İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nedir bu Firefox'dan çektiğim?

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Selamlar ,

Bu firefox hergün yeni bir hata çıkarıyor bana. Şimdi de popupları yeni sekme olarak açıyor.

javascriptleri Etkinleştir bölümü her zaman ki gibi yine işaretli. Pencereleri boyutlandırmasına izin ver bölümüde işaretli yani hiç bir değişiklik yapmadım ama popup pencereleri sekme olarak açıyor.

Çözüm ne olabilir ?

İşin kötüsü bu namussuza öyle bir alışmışım ki başka bir tarayıcı kullanasım gelmiyor :S

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Araçlar --> Seçenekler --> Sekmeler --> Yeni pençere yerine yeni sekme aç, yazısı işaretli ise işaretini kaldır dene bakalım.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Düzeldi! Teşekkür ediyorum GreeNEyeS. Hiç bir ayar değiştirmeme rağmen nasıl oldu anlayamadım ama nihayet düzeldi.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bazen ekranda herhangi bir program varken elimiz kayıyor ALT tuşuna basıyoruz. Akabinde harfleri tuşladığımızda otomatik olarak kısayolları uygulamış oluyoruz, sebep bu olabilir mi :)

alicanTR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşlar en iyisi google chrome kullanın.eskiden firefoxtu ama şimdi chrome deviri.:)

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
firefox çok cpu yiyor arkadaslar, ben de baya alısmıstım ama chrome'a geçince 1 2 günde alıstım diyebilirim çok rahat:)

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Firefox resmen pc yi sömürüyor bunun farkındayım hatta uzun süre açık kaldığı zaman bellek kullanımı 400-500k yı geçtiği oluyor ama alışkanlık işte. Chrome da kullanıyorum ama toolbar özelliği olmadığı için mecbur firefoxda sürünüyorum :(

Şeytan diyor dön IE 6.0'a :p

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
FF benimde nefret ettiğim bir browser ama söve söve de olsa eklentilere alıştığımız için kullanıyoruz işte.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Operada kullanıyorum arada bir hatta en iyi tarayıcı diyebilirim ama boşuna dememişler işte alışmış kudurmuştan beterdir diye. Firefox inanılmaz derecede kasıyor sistemi ve çok geç açılıyor ama alışmışım bir kere :(

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Chrome kullanmak bana uzak geliyor. Google'a zaten yeterince veri veriyoruz, birde tarayıcısını kullanırsak bizi bizden iyi tanıyacak.

Firefox ise eklentileri sebebiyle vazgeçilecek gibi değil. Elim, kolum, bacağım gibi eklentilerim :D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Firefox var mı derdin var.
Opera var mı derdin yok.

Firefox'da Opera'da bende her zaman açık. En çok Opera'yı kullanıyorum.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bence şu an için en iyisi Firefox. Eklentileri olmadan da gayet iyiydi ama eklentileri dolayısıyla âdeta vazgeçilmez.

Firefox pek çok uygulamasıyla öncülük yarattı son zamanlarda.

IE ise en kötüsü, Opera ve Chrome ise iyi.

FF çok CPU yiyor, evet; helal olsun ona! :D

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Firefox beni ve bilgisayarlarımı adeta sömürgesi haline getirdi. Mesela şu an bulunduğum pc bir laptop ve özellikleride gayet iyi , firefox da google toolbar ve alexa sparky dışında herhangi bir eklenti olmamasına rağmen açılması yaklaşık olarak 15-20 saniye sürüyor. Bu durum sadece firefox da oluyor diğer herhangi bir programda gayet iyi çalışıyor pc. Ayrıca şu anda sadece 3 tane sekme açık olmasına rağmen %2-5 arası CPU ve 300k bellek tüketimi var.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Safari'yi bir süreden beri kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Alternatif bir tarayıcı olduğunu söylemem abes olmaz.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Firefox beni ve bilgisayarlarımı adeta sömürgesi haline getirdi. Mesela şu an bulunduğum pc bir laptop ve özellikleride gayet iyi , firefox da google toolbar ve alexa sparky dışında herhangi bir eklenti olmamasına rağmen açılması yaklaşık olarak 15-20 saniye sürüyor. Bu durum sadece firefox da oluyor diğer herhangi bir programda gayet iyi çalışıyor pc. Ayrıca şu anda sadece 3 tane sekme açık olmasına rağmen %2-5 arası CPU ve 300k bellek tüketimi var.

512 mb ram , 256 mb ekran kartlı ve 3.01 işlemcili p4 pcde ;

%3 işlemci , 118k da bellek tüketimi 4 sekme açıkken.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi