İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Network Marketing

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle konu için neresi hangi bölüm uygun bulamadım. O yüzden buraya açtım. Olması gereken yere taşınırsa sevinirim.

Bu başlık altında Network Marketing'i (NM olarak yazmaya devam edeceğim) tartısmak istiyorum.

Forumda bir arama yaptım. Daha önce birkaç konu açılmıs. Bazı arkadaslar saadet zinciri olduğundan bazıları kendilerine göre bir iş olmadığından bahsetmiş. Bazı başıklar kapatılmıs. Bazı baslıklar halen açık fakat aktif değil.

Gerek Herbalife gerekse Avon insanların kafasında oluşan bir NM sistemi.

Aranızda yeni yüzyılın süper mesleği olarak lanse edildiğini bileniniz yada duyanınız vardır eminim ki.

İşte burda bu konuları tartısmak istiyorum.
Neden ?
Cünkü bende böyle bir sisteme dahil olmak üzereyim. O yüzden kafamdaki sorulardan arınmak istiyorum.

Varsa sizin yada çevrenizdeki kişilerin tecrübelerinden de faydalanmak isterim.

Size göre piyasada bulunan hangi sistemler NM'dir, yada tam tersi bir sistem olan illegal bir saadet zinciridir ?
Bir sistemin NM olabilmesi icin gerekli olan şeyler nelerdir ?
NM ile hatırı sayılır bir miktarda gelir elde etmek mümkünmküdür ? (Hatırı sayılır para kişiden kişiye değişebilir. Mesela 6 ayda 10.000$ olarak adını koyalım)

A

a.ışık

Misafir
network marketing (NM) ve multi level marketing (MLM) ile ilgileniyorsanız
buraya bakmanızda bir fayda var: Free 0.25$ e-gold herkez için, bedava !! bu işte gerçekten çok fazla kazanç var! size özel online destek sağlayabilirim..
PM ile msn adresinizi gonderirseniz çok detaylı konuşabilir bunları sizinle.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi şunu peşinen kabul etmek lazım; "pazarlama" pek prestijli bir meslek değil. Ama gerçekten iyi çalışıldığında mutlaka kazandıran bir sistem. Ama şöyle bir handikap var; kazanmak için kazandırmak zorundasınız! Mutlaka siz de para katıyorsunuz. İşte bu noktada düşünmeniz gereken şey şu; bu parayı çıkartabilecek ve hatta daha fazlasını kazanacak potansiyeliniz var mı? Eğer sahiden bu işten karlı çıkacak kadar sağlam satış veya distribütör bulma potansiyeliniz varsa bu işe girin. Ama "çalışır bulurum" diye düşünüyorsanız bu beklediğinizden zor olabilir. Özellikle öğrenciler bu hataya düşüyor.
Tüm bunları düşünüp bir karar aşamasına geldiyseniz son olarak şunu araştırın: İçine dahil olmak üzere olduğunuz Network Marketing sizin bölgenizde ne kadar aktif? Eğer çok aktifse ve bölgeniz dahilinde pek çok yerde çalışılmışsa siz pramidin altlarında bir yerde olacaksınız demektir ve otomatik olarak satış yapma/distribütör bulma şansınız da azalacaktır.
Avon'la ilgili şöyle bir efsane vardır; Brezilya'da Avon distribütörü sayısı Brezilya askerinden fazladır derler. O ortamda Avon distrosu olmak kar getirir mi sizce?

Yani sözün özü;
Getirilerini, götürülerini, yaşadığınız yerin potansiyelini iyi hesap edin. NM bazen gerçekten akıllıca bir seçim olabilirken bazen sadece aptallık da olabilir.

Kolay gelsin

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle değerli fikirlerin için tesekkur ederim.

Tek tek cevap vermek gerekirse;

Şimdi şunu peşinen kabul etmek lazım; "pazarlama" pek prestijli bir meslek değil. Ama gerçekten iyi çalışıldığında mutlaka kazandıran bir sistem. Ama şöyle bir handikap var; kazanmak için kazandırmak zorundasınız!

Kazanmak için kazandırmak zorunda olduğumu biliyorum. Sistem zaten bu mantıkla çalışırsa NM adını alıyor. Kazanmak için kazandırmayan sistemler sadece saadet zincirine dayalı sistemler oluyor. Saadet zincirlerinde sadece en üstteki kişi kazanıyor. NM sistemlerde ise sistemin her kademesindeki kişiler kazanıyor.

Mutlaka siz de para katıyorsunuz. İşte bu noktada düşünmeniz gereken şey şu; bu parayı çıkartabilecek ve hatta daha fazlasını kazanacak potansiyeliniz var mı? Eğer sahiden bu işten karlı çıkacak kadar sağlam satış veya distribütör bulma potansiyeliniz varsa bu işe girin. Ama "çalışır bulurum" diye düşünüyorsanız bu beklediğinizden zor olabilir. Özellikle öğrenciler bu hataya düşüyor.

Bu sistem için gereken miktar 1 seferlik verilmek üzere cüzzi bir rakam, ve iş yapamadığınız taktirde geri ödeme garantili bir sisteme dayalı olarak kurulu. Potansiyel konusunda ise bulunduğum bölgeye bu sistem daha hiç gelmedi.

Öğrenci konusunda da haklısınız. Öğrenci kısmı için kolay bir iş gibi geliyor ilk bakışta. Hatta okulu bile bırakır bu işe devam ederim diyen öğrenciler bile mevcut. Sisteme dahil olan kişilerin %90'ı öğrenci durumunda. (Ben öğrenci değilim :) )

Tüm bunları düşünüp bir karar aşamasına geldiyseniz son olarak şunu araştırın: İçine dahil olmak üzere olduğunuz Network Marketing sizin bölgenizde ne kadar aktif? Eğer çok aktifse ve bölgeniz dahilinde pek çok yerde çalışılmışsa siz pramidin altlarında bir yerde olacaksınız demektir ve otomatik olarak satış yapma/distribütör bulma şansınız da azalacaktır.

Karar aşamasındayım diyebilirim. Yukarıda da dediğim gibi şirketin bölgede bir aktivitesi yok. Bölgede bu işe giren kişi olursam bölgeye ait piramitin en üstünde yer alıcam.

Avon'la ilgili şöyle bir efsane vardır; Brezilya'da Avon distribütörü sayısı Brezilya askerinden fazladır derler. O ortamda Avon distrosu olmak kar getirir mi sizce?

Yani sözün özü;
Getirilerini, götürülerini, yaşadığınız yerin potansiyelini iyi hesap edin. NM bazen gerçekten akıllıca bir seçim olabilirken bazen sadece aptallık da olabilir.

Kolay gelsin

En büyük handikap şu anda saadet zinciri olayı gibi gözüküyor. Sistemin benden sonraki kişilere anlatılmasında insanların kafasındaki saadet zinciri ve illegal bir iş olma düsüncesinden insanları arındırmak gerek. Gerçekten arastırıldığında yüzyılın mesleği olarak görülen bu sistem ne yazıkki saadet zincirinin kurbanı durumunda. Herkes işi ilk gördüğünde saadet zinciri bu, haram iş, kimse kazanamaz bundan diyerek elinin tersiyle itebiliyor. Bu konuda neler yapabiliriz ? İnsanları nasıl ikna edebiliriz ? Bu işin legal olduğunu (gerçi bu konuda elimde şirkete ait dökümanlar var. Devletin verdiği Türkiye'de iş yapabilirler belgesi, vergi ödediklerine dair belgeler felan ama yetersiz kalıyor bazen) kişilere nasıl anlatabileceğim konusunda endişelerim var. Şu anda en büyük handikap bu gözüküyor.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saadet zinciri olarak gözükmesini engelleyemezsiniz; zira zaten pratikte küçük farklar olmakla birlikte teoride ikisi arasında ciddi bir fark yoktur. Biri diğerinin yasal olanıdır hepsi bu. Çoğu Network Marketing zincirlerinde ürünler sadece yasal sorumluluk altına girmemek için traştandır. Aslolan zincirden para kazanmaktır.

Network Marketingi sadece alternatif ürün pazarlama yöntemi olarak ele alırsanız ilk başta siz hata etmiş olursunuz. Zira eğer öyle olsaydı sadece ürün satarak para kazanmak gerekirdi ama siz de biliyorsunuz ki hiç bir NM'de sadece ürün satarak para kazanmanız imkansızdır. Önemli olan yeni distrolar, yeni pazarlar bulmaktır.

Yeni distro bulurken de hedef belirlediğiniz kişinin eğilimine göre strateji uygulayın. Bazıları zaten "saadet zinciri" fikrine aşinadır ve "mantıklı izah edilirse" ve olayın "yasal" olduğuna ikna edilirse adının "saadet zinciri" olmasına pek de aldırış etmez. Zira herkes ekmek peşinde ve bunu yapmakla da sonuna kadar haklılar. Ama bazıları da kamuoyunda oluşan "saadet zinciri" imajı dolayısıyla buna yönelik en küçük imada bile sizden fersah fersah uzağa kaçabilirler. Onlar için en uygun yol; bunun bir "ortaklığa dayalı pazarlama sistemi" olduğunu söylemektir. Kitlenin anlamakta en çok zorluk çektiği şey de bu işe başlamak için ödemesi gereken para. Bununla ilgili zaten size eğitim vereceklerdir. (Ben aldım, ordan biliyorum :)) Ulan şu dünyada girmediğimiz boya kalmamış be)

Neyse;
Zahmetli bir yolun en başındasınız. Olur da karar verirseniz şimdiden kolay gelsin. Benim tecrübelerim, fikirlerim bu kadar.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@picasso
@madeinclick

siz manyak mısınız arkadaşlar? adamın kastettiği NM ile sizin tıkla/kazan sistemleriniz aynı mı sanıyorsunuz? konuya, konuyu açan arkadaşa hiç mi saygınız yok? Hiç olmazsa insanda utanma olur yahu. Ayıp bu yaptığınız.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Uzatmadan "Uzak" dur. Bu tür işlerden. Çok hoş görünürler ama esasında öyle değillerdir.

picasso

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@picasso
@madeinclick

siz manyak mısınız arkadaşlar? adamın kastettiği NM ile sizin tıkla/kazan sistemleriniz aynı mı sanıyorsunuz? konuya, konuyu açan arkadaşa hiç mi saygınız yok? Hiç olmazsa insanda utanma olur yahu. Ayıp bu yaptığınız.

benim herkese saygım var bir öneride bulundum isteyen denesin dedim.senin bu tavrın ayıp olmuş.manyakmısın kelimesinide aynen iade ediyorum sana.bir bak yazılarına NM ile diğer siteler arasındaki farkı çok güzel yazmışsın.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzatmadan "Uzak" dur. Bu tür işlerden. Çok hoş görünürler ama esasında öyle değillerdir.
Bu biraz göreceli bir kavram. NM'ler genellikle "çok kolay para kazandıran sistemler" olarak tanıtıldığı için para kazanmakta zorlanınca genelde ilk edinilen fikir "işe yaramaz" şeklinde olduklarıdır. Esasında çok çok zor kazandıran sistemlerdir ama kimse "kesinlikle kazandırmıyor" diyemez. Yakınlarınızda bu sistemleri kullanarak çok iyi gelir elde eden birileri mutlaka vardır. Bu biraz sistematik çalışmayla ilgili. (Ben kazanmadım)
Ama bir kişinin beklentisi kısa yoldan para kazanmaksa kesinlikle NM bunun için uygun bir sistem değil. Onun yerine legalpara oynasınlar daha iyi.

"Uzak dur" demek yerine şunu demek daha mantıklı;
"10 kere düşün, öyle gir."

@picasso
uzatmaya gerek yok.

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar sanal bir sistemden bahsetmiyorum. Gerçek bir sistemden bahsediyorum.

Sanal NM ile işim yok yani.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu biraz göreceli bir kavram. NM'ler genellikle "çok kolay para kazandıran sistemler" olarak tanıtıldığı için para kazanmakta zorlanınca genelde ilk edinilen fikir "işe yaramaz" şeklinde olduklarıdır. Esasında çok çok zor kazandıran sistemlerdir ama kimse "kesinlikle kazandırmıyor" diyemez. Yakınlarınızda bu sistemleri kullanarak çok iyi gelir elde eden birileri mutlaka vardır. Bu biraz sistematik çalışmayla ilgili. (Ben kazanmadım)
Ama bir kişinin beklentisi kısa yoldan para kazanmaksa kesinlikle NM bunun için uygun bir sistem değil. Onun yerine legalpara oynasınlar daha iyi.

"Uzak dur" demek yerine şunu demek daha mantıklı;
"10 kere düşün, öyle gir."

@picasso
uzatmaya gerek yok.

Girenlerin veya kazananların artık kimdir onlar bilemiyorum ama bildiğim bir kaç şey paylaşayım sizinle.

NM olarak belirtmiş olduğunuz sınıftan bir kaç kişi tanıyorum. Kazanıyo gibi görünüyorlar çok güzel.

Herşey mükemmel. Hem sizin belirtmiş olduğunuz gibi uzun süreli değil gayet hızlı bir şekilde kazandılar. 5.ayda altına son model aracını alanıda gördüm lakin burada ki pozitif düşüncenin arkadasında ki sır. "Kredi kartları ve banka kredisidir."

Avon hakkında pek fikrim yok ama Herbalifeda çalışanların tek ana teması zayıflatırız vb. sloganlar zaten armalarıda görmüşsünüzdür.

Aldınız A ürününü zayıflamadınız ?

Cevap : Pozitif düşününüz siz zayıflayacaksınız.

Bu sistem böyle çalışıyor. Ben denemedim deneyeni gördüm. Aynen böyle oldu , denemek isteyenler deneyebilir sonuçta herbalifeda distribütör olmak 70 USD ye fln tekabül ediyordu. En son bildiğim kadarıyla şimdi fikrim yok.

Kısacası benim kişisel görüşüm yapılcak bir iş değil.

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün yurtdışındaki (Belcika) bir arkadaşımdan (Ekonomi mezunu) birkaç detay öğrendim bu konu hakkında.

Bu ve benzeri bir sistemi NM olabilmesi icin gerekli şeylerden falan bahsetti. NM ile SZ arasındaki farklardan, nasıl olursa NM nasıl olursa SZ olduğundan bahsetti. Genelde bilindik şeyler. Fakat en cok dikkatimi çeken şu oldu.

NM'yi SZ'den ayıran en önemli farklardan birisi şu;

NM yapan sirket kendisine ait pazarladığı ürünlerin en az %60'ını NM dışında da satıyor olması gerekiyormuş. Şu anda benim görüsme halinde olduğum ve büyük ihtimallede baslayacak olduğum NM sistemindeki şirket kendine ait ürünlerin ~%74-%77'sini kendisi satıyor. Kendine ait olan NM'ye dahil etmeden yani.

Ayrıca aynı şirket NetworkSolutions tarafından güvence altında bulunup 1.000.000$'a kadarda güvence altına alıyor bağlı bulunduğu kişiyi.

Dikkatimi çeken bir diğer önemli fark ise şu

NM'de sisteme dahil olmak için verilen miktardan kesinti yapılarak bir üstünüzde size referans olan kişiye aktarılmaması. Böyle bir aktarım yapılıyosa eğer bunun adı NM değil SZ oluyor ve kesinlikle de yasal değil.

Yine bana teklifte bulunan şirkette de böyle birşey sözkonusu değil.

Ben yarın (Pazartesi) yada en geç Salı günü bu sisteme dahil olmayı düsünüyorum. Umarım yolunda gider herşey ve sizlede paylasırım bunları.

:)

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
http://dsd.org.tr/home.asp öncelikle çalışacağın şirketi buradan seçmelisin.
ben herbalife a girdim vakti zamanında. ilgileri , showları muhteşem bir seviyede ama iş satışa geldiğinde piyasası sınırlı. çünkü üyeleri çok. kazanmak mümkün ama çok olması zor gibi. göz boyamak için çok kazanan üyeler toplantıya geliyor, konuşuyor; bir bakıyorsunki adamlar zaten ilk üyelerden ve altında binlerce alt üye var. elbette kazanırlar. anladığım kadarıyla bayanlara yönelik ürünler her türlü satılıyor.

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://dsd.org.tr/home.asp öncelikle çalışacağın şirketi buradan seçmelisin.
ben herbalife a girdim vakti zamanında. ilgileri , showları muhteşem bir seviyede ama iş satışa geldiğinde piyasası sınırlı. çünkü üyeleri çok. kazanmak mümkün ama çok olması zor gibi. göz boyamak için çok kazanan üyeler toplantıya geliyor, konuşuyor; bir bakıyorsunki adamlar zaten ilk üyelerden ve altında binlerce alt üye var. elbette kazanırlar. anladığım kadarıyla bayanlara yönelik ürünler her türlü satılıyor.

Benim üye olacağım sirket buraya üye olmayan bir sirket. Merkezi Malezya'da. Bir sorun cıkarmı?

Şirketin istanbulda ve ankarada ofisleri mevcut.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Benim üye olacağım sirket buraya üye olmayan bir sirket. Merkezi Malezya'da. Bir sorun cıkarmı?

Şirketin istanbulda ve ankarada ofisleri mevcut.

dsd nin amacı firmaların hizmet kalitelerini bozmamaları, ödemelerde sorun çıkarmamalarını sağlamak. güvenlik için burayı tavsiye ediyorum. yoksa buraya kayıtlı olmayan bir sürü ufak sistem var.

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bahsettiğim firma Network Solutions ile garanti altına alınmış durumda.

DSD'ye üye olmadığı için yasal bir problem olabilir mi peki ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi