İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nelere Göre Reklamlar Çıkıyor?

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsensede hepiniz görmüştür hiç alakası olmayan reklamlar hiç alakası olmayan sitelerdede cıkabiliyor örn: www.mp3arsivi.org mp3 sitesi ama ana sayfada paso çiçek reklamı cıkıyo ve diğer sayfalarımda bu aralar cok fazla genel hizmet reklamları cıkıyor halbuki bütün meta taglar aynı titlelar aynı sadece allttaki yazılar farklı mantık tam olarak ne bu işin tam olarak acıklayabilcek bi arkadaşım var mı bu işte hiç yoktan mp3 e yakın keywordleri tutturmak nasıl olabilir veya bu genel hizmet reklamlarından kurtulmak ?

C

Chap

Misafir
Benim mp3 sitemde de aynı mesele sözkonusu. Habire ilan, oto, çiçekçilik veya Yeni TL reklamı çıkıyor :) Demek mp3 reklamını engelliyorlar. Halbuki müzik veya cd, albüm vs reklamı çıkabilir.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mp3 reklamı veren Türk sitesi olmadığı için çıkmaması doğal.
Yabancı mp3 sitelerine bakarsanız şakır şakır mp3 & müzik reklamları çıkıyor.
Sitenize english bölümü de ekleyin ve türkçe kelimelere kesinlikle yer vermeyin.
Yada yabancı şarkılar için ayrı bir site yapın!
Bazı mp3 sitesi sahibi arkadaşların english sayfasına bakıyorum, "title" ingilizce yazılmış, "keyword" ler Türkçe :)

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mp3arsivi' Alıntı:
Adsensede hepiniz görmüştür hiç alakası olmayan reklamlar hiç alakası olmayan sitelerdede cıkabiliyor örn: www.mp3arsivi.org mp3 sitesi ama ana sayfada paso çiçek reklamı cıkıyo ve diğer sayfalarımda bu aralar cok fazla genel hizmet reklamları cıkıyor halbuki bütün meta taglar aynı titlelar aynı sadece allttaki yazılar farklı mantık tam olarak ne bu işin tam olarak acıklayabilcek bi arkadaşım var mı bu işte hiç yoktan mp3 e yakın keywordleri tutturmak nasıl olabilir veya bu genel hizmet reklamlarından kurtulmak ?

Çiçekçilerin çoğu online kelimesini kullanmış olabilirler ve senin kaynak kodlarından baktığım da çok sayıda online kelimesi gördüm.Bu online kelimelerini değiştirmeyi dene. Bakarsın whitekey gibi senin sitede de" Hamile kalmanın yolları" reklamı çıkar :D

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)))) bu ingilizce olayını ciddi ciddi düşüncem artık belki siteyi komple ingilizce yaparım başka fikiri olan var mı arkadaşlar

Crash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesela konuya örnek veriim :D
pardon örnek ek dosyasında

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedavaonline' Alıntı:
Bakarsın whitekey gibi senin sitede de" Hamile kalmanın yolları" reklamı çıkar :D

valla sorma büyük dert sadece ingilizce hosting reklamı çıksın diye site yaptım www.hostinglist.tk türkçe reklamlar çıkıyor Hamile kalmanın yolları banko zaten...

ondan sonrada www.bedava100.com u normal reklam türkçe çıksın diye yaptım anaaa odane bu seferde onda hosting reklamları çıkıyor banko :D
buda tıklama oranını çok aşırı düşürüyor zaten.

google ı yapan adamlar işi bilmiyo yani :p

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakkaten he yemekten geldim 2-3 haftadır ilk defa şimdi baktım bende :D
zamanla düzeliyor galiba desem olmaz ki :)

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biraz domainle biraz keywordle biraz sitedeki textlerle ilgili bi olayda ne kadar oldugunu bi çözebilsek rahatlıcaz ve topluca iyi kazancaz ama çözemiyoruz bugün şu anda mesela 62.346 gösterim var sadece 72 tıklama var hiç aklım almıyor bu nasıl iş diye düşünüyorum

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani arkadaşlar gelinde delirmeyin işte birisi bi taktik versin lütfen...Keywordlarda mi bir sorun var içeriktemi bişiler diyin lütfen ya :)

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence reklam verenler şu içeriğe sahip sitelerde benim reklamım çıksın diye birşey yapıyor sanırım. dil olayına gelince hangi ülekeden giriş yapıyorsanız o ülkeden reklam varsa onlara öncülük tannıyor. karışık bişey. en iyisi kendi aramızda para toplayıp bir reklam vermek ona göre inceleriz olayı. :)

C

Chap

Misafir
Google meta tagları bıraktığına göre metalardaki kelimere bakmıyor demektir. Site içerisindeki kelimelere bakıyor ve hangi ülkeden giriş yaptığına bakıyor büyük ihtimalle. İki duruma göre reklam gösteriyor. Yabancı dilde bir site yapıldığında ve yurtdışından giriş yapan birisine ona göre reklam gösterilecektir. Çünkü o sitenin ziyaretçinin diline göre göstermeli ki reklam veren siteye ziyaretçi çekebilsin. Yoksa meta tagda tr yazması falan bence Google için önemsiz. Unutmayın ki Google'ın bir günlük reklam ücreti en az 300$

Z

zeynelkoc

Misafir
mp3arsivi' Alıntı:
yani arkadaşlar gelinde delirmeyin işte birisi bi taktik versin lütfen...Keywordlarda mi bir sorun var içeriktemi bişiler diyin lütfen ya :)
yapman gereken tertemiz bir sayfa açıp içinde hiçbir türkçe karakter dahi bulunmayan yeni bir site açman
bu hitle sitenden 5-10$ kazanıyorsan yeni açtığın sitede bile sırf ingilizce olduğu için aynı parayı kazanırsın

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizce konusuna eğiliyorum artık ne yapayım yoksa bu türkçe çiçek reklamlarıyla bu iş olmucak

Cahil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nelere göre reklam çıkıyor?
google bu konuda sistemini iyi hazırlamış.
1- Keywordslerden ziyade Title bu konuda önemli bir etken.
2- içerik ve içerikte kullanılan kelimeler. Bu konu önemli şöyleki; holiday gifts bid i 4 $ lar civarında, ancak içerikte holiday gifts yerine holidays veya holidey gift yazarsanız, google bunu anlamsız olarak değerlendirip dikkate almıyor ve Auto reklamları gönderiyor.
3- Domain de bir ölçüde önem taşıyor. mesela webhosting kelimesi içeren bir domain boş bir sayfada olsa bu sayfada preview tools ile hosting ile reklamlar çıkabileceğini görebiliyorsunuz. oysa global anlamı olmayan domainlerde boş çıkıyor.
4- Tıklama başı yüksek rakam kazanıp kazanamayacağını öğrenmenin bir yolu, tabii kendi fikrim, adsense preview tools ile çıkacak reklamlar göz atın. Eğer sayfanızdaki reklamlar Turkey ile auto da aynı ise büyük bir ihtimalle tıklama başına 2 ila 5 cent arası bir rakam kazanıyorsunuz demektir. Çünkü sizin site içeriğinize uygun reklam bulunamadığından auto reklamlar çıkmış demektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5