İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Network Uzmanları

R

rhifat

Misafir
Arkadaşlar aranızda network'den iyi anlayan bana yardımcı olabilecek arkadaşlar umarım vardır . Eğer varsa bu msn ile iletişime geçebilir mi.yada bu konu altında msjlarını yazabilirler mi?Çok önemli de;)şimdiden tşkler ([email protected])
NOT : Rıfat deil , Kadir ismim.Rifatin üyeliğini kullanıyorum...

L

LifeNIC~

Misafir
Problemin ne olduğunuda eklerseniz insanlar görür, belkide bir uzmana ihtiyacınız yoktur?:)

Kolay gelsin

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Buraya yazarsan yardimci olan birileri olur, ozel yardim istemek icin bir yer degil ki burasi, herkes gorsun ogrensin.

R

rhifat

Misafir
...

Bakın arkadaşlar sakın yanlış anlamayın... Acıklıyorum ... TR'de bi Linux sunucu veya router alarak bide buna hat çekerek.Ayriyetten bi Almanya sunucusu alarak TR'deki Pc'yi DNS olarak kullanıp , Almanyaya yönlendirip Pingleri azaltmak mümkün mü ? Bunu trickster die bi arkadaş sölemişti banada mantıklı geldi ... DNS yönlendirme var ama böle bi amaç için kullanılır mı eğer anlayan varsa (ya burdan yazsın yada [email protected] ile iletişime geçsin)
Not : Rifat deilim :) ismim Kadir. Rifatin üyeliğindeyim.Ayrıca bu sistemi yapsam bile kimseyi kandırmam.Ben buyum derim isteyen alır saten bu sistemin illegal bi yanı yok.Şimdiden TŞK ederim

L

LifeNIC~

Misafir
pardon :)
dipnot verirken arkadaşımızın bilgi almasını kısıtlamak istemem özür dilerim.

R

rhifat

Misafir
Ya Allah Aşkına Ne Var Bunda ? Ben Nixcon İçin Sölemiyorum Bunu Banane Nixcon'dan Sadece Bir Soruydu Ama Cevaplamıcaksanız Başka Forumlarda Ararım Cevabını Yinede Teşekkür Ederim.Eğer Cevaplıcak Biri Varsa Cevaplasın Mesaj Yazmak İçin Yazmayın !

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bize göre de birşey yok..Ama modlar bugünlerde "N" ve "X" kelimelerinin yan yana geçtiği veya çağrışım yaptığı her konuyu sorgusuz sualsiz kilitliyor.Ondan kilitlenecek dedik :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bilhost: Konu hakkindaki kendi oz hassasiyetini baska konulara yansitarak moderatorler adina konusmamalisin, zira uyarilan seyleri bir daha yapmak, anlamamaya isaret eder. Sorgu ve sual, anlayan insanlar icin sadece bir kere yeterlidir.

Rifat veya Kadir: Cevap hayir. Trace veya ping icin paket gonderildiginde direkt olarak IP adresine gonderilir, lokasyon neresiyse oraya gider, dolayisiyla Amerika'da bulunan bir ip blogundaki sunucunun hostname'inin DNS Kayidi Turkiye'de tutulsa ve Turkiye'den ping atilirsa yine ayni sey olur. Amerika dogu yakasi ping sureleri 155-180 MS zaten, Almanya olsun 120. Cok bir farki yok.

R

rhifat

Misafir
Bana arkadaş kanıt bile vermişti de :) Almanyada sunucun varsa Live router mı öle bi şey kur dedi hatta link bile verdi sonra arkadaşlarına IP ver dedi baksınlar pingine dedi . Hatta daha önce çalıştıgı firmada denemiş bu sistemi :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilhost: Konu hakkindaki kendi oz hassasiyetini baska konulara yansitarak moderatorler adina konusmamalisin, zira uyarilan seyleri bir daha yapmak, anlamamaya isaret eder. Sorgu ve sual, anlayan insanlar icin sadece bir kere yeterlidir.

Ben çalıştığım firma hakkında çıkan tartışmalara müdahale etmenize laf etmiyorum.Aksine tartışma çıkmasını ben de istemiyorum ve bu müdahalelerde sizi destekliyorum.Ama bazen doz tutturulamıyor.Beni sinirlendiren kilitlenen son başlık oldu.Ki bu başlıkta başka bir firma olsa yine sinirlenirdim.

Kullanıcının biri gelip,"O firmayla çalışanlardan siparişler ne zaman açılacak bilen var mı?" diye sordu.Bizler biliyoruz veya bilmiyoruz diye yanıtlar verirken pat konu kilitlendi.Böyle saçmalık olamaz.

Konuda tartışma yok birşey yok.Adam akıllı bilgi paylaşımı var.Oldu olacak firma ismini yasaklı kelimelere ekleyin.İsmini yazdığımızda **** çıksın..

R

rhifat

Misafir
....

Başlık konu dışına çıktı ''konu kapansa'' iyi olur .;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hepimizin bir cok arkadasi var, degisik sehir efsanelerini gerceklestirdigini iddia eden, benim de iki gozum bir de bu islerle 5 senedir ugrasmis beynim var:) Eger boyle birsey olabiliyorsa ben de gormek, beynimi gelisen teknoloji ile guncellemek isterim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5