İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

net com org farkı

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Org uzantısı almanın com almaktan dezavantajlı avantajlı oldugu durumlar varmıdır? yoksa sadece akla ilk gelen com diyemi com daha çok tercih ediliyor.
saygılar..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Org uzantısı almanın com almaktan dezavantajlı avantajlı oldugu durumlar varmıdır? yoksa sadece akla ilk gelen com diyemi com daha çok tercih ediliyor.
saygılar..

Bir dezavantajı yok, fakat internet adresini hatırlarken kolaylık sağlıyor, standart bir internet kullanıcısı örneğin: giysi ile ilgili sitelere bakmak istediğinde, arama motoru kullanmadan, giysi.com, ayakkabi.com, etek.com, nike.com , adidas.com gibi adres türetebiliyor, giysi.net veya nike.net, nike.org gibi uzantılar aklına gelmiyor. Bunda en önemli faktör birçok firmanın .com, .com.tr kullanması ve reklamlarda, iletişim adreslerinde bunu kullanması, ücretsiz mail servislerinde hep .com adres bulunması, .com adresi ile isimler arasında irtibat kurmakta kolaylık sağlıyor.

Lebron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ctrl + shift enter da org
SHİFT + capslock enter .net :D
herşeye ragmen .com akılda kalıcı oldugundan avantajlıdır dıye dusunuyorum.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim bir sitem var. org lu. Hiti cok yüksek. domainismi.org bile cok aratiliyor. Ama bazi kisilerde domainismi.com yazarak giris yapiyorlar. Haliyle com domaini kafadan ziaretci cekiyor. com sahibi sasirmistir bu hitler nasil olduda artiyor diye. Cünkü com da parkingde :)

hoze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aramalarda com öncelikli diye okumuştum.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aramalarda com öncelikli diye okumuştum.

Cok sacma. Bana aramalarda .com önce cikar yok . dom önce cikar diye bilmeden konusmayin. Gooogle search algorithmasini inceledin mi de bu kaniya variyorsun?
Aramalarda öyle bir öncelik yok. Kafadan uydurmayin.

hoze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cok sacma. Bana aramalarda .com önce cikar yok . dom önce cikar diye bilmeden konusmayin. Gooogle search algorithmasini inceledin mi de bu kaniya variyorsun?
Aramalarda öyle bir öncelik yok. Kafadan uydurmayin.

Kafadan uydurma filan yok. Okuduğumu yazdım.
Zaten önceliklidir demedim. Sadece biryerde okuduğumu belirttim. Ok.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aramadaki önceliğin uzantılarla alakası yoktur. domain ismindeki kelimeleri dikkate alır.
Örnek: Bedava kelimesi için aramlarda:
Bedava.org
Bedavva.com

Tabikide bedava.org öncelikli çıkar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5