İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne Yapabilirim ?

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşarda bende farklı bir olay var.. Yarım doları geçemiorum 8 -10 tıklama olsa dahi... Çeşitli testler yaptım sayfa gosterimi için.. Sadece foruma koydum yine aynı para.. bütün sayfalara koydum yine aynı kazanç abi kazançlar sürünüyor 0,2 - 0 ,4 arasında site hiti: 300-350 civarı neden boyle oluyo arkadaşlar yardım edin ben 2 dolar kazansam bayram etcem

T

theUnique

Misafir
alacağın para reklamdan reklama değişiyor. fazla para vermeyen bir konudaysa siten o civarda kazabilirsin. mesela 0.01 en düşük click başına verilebilecek fiyat bunun 60%ını google kendi cebine atıyor diye düşünüoruz. yani sen her tıklamadan min 0.004 kazanırssan

0.004*10=0.04 ederki bu da 4 cent.

ama tıklama başı ortalama 2-3 dolar veren konularda bir site yaparsan 2.5*10=25 dolar para alırsın tıklamadan.

eğer gösterilen reklamlar site inle alakalı yani onda bir sorun yoksa, daha fazla ziyaretçi toplamaya çalışacaksın.

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence
1 reklamlar gozun bakma yonunun tersinde kaliyor
2 can alici haber sayfalarinda (pop up) larda reklam yok
3 neden blog tarzi degil insan ya sag yada sol sutunu okuyor
4 Basliklarda habere giden lin olsa bence daha iyi olur (alttaki devami linkini aramak gerekiyor 2-3 sn)
5 birde ben yurtdisindayim pop up larda tr karakter sorunu var

T

theUnique

Misafir
bahsettin site eer nbatr'yse renkleri düselt. reklamlar reklam olduğunu o kadar belli edio ki basmak içimden gelmio

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dediklerinizi dikkate alcam saolun bahsettigim site www.nbatr.com google adsense sayfasında kodları alırken başka bir konu yani daha fazla kazanç getiren bir konu seçebilir miyim?

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sverdlow' Alıntı:
kullanıcı sayın çok az...
bence paradan önce kullanıcı sayını artırmaya bak

arkadaşım nba sitesi için idare edecek bir rakam her gun 10-15 daha kayıt oluyor, kullanıcı sayımın az olmasının sebebi yasaklama olmaması herkes uye olmadan bakabiliyolar bilgilere yani,, bunun sebebi de google indexlemesi, benim düşüncem en azından sitenin ödeme günü gelesiye kadar biraz para kazanmak bunun için ugraşıyorum, eğer kazanırsam sitenin alanını büyütcem daha fazla bilgiyi paylaşabilcez ;) sen merak etme, benim sorum :

google adsense sayfasında kodları alırken başka bir konu yani daha fazla kazanç getiren bir konu seçebilir miyim?

T

theUnique

Misafir
aoguney' Alıntı:
arkadaşım nba sitesi için idare edecek bir rakam her gun 10-15 daha kayıt oluyor, kullanıcı sayımın az olmasının sebebi yasaklama olmaması herkes uye olmadan bakabiliyolar bilgilere yani,, bunun sebebi de google indexlemesi, benim düşüncem en azından sitenin ödeme günü gelesiye kadar biraz para kazanmak bunun için ugraşıyorum, eğer kazanırsam sitenin alanını büyütcem daha fazla bilgiyi paylaşabilcez ;) sen merak etme, benim sorum :

google adsense sayfasında kodları alırken başka bir konu yani daha fazla kazanç getiren bir konu seçebilir miyim?
direk atılma nedeni hiç düşünme bile

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam kardeş benim merak ettigim de buydu saol kullanıcı sayısı da artıyor işte hergun hitler 400 civarı bir nba sitesi için şimdilik fena bir sayı değiş

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fire fox u koymuşsun ama içerik için adsense reklamları daha iyi para getiriyor. Bence içeriği dene.

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
değil

UguG' Alıntı:
fire fox u koymuşsun ama içerik için adsense reklamları daha iyi para getiriyor. Bence içeriği dene.

arkadaşım zaten eskiden içerik reklamı vardı fakat sitemin içerigi nba ve basketbol oldugu için tıklama başına 0,06 dolar falan veriyor bana da bu daha karlı geldi gerçektende daha karlı eski sistemde 8 tıklama 0,56 dolarken bunda net 0,8 dolar hem de değişme imkanı yok, bu yuzden daha karlı..

bu yuzden yeni site açacaklara tavsiyem eğer para kazanmak istiyolarsa basketbol sitesi açmasınlar :(

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
optimizasyon çok önemli...
reklamları siteye yedirmen lazım... 2 gün önce reklam renk, çerçeve ile oynayarak daha iyi hale getirdim ve hemen etkisini gösterdi..
sayfa TO oranı 2 katına çıktı. senin sayfanda reklamların reklam olduğu çok belirgin. biraz daha tasarıma önem versen verim alırsın...

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok abi hiç bi faydası olmadı çok güzel düzenlemem ragmen hiç tıklama yok :( bırakcam ben bu adsense olayını

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar adsense reklamını tekrar düzenledim, harika oldu fakat hiç tıklayan yok, artık sinir olmaya başladım :(

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Reklam textini degistirdiyseniz, incelenip onaylanmasi 1 hafta kadar surebiliyor.
Tavisiyem, hali hazirdaki reklam metnini degistirmryin ve yeni bir reklam hazirlayin, o reklam onaylandiktan sonra eski reklaminizi kapatin.

F

fenerli

Misafir
adsense reklamının arkaplan rengi bence kesinlikle değişmeli, kullandığın http://www.nbatr.com/nbahaber.gif renkleri çok kötü duruyor zemin renginden ve kutu alanlarının küçük olmasından dolayı, insanın siteye bakmasını zorlaştırıyor, bir de sayfa görüntülenme süresi biraz uzun mu yoksa bana mı denk geldi.

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saolun arkadaşlar önerileriniz için, site toplistlerden dolayı çok gec acılıyodu birkaç ince ayar ve toplistleri kaldırdıktan sonra( iyinet haric ) hızlandı, su anda 5-6 sn de açılyıor, site hitleri awstat da 600-700 civarı olmasına ragmen, günlük tıklamlar 8-9 civarı ve günlük kazanç 0,3 civarı yani cok berbat bir durum :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5