İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden ban yedim?

DamaR27

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar 2 gün önce googleden ban yedim ama kural ihlali yapmadım biri dedi video izlettiqim için ban yemişim

http://www.giderim.org sizce bu site ban sebebi olabilir mi?
Kac defa Mail cektim Hiç Cevap gelmedi..

DamaR27

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uyarı gelmesi lazım degilmiydi sizce_? birde kime mail cekmem gerekiyor acaba?_

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uyarı gelmesi lazım degilmiydi sizce_? birde kime mail cekmem gerekiyor acaba?_

Mail çeksen de boşuna hoca. Siteyi değiştirmen gerekiyor. Bu site Google'ın kurallarını ihlal ediyor. En basitinden şöyle düşün: Her videonun üstüne; "Film izLe - Online Sinema izLe,Dizi Filim izle, Videolar, İzlesene, Youtube, Videoizle - Filmizle - Bedava Film izle,Gerçek Olaylar, youtube, video, videloar, otopsi, ameliyat, ufo, video,video,video"

Ben Google olsam ve siteni incelemek üzere girsem ve her videonun üstünde şu yazıyı görsem derhal banlarım. Film izle diyosun. Ne demek bu? Yani ben şuraya film videoları koymuşum onları izle. Ee bütün filmlerin ve dizilerin bir telif hakkı olduğu için ve senin siten için özel film ve dizi film çekilmediğine göre? Bu site için boşuna kasma Adsense'de.. Giderim.com die bi domain almışsın. Kur paşalar gibi Wordpress ve gidişler üzerine yazılar yaz. İnsanlar nereye giderler? Neden giderler? Gitmek bir çeşit kaçış mıdır? Tatil için nerelere gidilir? vs..vs.. Hem sen hakkınla para kazan, hem de yayıncılar kazansın. Özgün olun biraz yaa çok mu zor bu? 3 yazı olsun sitende ama sana ait olsun... Haa illa video istiosa açarsın bi alt domain videolarını orda arşivlersin ve o alt domaine de Adsense reklamı koymazsın olur biter..

DamaR27

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu Dakikadan Sonra Siteyi Düzeltsem ne olacak .... ama uyarmaları gerekirdi..

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu Dakikadan Sonra Siteyi Düzeltsem ne olacak .... ama uyarmaları gerekirdi..

Siteyi düzeltir ve sonra mail gönderirsin kibar bir dille. Adsense kurallarına aykırı tüm içeriği kaldırdım ve gerekli düzenlemeleri yaptım. Banının açılmasını istersin. Eğer şanslı günündeysen tekrar inceleyip açarlar banı.

Yaklaşık 4 yıldır Adsense kullanıyorum. Bugüne kadar CPM 10%'u geçmedi bende... Çok aşırı bir para da kazanmadım zaten öyle bir beklentim yok ama bilgisayarımı, hostingimi ve diğer masrafları karşıladı Adsense. Biraz da harçlık bırakıyor hepsi bu. Bu 4 yıllık tecrübeme binaen şunu söyleyebilirim: Adsense'den gerçekten para kazanmak istiyorsanız;

a. Kalite
b. Özgünlük
c. Süreklilik
d. Güncellik

Bu dört koşula sahip olmanız gerekiyor. Eğer böyle olursa Türkçe sitelerden de para kazanırsınız. İngilizce sitelerden daha çok kazanırsınız tabi bu kriterlere sahip olarak. Benim sitelerim kaliteli ve özgündür...Ama sürekli ve güncel değildir.. Gelen giden sayısı bellidir. Gözümü karartıp da devamı gelsin diye boş beleş siteler peşinde de koşturmadım. Bir domain ve bir hosting ücreti yıllık ortalama 50 YTL bi şey. 50 YTL'lik onlarca site açabilirim ama bu hem kirlilik demek, hem kalitesizlik demek, hem de boşa kürek sallamak demek. O yüzden doğru düzgün işler yapın.

NE ADSENSE BANLASIN, NE KAZANCINIZ DÜŞSÜN NE DE BAŞINIZ AĞRISIN...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi