İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ne Yapmam Gerekiyor?

bmedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba degerli iyinet üyeleri
Önemli bir konuda fikrinizi almak istiyorum.Ben 26 yasinda bir cocuk babasiyim ve Almanya´da yasiyorum.Web hosting,alan adi,web tasarim,VPS,VDS,Dedicated Server ve Reseller isi ile ugrasiyorum.Bu ise yeni girdim ancak bu acemi oldugum anlamina gelmesin lütfen,egitimim bu sene bitti.Burada egitim yapmadan hic bir is icin izin alamazsiniz.Su an henüz sitemiz yapim asamasinda.Sizi uzun zamandir üyeliksiz takip ediyorum ve gördüm ki Türkiye´deki firmalarin satis yapabilmesi icin bir kac belge istiyorsunuz.Ben de izninizle araniza katilmak istiyorum ancak bu iste ciddi oldugumu,insanlari magdur duruma düsürmeyecegimi size nasil kanitlayabilirim?Almanya´da sistem cok farkli Türkiyedeki gibi Vergi Levhasi gibi belgeler yok.Umarim yanlis birsey yazmamisimdir.Simdiden vereceginiz cevaplar icin tesekkür ederim.Herkese iyi calismalar.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Yer Sağlayıcı Belgesi
Şahıs Firması

bunları Google'da aratırsan gerekli bilgilere temel seviye de olsa sahip olmuş olursun.

bmedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bir sorum daha olacak.Ben bu YS belgesini alinca Türkiyede de mi vergi ödemek fatura kesmek zorundayim?

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
bence buna gerek yok.gerçi yetkililer daha iyi bilir ama orda bu işi resmi olarak yaptığına dair bir belge sunsan yeterlidir diye düşünüyorum

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
faliyet belgesi alabilmen için zaten türkiyede bir şirkete sahip olman gerek , e o şirkettende yürüteceksen işleri fatura kesersin.Ama yok ben yurt dışındayım diyosan kredi kartı ile ödeme alabilirsin yani faturayı orada keersin burada pek yükümlülüğün olmaz.

Ama bunları bize değil bir muhasebeciye danışsan daha doğru bilgi alırsın :)

Nunogomes

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Eğer bu işi Türkiye'de yapmayacaksanız herhangi bir belge almanıza gerek yok.

bmedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cok tesekkür ederim arkadaslar cevaplariniz icin yani simdi YS belgesiz forumdan yararlanamiyormuyum?

Umarim forum yoneticilerinden bir arkadasimiz bu konuda bana yardimci olur da bu güzel forum sitesinden bende yararlanabilirim.

bmedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer bu işi Türkiye'de yapmayacaksanız herhangi bir belge almanıza gerek yok.

Yok ben Türkiyede hic bir datacenter veya firma ile su an icin calismiyorum.Ama tabi ki Almanya datacenterlarindan hizmet almak isteyen arkadaslarimiza da yardimci olmak istiyorum.

digital

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye içinde bulunan bir firma değilseniz veya bu hizmeti Türkiye sınırları içerisinde vermiyorsanız o zaman YS belgesi almanıza gerek yoktur.

Hostgator , Godady ve diğer firmalar YS belgesine sahip olmadan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına satış yapmaktadır.

Bu nedenle rahatlıkla hizmet verebilirsiniz ama ne kadar güvenilir olursunuz orası çalışmalarınıza ve verdiğiniz hizmetler ile zaman için kanıtlanacaktır.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
almanya sunucuları nedense iyi çıkıyor,uzun zamandır kullanıyorum

bmedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye içinde bulunan bir firma değilseniz veya bu hizmeti Türkiye sınırları içerisinde vermiyorsanız o zaman YS belgesi almanıza gerek yoktur.

Hostgator , Godady ve diğer firmalar YS belgesine sahip olmadan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına satış yapmaktadır.

Bu nedenle rahatlıkla hizmet verebilirsiniz ama ne kadar güvenilir olursunuz orası çalışmalarınıza ve verdiğiniz hizmetler ile zaman için kanıtlanacaktır.

Tesekkür ederim bilgilendirmeniz icin.Tabi ki umarim forumda beni calismalarimdan dolayi güvenilirligimle tanirsiniz.Iyi calismalar diliyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5