İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Neden Turkcell Bunu Yapmıyor ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar su aralar 3 büyük gsm firmaları no taşıma olayları yüzünden reklamlara agırlık verdiler ve bende izlediğin bazı reklamlara kafam takıldı.

Vodafone Kampanyası
Vodafone dan Vodafone ye günlük 1 ytl sınırsız konuşma

Avea Kampanyası
Avea dan Avea ya aylık 12 ytl karşılıgı sınırzı konuşma

Turkcell Kampanyası
Tüm Operatörlere dk sadece 1 ay 2kontur konuş veya ayda 2 saat bedava konuş.

Ya bu türkcell bildim bileli hiç turkcell den turkcelle sınırsız konuşun gibi kampanya görmedim max yaptıgı kampanya 2 saat konuşma.

Turkcell yeterince müşterim var fiyatımı düşürmeme gerek yokmu diyor sizce yoksa ben pahalıyım ama benden vazgecemezlermi diyor sizce

Fikirleriniz almak isterim..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Numara taşıma olayları daha alevlenmedi bence.
Rekabet üst düzeye çıktığında kaçanları geri getirmek için turkcellin de yapmayacağı şey kalmayacak diyorum.

bulents

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır turkcelde de var haftanın 2 günü ben bedava konuşuyorum ama ilk 1 milyon kişi için geçerliydi sanırım hala var mı bilmiyorum ama aralık sonuna kadar ben beleşten konuşucam:)

X

Xman

Misafir
Ben her çarşamba ve pazar sınırsız konuşuyorum tüm türkcellilerle :D 100 saate yaklaştı bedeava konuştuğum :D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Herhalde bunun için Turkcell'in farklılıklarını görmek lazım.

Bence Turkcell'i diğerlerinde ayıran en önemli faktör kalitedir. Herhalde buna itirazı olan yoktur.

Ayrıca Turkcell müşterilene sadece konuşma imkanı sağlamak ile kalmıyor. Yenilikçi bir firma, insanların, şirketlerin hayatlarını kolaylaştıracak uygulamalarıda var ve bunları sürekli geliştirmekte.

Herhalde bu sebeplerden kaynaklı vazgeçilemez olduklarını düşünüyorlardır.

Tabi bu müşteri kaybının artması durumunda daha cazip kampanyalar yapmayacakları anlamına gelmez.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes kalite diyecektir ama yemişim kalteyi. Kaç yıldır Avea kullanıyorum ne ses kesildi ne bağlantı koptu.

Güya 2 saat bedeva diye kampanya çıkarmış. Bizim garipler de seviniyor. Haftada 2 saat demiş yıl sonuna kadar demiş. Bi hesaplayın bakalım yılbaşına kaç hafta var... Oysaki diğer oparetör tüm yıl boyunca bedava diyor, radyasyondan beyniniz patlayana dek, kulaklarınız iltihap olana dek konuşun diyor adamlar.

Yani diyeceğim yemişim kaltesini falan. Çocuk da kandırmasınlar. Bas bayaaa kazıklıyorlar işte. Eeee bizim milllet de bayılıyor kazığa...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar yorumları firma kötüleme yönünde yazmayın lütfen sadece fikir alıverişi yapıyoruz.

lütfen.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
valla bende düşündüm ama bir sonuca varamadım Turkcell in oldukca cok potansiyeli kullanıcısı var kullanıcısının olması bu kadar rahat haraket ettirmesine sebeb olabilir mi?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bence türkiyenin gsm potansiyelin %40 elinde bulundurmasından bu tür kampanyalara pek girmiyor ben pahalı olsamda beni tercih eden var gibicesine

X

Xman

Misafir
Herkes kalite diyecektir ama yemişim kalteyi. Kaç yıldır Avea kullanıyorum ne ses kesildi ne bağlantı koptu.

Güya 2 saat bedeva diye kampanya çıkarmış. Bizim garipler de seviniyor. Haftada 2 saat demiş yıl sonuna kadar demiş. Bi hesaplayın bakalım yılbaşına kaç hafta var... Oysaki diğer oparetör tüm yıl boyunca bedava diyor, radyasyondan beyniniz patlayana dek, kulaklarınız iltihap olana dek konuşun diyor adamlar.

