İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Network de hız problemi

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar.
XP yüklü iki iblgisayarı birbirine bağladım.( HUB yok) Fakat ağ çok yavaş çalışıyor.Bilgisayarlarda paylaşıma açılmış klasörler çok yavaş açılıyor.Hatta bir mp3 dosyasını çekmekten bile aciz bir hıza sahip ağ.Bilgisayarların biri P4 2.8 diğeri P3 1.2 GHZ . Hızdan kaynaklanmıyodur heralde.
Bunu hızlandırmanın bir yolu var mı arkadaşlar?Program ya da ağla ilgili bir püf noktası....
İyi çalışmalar

S

serkantkar

Misafir
Kablo problem olabilir.

Kullandığın cross kablo twisted pair standartına uygun mu ? Eğer uygun değilse sık sık paket kaybı olacaktır. Bu da hızı düşürecektir. 100 Mbit bağlantıda twisted pair kullanmalısın.

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Network bağlantısı kurarken kesinlikle HUB yada swich kullanmanızı öneririm. 2 bilgisayarda olsa, 10 bilgisayarda olsa (ki zorunlu oluyor o zaman ama :) ) kesinlikle HUB kullanın.

Aksi durumda, bağlantı hızından ve veri gönderim/alım sağlığı açısından istediğinizi elde edemezsiniz...

S

serkantkar

Misafir
Huba gerek yok.

İki bilgisayar için Hub bağlamaya gerek yoktur. Ben yine kablonun standardını kontrol edin derim. Deneyimle sabittir. Bir projede standart dışı kablo kullanımdan dolayı terminal device ile bağlantı her 5-10 saniyede bir kopup tekrar ayağa kalkıyordu. Bunu bulmak için 3 gün harcadık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5