İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

niobe telekom ile yaşandıgım bi problem .. kararı siz verirsiniz ..

ovural

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2007 yılıydı sanırım niobe den VPS hizmeti almaya basladım .. ama sık sık sorunlar cıkıyordu .. bilgilerim gidiyordu vs.

sonrasında dedimki bi makina özellikleri cok iyi olmasada kendime ait olsun ve bi sunucu kiraladım .. 2009 yılı ekim ayına kadar sorunum yoktu .. biraz ödemeleri geciktirsemde yapıyordum .. iceride hep bi bakiyemiz kalıyordu ..

son 2 ay makinam sık sık down olmaya basladı .. sistemde sorun var dediler dedim yeni sistem kuralım .. yada makinayı değiştirelim .. bu esnada teknik ekibi değişti sanırım ..

tabi baktım çok dilim yandı yurt dışına geçtim .. içeride de bi miktar bakiyem kaldı 700 civarı

gel zaman git zaman aradan 1 yıl geçti .. bende ödeyemedim birazcıkta salladım .. en son bana dedileri ki eger ödemezsen hesaplarını kapatırız domainlerine ulaşamazsınız (domainlerin ücretleri tıkır tıkır yatıyor yatmasa zaten kapanır )

ve bi gün domainlerimi (tamamen kapatamazlar benim mail adresime kayıtlı) ns adreslerini değiştirdiler ve doğal olarak panele girmeme engel oldular .. bende inat ettim aldıkları firmayı buldum .. 12 gün sonra prosedürlerden dolayı domainlerimi satın aldıkları firmadaki hesabıma aktarmış bulunmaktayım ..

simdi olayı en ince ayrıntısına kadar yazdımki kimsenin hakkında yanlış bir şey söylememiş olayım .. benim o borcu odememiş olmam (hala ödemedim ödeme niyetim var ama bana bu yaşattıklarından dolayı geciktiricem) domainlerimi kapatmalarına (yönlendirmelerine) izin vermemesi gerekiyor ..

kanunen hakları olmasada avukatlarım bazı boşlukların olduğunu çok uğraşırız ama çok fazla birşey bekleme dediler ..

bende buraya yazayım dedim .. sonucta domainler müşterilimin ve ciddi maddi sıkıntı yaşandı .. Allah'tan daha önemli domainlerim başka yerlerden alınmış

artık karar ve yorumlar sizin .. herkesin görüşüne saygılıyım ..

digital

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendilerince birşeyler yapmaya çalışmışlar!

Kalan ödemesini yasal yol ile alabilirdi.

Allah'ta sizin yanınızda olmuş.

Genel olarak bakarsak siz ve niobe yetkilileri haksız.

Siz neden haksızsınız ödemenizi yapmadığınızdan.

Niobe neden haksız ödeme eksik ise neden hizmet veriyor...

Sonuç al birini bu ötekine misali. :)

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Kendilerince birşeyler yapmaya çalışmışlar!

Kalan ödemesini yasal yol ile alabilirdi.

Allah'ta sizin yanınızda olmuş.

Genel olarak bakarsak siz ve niobe yetkilileri haksız.

Siz neden haksızsınız ödemenizi yapmadığınızdan.

Niobe neden haksız ödeme eksik ise neden hizmet veriyor...

Sonuç al birini bu ötekine misali. :)

katılıyorum ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5