İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

neden indexlemiyor

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaklaşık 1 hafta önce google sitemaps adresinden sitemi indexledim. hiçbir hata vermedi. yalnız, geçen zaman içerisinde sadece ana sayfamı indexlemiş. diğer sayfaları neden indekslemedi bilmiyorum. zaten sitemde aşırı derecede içerik yok.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bazı tecrübelerimi sizinle paylaşmak isterim.

Yeni bir site yaptınız 100 sayfa veya 1000 sayfa. Hiç farketmez. Domain adresinizi de aldınız ve siteyi açtınız. Sonra da sitemap ayarlarını yaptınız ve google'nin sitenizi indexlemesini bekliyorsunuz. İlk başta google sitenizi sürekli ziyaret edecektir. Eğer siz sitenizi yükldikten sonra siteniz üzerinizde içerik bakımından hiç bir değişiklik yapmıyorsanız (yazı ekleme, link ekleme...) yani hala tüm dosyalarınız yüklediğiniz gibi duruyorsa google'nin tüm sayfalarınızı veritabanına eklemesi çok uzun bir süre sonra gerçekleşecektir. Bazen 1 ay bazen 3 ay.

Şunu demek istiyorum sitenizi oluşturduktan sonra beklemeyin. Sitenizi sürekli güncel tututun ki google desin ki bu sayfa sürekli güncelleniyor. Güzele benziyor :) ben bunu hemen veri tabanıma eklim.

Yalnız bu eklediğiniz içeriklerin de kopyala yapıştır yerine sizin oluşturacağınız yazılardan oluşursa en geç 1 hafta içinde (sürekli güncel tuttuğunuzda) tüm sayfalarınız veritabanına eklenecektir.

Tabi birde yavaş yavaş backlink kazanmaya bakın...

:)

Umarım sizin sorunuza cevap verebilmişimdir...

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevap mahiyetinde oldu ancak ben sitemi güncel de tutuyorum. her sabah bikaç haber ekliyorum. daha ne yapayım şu google amcayı memnun etmek için :)

Rometeus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteni indexletmek istiyorsan sana yapabileceğin en kolay ve en mantikli şeyi söyleyeyim.
PR.si yüksek bir yerden link alıp oraya link vereceksin.
Bunu kendi sitelerin arasında da yapabilirsin. Eğer kendi siten yok ise webservis biçilmiş kaftan.
Her sayfana webservis kodunu koyarsan.
1 hafta icinde sitenin her karışı indexlenir.
Yani benimkiler öyle oluyor ;)
iyi calismalar dilerim

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
yagmayok gayet iyi açıklamış
sitenizi güncel tutmaya bakın
sitemap bana göre hikaye hiçbir faydası yok

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Link almadıgın sürece her saat 2 kere güncelle hiç bir işe yaramaz. Bir kaç Pr 3 - PR4 siteden link al hemen indexlemeye başlar.

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hımm bak bunu bilmiyordum. evet şimdiye kadar diğer sitelerden ne link aldım ne link verdim. bi deniyim o zaman bakalım ne olacak. teşekkürler

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yalnız bugünlerde google pagerank ile uğraştığından yeni sitelerle pek uğraşmıyor gibi geldi bana. Mesela x siteyi yeni açtım, google a kaydettim ertesi gün hemen anasayfayı indexledi ama diğer sayfalara bakmadı bile. Ve bu 1-2 sitem için de geçerli. Sanırım şu anda pagerank i 0 olanları sonraya bırakmış görünüyor.
Diğer hususlarda arkadaşlara tamamen katılıyorum, İÇERİK + BACKLINK çok önemli.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Eğer yeni açılmış bir siteniz varsa kesinlik önüne gelen yere sitenizi eklemeyi pr katkısı gelecek diye. Dediğim gibi yavaş yavaş backlink kazanmaya bakın.

Birde şunu eklemeyi unuttum DMOZ'a sitenizi uygun bir kategori altına ekletmeye bakın. Çünkü bu sitenize ilerde iyi backlinkler kazandıracaktır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5