Yani diyeceğim yemişim kaltesini falan. Çocuk da kandırmasınlar. Bas bayaaa kazıklıyorlar işte. Eeee bizim milllet de bayılıyor kazığa...

Parasını öderim adam gibi iletişim hizmeti alırım, zamanında diğer operatörleride denedik, konuşabilmel için telefon çeksin diye ağaç tepelerine tırmandırdılar bizi.

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adamların hepsinden çok kullanıcılar var neden kampanya yapsın ki.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun sebebi Turkcell ve diğerlerinin hedeflerinin aynı olmaması, biri mevcut durumu korumak isterken diğerleri payını genişletmek için agresif politikalar izliyor. Turkcell ise müşteri sadakati ile en yüksek kar arasında optimum bir denge kuruyor. Pazar liderinin fiayt politikasının diğerlerinden farklı olması doğal. Zaten sınırsız konuşma ticari açıdan karşılığı olan birşey değil, genç müşteri kazanmaya yönelik promosyonal bir yaklaşım, yani aslında farklı olan diğerleri.

SS9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özellikle Avea'nın aylık 12 Ytl,kampanyası çok iyi tuttu çevremdeki çoğu kişi avea'ya geciyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
türkcell in alo120 paketini kullanıyorum ama banamasın demiyor...faturalar hala 150-200 arası gidip geliyor. bende düşünüyorum geçiş yapmayı. ancak kalite denince fark oldugunu sanmıyorum. Uzun yıllar gsm şebekesini ericsson yaptı türkcell...en son avea ya geçmişti aklımda kaldıgı kadar. Yani turkcell i turkcell yapan kaliteseyse aynı teknolojiyi diğerleride kullandı. Ama baz istasyon olarak eskiden sayıları azdı tabi çekmiyordu bazı yerlerde...
Kaldı ki türkcellinde çekmediği kör nokta dolu. Örneğin ben evde konuşamıyorum camdan çıkmam lazım illa :D

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
türkcell in alo120 paketini kullanıyorum ama banamasın demiyor...faturalar hala 150-200 arası gidip geliyor. bende düşünüyorum geçiş yapmayı. ancak kalite denince fark oldugunu sanmıyorum. Uzun yıllar gsm şebekesini ericsson yaptı türkcell...en son avea ya geçmişti aklımda kaldıgı kadar. Yani turkcell i turkcell yapan kaliteseyse aynı teknolojiyi diğerleride kullandı. Ama baz istasyon olarak eskiden sayıları azdı tabi çekmiyordu bazı yerlerde...
Kaldı ki türkcellinde çekmediği kör nokta dolu. Örneğin ben evde konuşamıyorum camdan çıkmam lazım illa :D

turkcell e ait 3 tane hattım var hiç birinden hayır görmedim şirket hattım bile normal elemanların 12 15 ytl arası gelirken benim 45 50 ytllik fatura geliyor dısarıyı arama yasak oldugu halde ama yine de turkcell. Nedeni ya isminden ya da daha çok iletişim ağının yaygın olmasından.

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkcell şuanda 37 milyon abonesi olduğu için pazarın çoğu elinde ve her istediği kampanyayı yapamıyor nedeni ise kampanya yaptığı zaman direk rekabet kurumu tcelle ceza kesiyor rakip firmaları zorluyorsun diye...
Olayın kısacası şu 2 kişiyi düşünün ringde birinin boyu 2 m birininki 1 m kimin kazanacağ aşağı yukarı belli o sırada rekabet kurumu giriyor devreye ve sen diz çök ki sen de 1 m olasın diyor yoksa kazanırsın ;) bu olayın içinde olduğum için söylüyorum

web.doktor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zamanında piyasaya girmeden önce bir anlaşma yapılmış 4 veya 6 yıl gsm piyasasına benden başkası girmeyecek diye.(Üniversitede pazarlama hocam anlatmıştı doğrumudur bilemiyorum) sonra tekelleşme çalışmaları başlamış. dakikası 4 kontüre konuşan arkadaşlar bu gün o günleri hatırlamazlar..Şuan piyasada tek firma olsa dakikası 4 kontür olur yine.Bu Firmaya güvenmiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5