İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden hala eski domain indexleniyor?

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar eski domain adresim Türk telekom tarafindan yasaklandi, 1 ayi askin bir süredir yeni bir domainim var. Normalde sitem cok hizli indexleniyor, ama yeni adresten 1 aydan beri 500 sayfayi gecemedim.

Isin enteresan yani eski adresle sitenin hic bir iliskisi kalmadi. Eski adresteyken index sayisi 30 binlerdeydi 1 ay oldu domaini kaldirali ama su an index sayisi 110 bini gecti. Yaptigim olay su panelden ikinci bir kullanici actim ve eski adrese xurt disindan gelenler icin sadece 1 index.html attim yani forum ile bir iliskisi yok. Serverde ikisi farkli user olarak kayitli. Birde bu indexlenen sayfalara girmeye calistiklarinda hata vermesin diye .htaccess olusturdum bulunamayan sayfalar direk bu index.html e gidiyor.

Simdi diyeceksinizki indexler eskidir filan ama oda degil neden derseniz forum sitem banlandiktan sonra google aramalarinda eski adresten birseyler gelsin diye forum ismini yeni site seklinde yapmistim yani bir kelime bulundugunda baslikta site adreside geciyordu. Ve google eski adresten bu site adresi ile birlikte indexleme yapiyordu. 3 gün evvel tutum forum ismini degistirdim adres seklinde degil artik. Bugün eski adresten arama yaptim birde ne göreyim bu seferde o sekilde yine banli adresten indexleme yapmaya baslamis. Birde komik yani asil sitenin bulundugu domaine ait indexlerde halen eski indexler duruyor bos domaindeki indexler update olmus :D

Ben isin icinden cikamadim sadece ayni serverde oldugu icin yada index.html de yeni adres yazdigi icin bu mümkün olabilirmi? Gerci buda cok sacma ben domaini birisine satsam hala neden diger siteyi indexleyip dursunki.

Yeni adres:
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:paylastr.info&btnG=Ara&meta=

eski adres:

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:paylastr.com&btnG=Ara&meta=

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haydaaa simdi yazdigim konudan linklere bastim. Eski adres 110 binden 124 bine cikmis ve dedigim gibi indexlerde sitenin yeni editledigim ismi PaylasTR cikiyor.

Yeni adres ise sabah 492 sayfa indexliydi simdi 6000 lere cikmis ama hala eski verdigim title yani www.PaYLaSTR.info seklinde.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Çünkü eski sitene google botları girebiliyor ve indexlemeye devam ediyor yeni sitende ise clone olarak gördüğünden daha zamanı var...

Kolay gelsin

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
eski adresi komple yeni adrese yönlendirirseniz yararı olacaktır

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski adres banli oldugu icin yeni adresi aldim. Birde ayni site cift domain oldugunda birinden birisinin indexlenmede sorun yasiyacagini düsünmüstüm. Öyle olmasa ayni siteye 10 domain ekleyip hepsinden farkli hit alirdim buda cok sacma olmazmi dersin?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5