İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Negatif (Anti-seo) SEO'ya Çözüm !

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Google-icon.png

Anti-SEO Çözümü !

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımda Google mühendislerinin yeni güncellemesini sizlerle paylaşacağım.

Google mühendisleri 16 Ekim 2012 tarihinde yani bugün yeni güncellemesini duyurdu.

Bu güncellemeyle artık anti-seo uygulamalarına çözüm getireceğiz. Lafın özü; Anti-SEO'ya mağruz kalan bir websitemiz var ise bunu google webmaster araçlarının yardımıyla sitenizi bu kötü durumdan kurtarabiliriz.

Yapılan bu webmaster araçları güncellemesini hemen denemek istiyorsanız bu sayfayı ziyaret ediniz ; Disavow Links

Kaynak

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Linkleri toplu halde upload edip bildirme olayı da iyi olmuş. Tek tek uğraşmak zorunda kalınmaz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
anlayamadım
şimdi benim çok kaliteli bir sitemin linki kötü referanslı bir siteye link olarak eklenmiş hatta yüzlerce siteye eklenmiş diyelim
google bunu arama sonuçlarından çıkarmaktan başka ne yapıyor?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
anlayamadım
şimdi benim çok kaliteli bir sitemin linki kötü referanslı bir siteye link olarak eklenmiş hatta yüzlerce siteye eklenmiş diyelim
google bunu arama sonuçlarından çıkarmaktan başka ne yapıyor?

Burada olaya sadece anti-seo olarak bakmamak lazım. Google anti-seo olsun veya olmasın spam backlinklere sahip olan çok sayıda siteyi cezalandırdı. Bazısına “unnatural links” uyarısı gönderildi, bazılarına uyarı gönderilmedi.

Bu araç sayesinde spam backlinkleri yüzünden ceza alan sitelerin backlinkleri hesaplanmayacak ve bu siteler için filtreden kurtulma şansı ortaya çıkacak.

Google açıklamasında bu önemli cümleyi de eklemiş Links are one of the most well-known signals we use to order search results.

Daha fazla bilgi için http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2012/10/a-new-tool-to-disavow-links.html
[video=youtube;393nmCYFRtA]http://www.youtube.com/watch?v=393nmCYFRtA[/video]

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
unnatural links için hemen deneyelim ne sonuç çıkacak.

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaşlar hemen denemeyin eğer ki zor durumdaysanız deneyin... Aaa bak böyleymiş bi bakayım diye sıkıntısı olmayan web sitenizi sıkıntıya sokabilirsiniz :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Arkadaşlar hemen denemeyin eğer ki zor durumdaysanız deneyin... Aaa bak böyleymiş bi bakayım diye sıkıntısı olmayan web sitenizi sıkıntıya sokabilirsiniz :)

Katılıyorum sonuçta backlinkler bir güçtür. Bunu kaybetmeyi kolay kolay kimse istemez.

Spam backlinkleri nedeniyle filtre yiyen ve tek kurtuluşu bu backlinklerin temizlenmesinde gören site sahipleri için uygun bir yöntem olacaktır.

harmagan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katılıyorum sonuçta backlinkler bir güçtür. Bunu kaybetmeyi kolay kolay kimse istemez.

Spam backlinkleri nedeniyle filtre yiyen ve tek kurtuluşu bu backlinklerin temizlenmesinde gören site sahipleri için uygun bir yöntem olacaktır.

Katılıyorum Backlinklerinizden olursunuz :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
alexa 20k den filtreyle 100ke gerileye site için denedim. olumlu olumsuz bir gelişme olursa yazarım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5