İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ne yapmalıyım ?

Majere

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar, bir konuda tavsiyenize ihtiyacım var ilgilenirseniz çok sevineceğim
zamanında affiliate marketing ile ilgilendim, birçok e-kitap vs satın aldım bazılarınıda kendi çabalarımla elde ettim. olmadı, herhalde biraz benim çabalamamamdan kaynaklanan bir durum. şimdi ise bakıyorum xticaret e falan 1 sene önce dünyanın e-kitap ını satan adamlar piyasada yok. çok az e-kitap ını satan kalmış, onlarda en eskiler. uploader lık ile falanda uğraştım onda aslında iyiydim başta ama sonradan bana pek uygun gelmedi mp3 üzerine yoğunlaşmıştım günde 2-3 $ falan kazanabilme imkanım vardı devam etseydim. ben şimdi o kazancı çok fazla zamanımı almayacak bir şekilde elde etmek istiyorum. kafamda 2 fikir var:
1)yeniden affiliate marketingle ilgilenmek ama bu sefer tek bir ürüne odaklanacağım.
2)birkaç konuda yazacağım bir blog oluşturmak.
bana aslında 2. daha iyiymiş gibi geliyor ama bakıyorum rekabet fazla gibi. yazmak istediğim konuları söyleyeyim: üniye hazırlık (bu alanda genel olarak ne yapılması gerektiği ve tabiki derslerle ilgili videolar, yazılı belgeler elimde baya bi kaynak var + yapabileceğimi düşünüyorum),
yurtdışında yaşamak, eğitim görmek üzerine (bu konuda çok araştırma yapıyorum bilgimde çok + bunu greencard üyeliği falan satarak affiliate işi yapabilirim),
ingilizce öğrenimi (hem gramer, hem nasıl öğrenilebilir falan. bir sürü video, film falan paylaşabilirim)
pek tutarmı bilmiyorum ama web tabanlı oyun vs inceleyebilirim aslında kendim normal fps, rpg oyunları oynarım ama onların tanıtımını yapamam herhalde zaten dergiler çok iyi yapıyor,
biraz güvenlik amaçlı adı altında hek anlatımları (çok detaya dalmaktansa facebook, msn, oyun hesapları nasıl heklenebilir bunları anlatacağım ve tabiki savunmaları ama asıl amaç atıyorum facebook h ack yazan birisini siteye çekebilme),
ve en son olarak kendi istediklerimi paylaşabileceğim serbest bir alan, ilgimi çeken şeyleri falan...

niyetim blogspot açmak (forumda hakkında çok iyi duyumlar aldım), fazla bir bilgim yok açıkçası daha önce birkaçtane domain ve host almama rağmen bilmiyorum pek bu işleri blogspot ondanda iyi gibi geldi.

istediğim ayda 100-150 tl arası bir kazanç elbette emek harcayacağım ama hergün saatlerimide veremem. şunu bilmek istiyorum ben özgün paylaşımlarda bulunsam bu alanlarda haftada birkaç yazı yazsam hedeflediğim miktara ulaşma ihtimalim var mıdır ?

bir fikir belirten herkese çok teşekkürler :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Evet Adsense sadece seçeneklerden biridir.

Arkadaşımıza katılıyorum. Ama bana kalırsa...

Tek bir yöntem üzerinde yoğunlaşmayın. Neden derseniz bunca yıllık web işleri bana şunu öğretti; "her zaman her konuda alternatifin olsun"
Her an her şey değişebiliyor. Yeni bir site açarsınız arama motorunda yükseltirsiniz algoritma değişir siteniz hiç çıkmaz. Bir ücretsiz blog sistemine güvenirsiniz blogunuz kapatılır, erişim engellenir. Bir sponsora güvenirsiniz tutup sizi banlayabilir.

Bu nedenle bence tek bir yöntem üzerine yoğunlaşmayın. Affiliate işi iyidir evet, ama maalesef Türkiye'de henüz yeterince arz yok bu konuda. Geliriniz hep sınırlı kalır. Yabancı şirketleri araştırın derim.
Adsense mutlaka sponsor alternatifleriniz arasında olsun. Bir site veya blog açarken tek reklamverene yoğunlaşmayın. Birden fazla reklamvereni aynı blogda kullanabilirsiniz.

Yöntemler çok fazla. Buradan güvenilir para kazandıran sponsorları paylaşacağız. Ama bir de şu var "her yöntemle herkes başarılı olmaz".
Yabancı forumlarda her gün onlarca yöntem görüyorum. Hepsi bana uygun değil, benim paylaştığım konularda da gözlemlediğim kadarıyla benim yöntemlerimle herkes para kazanamıyor. Benim size önerim sabırla denemeniz önerilerimize de kulak verip kendinizi geliştirmeniz.

Bu konuda söyleyebileceğim çok şey var. İlerleyen dönemlerde yararlı paylaşımlar yapmak isterim kısmet olursa.

Majere

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Majere forumumuza hosgeldiniz. Adsense hesabiniz varsa benim size onerim yabanci bloglar acip Adsense ile para kazanmaya calisin. Forumun ilgili bolumunde bazi ipuclari paylasmaya basladim. Bu konu ile ilgilenmenizi oneririm.

Hoşbulduk. Yabancı blog açarsam yazabileceğim tek konu yurtdışında eğitim, greencard falan olur herhalde siz onu mu kastettiniz, yoksa daha çok kazandıran kelimelere odaklı bir blog açmayı falan mı ?

Evet Adsense sadece seçeneklerden biridir.

Arkadaşımıza katılıyorum. Ama bana kalırsa...

Tek bir yöntem üzerinde yoğunlaşmayın. Neden derseniz bunca yıllık web işleri bana şunu öğretti; "her zaman her konuda alternatifin olsun"
Her an her şey değişebiliyor. Yeni bir site açarsınız arama motorunda yükseltirsiniz algoritma değişir siteniz hiç çıkmaz. Bir ücretsiz blog sistemine güvenirsiniz blogunuz kapatılır, erişim engellenir. Bir sponsora güvenirsiniz tutup sizi banlayabilir.

Bu nedenle bence tek bir yöntem üzerine yoğunlaşmayın. Affiliate işi iyidir evet, ama maalesef Türkiye'de henüz yeterince arz yok bu konuda. Geliriniz hep sınırlı kalır. Yabancı şirketleri araştırın derim.
Adsense mutlaka sponsor alternatifleriniz arasında olsun. Bir site veya blog açarken tek reklamverene yoğunlaşmayın. Birden fazla reklamvereni aynı blogda kullanabilirsiniz.

Yöntemler çok fazla. Buradan güvenilir para kazandıran sponsorları paylaşacağız. Ama bir de şu var "her yöntemle herkes başarılı olmaz".
Yabancı forumlarda her gün onlarca yöntem görüyorum. Hepsi bana uygun değil, benim paylaştığım konularda da gözlemlediğim kadarıyla benim yöntemlerimle herkes para kazanamıyor. Benim size önerim sabırla denemeniz önerilerimize de kulak verip kendinizi geliştirmeniz.

Bu konuda söyleyebileceğim çok şey var. İlerleyen dönemlerde yararlı paylaşımlar yapmak isterim kısmet olursa.

Yabancı cpa şirketlerine yönelmek kafama yatmaya başladı. Elimde çok fazla dökümanda var bu konuyla ilgili biraz da güncel bilgileri yakalayabilirsem yaparım herhalde :)

yorumlarınız için çok teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5