İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Newsletter tarzı toplu email gönderme, nasıl?

S

Skeleton

Misafir
Sitemin hedef kitlesine ait bir email listem var ve bunlara sitemi duyurmak istiyorum. ancak mailların spam, bulk, junk... gibi klasörlere gidip boşuna uğraşmış olmak istemiyorum. bunu nasıl yapabilirim? cpanelde gördüğüm mail listeleri bu iş için sanırım. veya bunu yapan bir kaç program var elimde, hem smtp server gerektiren hem de gerektirmeyen. bir de böyle toplu göndermelerde gönderdiğim adresin karaliste tarzı bir listeye alınması gibi bir şey duymuştum bir ara, tabi bu da kötü bir durum. yapacağım en mantıklı şey nedir? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yapacağın en mantıklı şey mail yollama kullanıcılarına :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
cPanel altindaki mailman'den yapabilrsin toplu mail gonderimlerini. Hotscripts.com'da Mailing List Managers basligi altinda baska programlar da var. Herkes bilgilendirme mesajlari atiyor, kara listeye direk girmezsin spam yapmiyorsan.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internet email trafiğinin %3 ü normal ise %97 si spam oldugundan, artık ücretli ücretsiz heryer filtreleme kullanıyor.

spamdaki korkunc artıs yuzunden , aslında ise yarar mail atmak isteyen bi cok site sahibinide haksız yere madur ediyor bu durum aslında...

çok çok yeni mail programları kullanırsan, filtreleri aşabilirsin.

lakin email sunucuları zaten bisekilde senin toplu mail gonderdigini anladıgı icin mailini junk klasorune yolluyor.

en garanti yol ise,

manuel olarak tek tek yollamak :)

S

Skeleton

Misafir
Angelo' Alıntı:
cPanel altindaki mailman'den yapabilrsin toplu mail gonderimlerini. Hotscripts.com'da Mailing List Managers basligi altinda baska programlar da var. Herkes bilgilendirme mesajlari atiyor, kara listeye direk girmezsin spam yapmiyorsan.

teşekkürler. bu mailman işimi görceğe benziyor. şunu sormak istiyorum: ne yaparsam spam yapmış olurum ne yapmazsam olmam? aynı anda göndereceğim mail sayısının bir sınırı var mı? bu bize gelen mailların sonunda unsubscribe diye bir şey oluyor, galiba o spam olmadığı gösteren bir şey çünkü, alıcı istediği anda mail listten çıkabiliyor. ben de böyle bir özellik koyarım gerekirse.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5