvana

Misafir
Angelo' Alıntı:
"firma" nin resellerla isi nedir. ayda 10 dolara alt yapi kiralayacak bir sirket biliyor musunuz
Outsourcing daha hesaplıysa neden olmasın?
Üstelik 1 dedicated fiyatına farklı datacenterlardan 4 resellar alıp her zaman ulaşılır olmak gayet mantıklı bir hamle.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Her sekilde outsourcing yapmis oluyorsun zaten makinayi kendin kurup suyunu gazini sen kendi yerinde vermedikten sonra. Resellerda erisimin kisitli, cok ozellestirilmis taleplere cevap veremezsin. Reseller aldigin yer ancak oyle heryere reseller satan servis degil de ortak gibi yaklasiyorsa olaya duzgun olabilir. 1 gb reseller 7 dolar sloganli bir servisin kitlesi kurumsal yapilar degil birden cok websitesi olan webmasterlar olabilir, kisisel fikrim.

webabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reseller Satarken Dikkatli Davranın

Tüm dostlara merhaba,

Reseller hosting biraz dikkatli davranıldığında hem sizlerin hemde son kullanıcıların canları yanmaz,Reseller hesabı satışında genellikle seçici davranıyoruz,Bu güne kadar sadece bir bayi hesabını iptal etti, biride ödemiyor.Prensip olarak reseller hosting satmak bizim için çok daha cazip, fakat, Genelde yeni bir moda başladı 16-17 yaşında gençler, normal hosting paketi yerine reseller hesabı almayı daha uygun görüyorlar.. Bazı host reklamları yapan siteler bu işlere bir nevi çanak tutuyorlar...

Aşağıda adı önemli olmayan hosting reklamlarının verildiği siteden alınmış olan hosting fiyatı var, Böyle bir hizmetin uzun süreli ve kaliteli verilemez olsuğunu hepimiz biliyoruz.İnsanlar bir kandırmacalar uğruna paraları gidiyor....

Bu alanı hosting işi yapan her kes verir... Ama ya kalite ?

Hepinizde saygılar Sunuyorum... Buda bizim buraya yazdığımız ilk mesajımızdı :)
Elmas Güneşe Sevgiler

Yani bizler sevrelere boşuna para veriyoruz :)

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
1000 MB web alanı + 10 GB bandwidth
+ Kontrol paneli + Sınırsız email hesabi + CGI + PHP 24$ Yıllık Ödem

bu nerdeymiş ya bi bakalım :)
yurtdışında yok böylesi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5