İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nereden, nasıl kazanıyorsunuz?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birazcık bilgi alışverişinde bulunalım. aylık gelirimin %100'lük kesimini adsense oluştururken, son zamanlardaki atılmalardan dolayı oranı düşürmeye karar verdim. şu an adsense gelirimin yarısını oluşturuyor diyebilirim. daha çok domain parking programlarına yöneldim. sebebini soracak olursanız, daha çok gelir getirdiğine inandığımdan. tavla ve benzeri sponsorlar ise ancak domain ve hosting masraflarını karşılamaya yetiyor. sitelerime reklam ise ara sıra alıyorum (sanıyorum daha 2 kere yaptım bunu), takip etmesi zor geliyor. diğer sitelerle link değişimi de yapmıyorum fazla, genelde reklam veriyorum. 2 kere link değişimi yaptım, haklı olarak tepki çektim siteyi kapattığım için, ona da önceden söylemeyi unutmuştum, benim amacım domain parking olmaya başladı. gelelim sorumuza:
- Siz portföyünüzü nasıl oluşturdunuz?
- 3 ay sonrasının planını yapıyor musunuz? Mesela şimdi şu kadar kazanıyorum, bir kaç ay sonra şu kadar kazanacağım diye?
Şimdiden cevaplar için teşekkürler. yabancı forumlarda bu tür konular daha sık açılıyor. insanlar okuyunca daha çok para kazanma hırsı içerisinde oluyorlar. herkesin yararına yani..

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%80 Adsense : Php ve Asp tabanlı , konseptleri olan siteler.
%5 Parking : Gerçek parking mantığı ( Type-in Typo Expired vs. )
%15 Domain Satış : Arada bir oluyor.

Aykan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%40 Parking ve Satış (Sedo ve Elden)
%10 Adsense
%30 Hosting
%10 yasakpara Tavla vs. siteler
%4 Çöpçatan siteler (Randevum, kimdiro)
%6 diger ortaklık sistemleri (hemalhemsat, gimmycash, kitapyurdu vs.)

2. soruya gelince gelecegi planlıyarak siteler yapıyorum arada parking için.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
%40 GoogLe

% 25 GG Gitti Gidiyor

%35 Tasarım

Gelecek 3 ayı değil Çok daha uzun vadeli düşünüyor. Ona göre hasabımı kitabımı yapıyorum. KAzandığım üç beş kuruşuda çarçur etmiyor genelde döviz olarak bırakıyorum.

Ayrıca iyinet forumlarını misafir kullanıcı olarak sürekli takip ediyordum ancak yeni davetiye bulabilidim. DAvetiyeyi gönderen levent kardeşimize teşekkürü bir borç biliyorum.. Neden bu msg da yazıyorsun diyen olursa diyede ilkler her zaman farklıdır demek istiyorum :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
% 70 - AdSense
% 10 - logo, banner, dizayn, script
% 20 - reklam alımı vs.

K

Kerasus

Misafir
%60 Adsense (%95 ing. siteler, %5 türkçe siteler)
%30 Parking
%5 Link, Reklam Satış
%4 Site/Domain Satış
%1 Affiliates

3 ay değil daha uzun vadeleri düşünerek planlarımı yapıyorum, şu anda benim için en mantıklı seçenek uzun soluklu ingilizce siteler. İngilizce siteler için reklam seçenekleri çok fazla olduğu için bir şekilde eldeki riskte azalmış oluyoruz.

Ayrıca elde ettiğim gelirim bir kısmınıda yatırım olarak yine NETe harcıyorum, uzun vadede de bu yatırımlarımdan geri dönüşüm bekliyorum.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
%100 : Proje üretimi - kurumsal projeler - İnternet Hizmetleri
bu saydığınız google - parking vs gibi şeylerle kişisel olarak uğraşıyorum hobi amaçlı. yani firmamdan bağımsız. zaman geçiyor, foruma takılıyorum, sohbet ediyoruz vs..vs google - parking kullanıyorum. % olarak tam bilemiyorum. hiç analiz etmedim valla:)

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%99 freelance web tasarım & programlama :)
%1 bile değil google şu an için ama projeleri hayata geçirmeye başlıyorum...

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%80 parking yönelmiş durumdayım (kullandığım sponsor afternic ve sedo)
ilk ödeme aldığım sponsor sedo ve her ay alıyorum ama bu ay alamayacam çünkü yönlendirdiğim domain düşmek üzere ve hiti de bitti gibi sadece domain satış ve site satış için kullanırım bundan sonra sedoyu çünkü gerçekten işe yarıyor.
%20 adsense - normal olarak 3tane sitem var kazanç getirmiyor diyebilirim.
para kazanmak için kasmıyorum çünkü ihtiyacım yok ama bu ayki ödemelerim gelirse fena olmaz :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herşeye muhalefet oluyor diyeceksiniz, benden şikayetçi olacaksınız ve - rep vereceksiniz ama ben yine de yazıyorum;

----------
beceriksiz_acemi;
"nereden, nasıl kazanıyorsunuz" denmiş, kaç para kazanıyorsunuz dememiş, burada show yapmaya gerek yok.
----------

bitti.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gamend +1... katılıyorum.

Tasarım ve dizayndan kazanıyorum 6/7 oranında.
1/7 adsense :p

şöyle söyliyeyim kazancımın çok olduğu sanılmasın google dan 2-3 ayda bir çek geldiğinden böyle söyledim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
:)
showmu ? haklısın arkadaşım.. Hangi siteden ne kadar kazandığımı, nasıl kazandığımı paylaşmak, şu konulara yönelin, şu scriptlerle seo ları rahatca yapın demek show.Kazancaksın ama gelipde kimse paylaşmıcaksın o zaman değerli olursun.. Parayı yazmamdaki tek amaç ; insanlara adsense ' den zamanla doğru siteler yapılırsa onunla iyi paralar kazancaığını göstermekdi..

Son + rep ' imi sana veriyorum ve forumu bırakıyorum.Teşekkür ederim.

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gamend senin yaptıgın düpedüz kıskançlık diyorum başka bişey demiyorum

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
slayer, ben kimseyi kıskanmam. Onu yazmamdaki amaç şuydu;

Bu fiyatlar insanları hileye yönlendiriyor. Adam bu kadar kazanmış, ben de kazanmalıyım diyerek hile yapıyorlar, sonra Türkiye banlanıyor. Adamın bana zararı oluyor. Tabi ki eleştireceğim.

beceriksiz_acemi; ben olayı kişiselleştirmedim, kişisel olarak baksam o rakamı kaale almazdım.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu tartışmayı bıraksanız da konu özüne dönse, insanlar nerelerden para kazanıyor merak ediyorum o yüzden açtım konuyu. anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5