İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Net.tr hakkında görüşleriniz.?

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Merhaba arkadaşlar sevdiğim ve üzerine proje hazırlicağim, Jenerik .net.tr uzantılı domain boşta.Bu net.tr uzantılı domainler hakkında görüşleriniz nelerdir ?

0nur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
pek çok domain'e girip çıkmışımdır ama hiç net.tr hatırlamıyorum :)

0nur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
cidden hala düşünüyorum com.tr net.tr falan tamam varlığını biliyorum ama hiç hatırlamıyorum. Sanırım akılda kalıcı bir uzantı değil bence com olsun senin olsun daha iyi :)

WebDeveloper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hocam bir ara bende araştırmıştım. benim bildiğim kadarı ile belge olmadanda web sitesi açmak koşulu ile sağlanabiliyor fakat bir garantisi yok her an alabilirler elinden eğer belgen yok ise net.tr ile uğraşma ne olacağı belli olmaz projende emeklerinde boşa gidebilir. Ama yok her türlü resmi belgeyi hazırlarım derseniz bence .net uzantıya göre .net.tr'den daha çok verim alabilirsiniz özellikle seo açısından.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Genelde bilişim firmaları kullanıyor. Bence hoş uzantı. Bi net veya com'dan daha prestijli olduğunu düşünüyorum.

toros

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
net.tr
Güzel bir alan adı. Fakat:
Türkiye'de Net.tr alan adı alabilmen için internet bilgisayar teknolojileri konusunda bir şirket sahibi olman bunu belgelemen ve yaptığın işin lisansını elde etmen gerekiyor. net.tr uzantılarını almak için hosting, iletişim, web tasarım, haberleşme alanlarında bir kuruluşun ve bu kuruluşun bir teknik sorumlusu bulundurmalısın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi