İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden her şeyde haber siteleri çıkmıyor

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abimin sorusunu oldugu gibi alıyorum: "Madem site güncel olmalı, pr'si yüksek olmalı... ki google adam göndersin diyorsun ama haber siteleri güncel ve de pr'li olmasına ragmen aradıgımız her konuda ilk sıralarda haber siteleri çıkmıyor."

Bi de ben ekleyeyim;
Webhocalarımız hep derki özgün içerik, yüksek pr = üst sıralarda cıkmak.Ama bakıyorum bu formülden yola cıkarsak her aramada milliyet,huriiyet falan filan cıkmalı.Oysaki hep benim site cıkıyor ilk sırada (nerdeeeee) :p neden acaba ?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bu pastadan gazete siteleri zaten çok büyük bir pay alıyor.Her kelimede ilk sırada çıkmaları anormal olurdu, ilk sayfalarda bulunuyorlar zaten.
Ör: siyaset aramasında bi gazetenin ilk sırada çıkmaması normal çünkü bu kelime için seo çalışması yapan siteler mevcut, yani gazete sitesi her kategoriye (10 olduğunu varsayalım) eşit bir değer uygulanıyor ama normal bir site tek kelimede kastırıyor ve ilk sırada yer alıyor.Aradaki fark bu.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu pastadan gazete siteleri zaten çok büyük bir pay alıyor.Her kelimede ilk sırada çıkmaları anormal olurdu, ilk sayfalarda bulunuyorlar zaten.
Ör: siyaset aramasında bi gazetenin ilk sırada çıkmaması normal çünkü bu kelime için seo çalışması yapan siteler mevcut, yani gazete sitesi her kategoriye (10 olduğunu varsayalım) eşit bir değer uygulanıyor ama normal bir site tek kelimede kastırıyor ve ilk sırada yer alıyor.Aradaki fark bu.

Ben forumlardaki gibi gazetler için de ayrı uygulama (kod) var diye düşünmüştüm ama sizin açıklamanız da mantıkklı.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca özgün içerik olduğunu sanmıyorum bir haber aynı içerikle aynı dakikada belkide tüm haber sitelerinde yayınlanıyor.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haber sitelerinin hepsi aynı ajans'dan alıyor herkes ve hepsi giriyor googlede aynı içerigi her sitede görüyor bu yüzden ilk sıralamada olmuyor.
Bir site kimsede olmuyan içerigi eklerse, haber sitesi kendi muhabiriyle haber tek kendinde olursa anında ön sıraya geliyor test ettim bu dediklerim oldu. Google içerikler güncel olsun diyor ama benzer olsun demiyor farklı havadan sudanda atsan bir kişide olsun içerik diyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5