İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Negatif reputation

Eksi (-) rep acilsinmi?

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .
N

nomak78

Misafir
Bence negatif reputation da açılmalı çünkü negatif reputation, pozitif olandan daha etkilidir.

ödül'ün olduğu yerde cezada olmalıdır. Gerek doğada, gerek insan yaşamında, ana-babaların çocuklarını yetiştirme usullerinde ve gelişimsel birey psikolojisinde ödül ve ceza birlikte kullanılır. Biri yoksa diğeri anlamını yitirir. Ya hiç reputation olmamalı yada olacaksa pozitifte negatifte birlikte olmalı.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Istersen bir oylama ac, bu konuda ne dusunuluyor ogrenelim.

I

iyiyiz

Misafir
negatif reputation un dogru bir sekilde kullanilacagina inaniyormusunuz gercektek? Nomak?

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nomak78 e katılmıyorum. Negatif rep sadece modlar tarafından açılmalı. Örneğin benim kendisi ile yaşadığım problem sebebi ile hiç çekinmeden bütün yazılarına (-) rep vermek isterim ki, bir noktadan sonra iş çığırından çıkar.
Forumdaki her bireyin birbirleriyle küçük çapta da olsun sürtüştüğü dönemler olabiliyor, var olan kavgaları körüklemenin yanlış olacağını düşünüyorum.
Modlar ve forum yöneticisi her bireyi izlemeli ve kendi insiyatifleri ölçüsünde (-) rep vermeli diye düşünüyorum.

Saygılar

D

dnturkey

Misafir
drstranger' Alıntı:
nomak78 e katılmıyorum. Negatif rep sadece modlar tarafından açılmalı. Örneğin benim kendisi ile yaşadığım problem sebebi ile hiç çekinmeden bütün yazılarına (-) rep vermek isterim ki, bir noktadan sonra iş çığırından çıkar.
Forumdaki her bireyin birbirleriyle küçük çapta da olsun sürtüştüğü dönemler olabiliyor, var olan kavgaları körüklemenin yanlış olacağını düşünüyorum.
Modlar ve forum yöneticisi her bireyi izlemeli ve kendi insiyatifleri ölçüsünde (-) rep vermeli diye düşünüyorum.

Saygılar

niye modlar her zaman doğru mu düşünür ki ? eğer onlar bize -rep verebiliyorsa onların hatasında bizde onlara -rep verebilmeliyiz. yada herkese verebilmeliyiz.

böyle bir şey açık olsada olmasada kesinlikle eşitlik olmalı ya herkes vermeli yada kimse verememeli

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Murat toprak , her zaman doğru düşünürler diye bir olay yok. Ancak foruma her yeni gelen birey fütürsuzca herkese eksi rep verirse, bu hiç mi hiç adil olmaz yanılıyorsam düzelt.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bende -rep in açılmasını düşünenlerdenim. birinin yaptığı hareketi onaylamıyorsam ki bu sitesi, konuşma tarzı hatta kurallara uymayan bir şey yapması dahilinde ona -rep verebilmeliyim. hah başkası onun yaptıklarını onaylarsa +rep versin, gerektiğinde bende +rep veririm hakedene. böylece forumdaki üyelerin tavsiye etmediği - puanlı biriyle iş yapmam, rep gücü yüksek olan birini tercih ederim. -rep i olan biri haketmediğine inanıyorsa admine veya moda iletir gereken yapılır.

D

dnturkey

Misafir
drstranger' Alıntı:
Murat toprak , her zaman doğru düşünürler diye bir olay yok. Ancak foruma her yeni gelen birey fütürsuzca herkese eksi rep verirse, bu hiç mi hiç adil olmaz yanılıyorsam düzelt.

ya orası da doğru tabi. ama gerçekte yanlış bir şey yapmamış ama moderatör veya admin uyuz oldu -rep verdi. ama onu haketmedi. aynı şeyi moderatör yaptı ve kimse -rep veremedi. ee haksızlık olmadı mı ? ben yaptım -rep aldım o yaptı almad ? hani eşitlik ?

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman belki junior memberlera bu yetki verilmemeli, eksi rep seniorlardan başlar ise sanırım daha iyi olur. Sanırım pek cok kisi de yeni gelen birisinin kendisine - vermesini doğru bulmaz. Boylece 2 gunluk bir uyenin, uygunsuz rep vermelerinin onune gecilebilir?

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru yerde kullananların yanında ona buna eksi rep verenlerde olacaktır. Rep sistemi ilk açıldığında bana vermişler bir tane, not olarak da "alsana - rep :)" yazmış.

Bence şu anki iyidir. Repler sıfır. artı rep vermek gerektğinde zaten verilebiliyor. - ve ya sıfır olmanın da - rep verilemediğinden farkı yok.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bir hatirlatma yapayim:
Tecrube puaniniz kadar + rep, tecrube puaninizin yarisi kadar - rep verebilirsiniz.
Tecrube puani 0 olanlar, ne arti ne - rep veremezler.
Tecrube puaninizin 2 oldugunu varsayalim, bu durumda +2 yada -1 verme hakkiniz var.
Tecrube puanlarini yeniden ayarladim, farkinda iseniz benim 12 iken 7 oldu. Bol keseden tecrube puani verilmiyor, boyle olunca repler daha adil bir sekilde kullanilabilir kanisindayim.

WaffenSS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sayın Adminden benim tecrübe puanım, katkı puanım ve kırmızı noktam hakkında yorum yapmasını istesem kabalık etmiş olurmuyum?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Rica ederim ne demek :) aciklayayim
Tecrube puanin=0, bu senin forumda henuz tecrubeli/bilinen bir kullanici olmadigin anlamina da gelebilir.
Katki puanun -6, bu demek oluyor ki sen baskasinin hosuna gitmeyen mesajlar yazmissin. Insiyatiflerini kullanip sana - rep vermisler.
Kirmizi noktanin, showtv deki kirmizi nokta ile bir alakasi yok, bu vbulletin forumlarinindan bir renk.
(bu mesajim uzerine iyinet admin boyle mesaj yazmamaliydi diyneler olabilir, benim sizden farkim yok, bende yazarim)

WaffenSS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
peki tecrübe puanı neye göre belirleniyor? katkı ve tecrübe puanının benim vereceğim rep e katkısı nedir?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Tecrube puani su kriterleri iceriyor:
- Foruma kayit tarihiniz
- Mesaj sayiniz
- Katki puaniniz
Bunlarin belli oranlar ile carpilip bolunmesinden tecrube puanin olusuyor.

Katki puani, forum kullanicilarinin oy vermesi anlamina geliyor. Foruma ne kadar katkida bulunduysan, mesajlarin kullanicilara ne kadar fayda saglamissa, kullanicilar da o mesajlar icin sana tesekkur mahiyetinde, katki puani yani rep veriyorlar.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
- katkı ve tecrübe puanının benim vereceğim rep e katkısı nedir?

Bunu baska bir baslik altinda aciklamistim, tekrar acikliyorum:
. Tecrube puanin kadar + katki puani (rep) verebilirsin
. Tecrube puaninin yarisi kadar - katki puani (rep) verebilirsin
. Katli puanin dogrudan tecrube puanini etkiledigi icin, katki puaninin cok olmasi, tecrube puanini yukseltiyor. Yuksek tecrube puani ile daha yuksek + ve daha dusuk - rep verebiliyorsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5