İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon DC de Co-location Kampanyası,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle immunity - -versigiz kazanç demişsin ancak bunun bir dayanağı varmıdır? firma olmuşsundur demişsin olmadığımı nerden çıkartıyorsun ? sana burada her türlü bilgiyi sunmak zorunda değilim müşterilerimiz dilediği zaman bilgiler kendilerine iletilecektir. eğer müşterimiz olmaya karar verirseniz ozaman sizede bilgiler iletilir çayımızı içmeye bekleriz sizide :)

bu dayanağın kalmadığına göre ikinci soruna gelelim 2-3 aylık firma değiliz biz , sizin kadar müşterisi olan bayilerimiz var :D

FDC yi halen savunabiliyorsan neden onlarla değil Türkiye deki bir firma ile çalışıyorsun??

Hostbank kardeş saygı duyulacak kişi vardır saygı beklenecek kişi vardır, bazı kişilerden ne saygı beklersiniz nede saygı duyarsınız, buda benim içimden geldi anladın sen onu ;)

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İçimden bir ses; "Bu tartışma sonsuza kadar sürer ve bu konu kitlenir" diyor 8)

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bunu bildiğim için editör arkadaşlardan yardım istedim ancak sanırım editör arkadaşlar ilgilenemiyorlar şuan :(

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 mbit hat ile sağladığın sunucunun belgesini Niobeweb'ten alıp forumlara basan bir adam, firma olduğunu gizleyecek?

Müşterinin ne içeceğini de kendisine bırak, ofiste çay demliyorsanız ben çay içmek zorunda da değilim. İstediğimi yer içerim, o müşterinin bileceği iştir :)

Neyse dediğin gibi osman sabahlarca sürer bu yazılar çünkü malzeme çok.

Rahatsız ettiysem insanları özür dilerim ama rahatsız olduklarını sanmıyorum.

NOT : "müşterilerimiz dilediği zaman bilgiler kendilerine iletilecektir" Böyle de bir ibare yok bilesin. Firmaysan %18 i ekleyip mecbur vereceksin, müşterinin isteğine kalmış birşey değil o.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşeyi yanlış hatırlamakta yanlış yazmakta okadar ustasınki ( bilinçli yapılmadığı varsayarak söylüyorum bilinçli yapıyorsan ozaman senin nasıl birisi olduğun daha kolay anlaşılacaktır :D )

bir deyişten bile saçmalayacak bir cümle çıkartabildiğin için elbette sabahlara kadar sürer bu tartışma , bir çaya bekleriz demek senin anlayışınla çay ikramı olsada normal seviyedeki kişiler bununla kastedileni anlamışlardır,

syg.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hep hakaret ediyorsun farkındaysan, ben ise yaptığın işin makarasındayım. Çünkü yaptığın işte ciddiyet payı yok. Seninle daha fazla konuşmak gerçekten geyik olarak bile zevksiz olacak. Dediğim sorulara cevap vereceksen ver, veremeyeceksen laf gevelemeye gerek yok Mister Zahir.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle immunity hala geçmişten kalan bir acın var sanırım hazmedememişsin karalamaya çalışıyorsun , kusura bakma ancak seninle tartışacak ne zamanım var nede o seviyeye düşecek kadar ölçüsüzüm,

FDC turkey ile çalışıyordun insanları mağdur ettin yetmedimi halen piyasadasın , hakkımızda açılmış tek bir kötü başlık bulabilirmisin aceba? burada fdcturkey yaz arat kendi ve çalıştığın kişilerle alakalı açılmış onlarca başlık bulabilirsin verdiğniiz hizmetlerle alakalı,

ikinci olarak teklan dan 10 mbit hat kiraladım ve dedicated satıyorum diyorsun sen nasıl başaracaksın bu işi açıklarmısın ? ancak bu başlıkta değil kendine göre bir başlık aç orada tartış bu konuları,

ayrıca editörlerden ricam konunun kirlenmesini sağlayan arkadaşın mesajların silinmesi , sizin sorularınızı cevaplama tenezzülünde bile bulunmak istemiyorum , umarım anlamışsındır nekadar değer verdiğimi size :)

syg.

Bak güzel kardeşim, önce bazı şeylerden haberin olsun sonra çık burda iş yapan kişilere posta koy. Kapasiten ne kadar senin de neye dayanarak laf konuşuyorsun. FDC kimi mağdur etmiş ? Mağdur olanların mağduriyetlerinin giderildiğini biliyor muydun ? Karalamadan bahsediyorsun kalkmış burada böyle laf sokarak müşteri çalmaya çalışırmışçasına hareket ediyorsun.

http://www.kayzerhosting.com/ nedir bu sitenin hali ? Barındırma yapan kişi web sitesini hekletir mi ? Açıkları olan bir sunucuya insanlar nasıl güvenip sitesini koyacaklar. Bak bakalım dakikhost veya fdcturkey sitesine hiç hek raporu var mı.

Kayzerdomainmiş, ne domaini ? Hani bilgilerin, bunlar mı ?

Registration Service Provided By: KAYZER HOSTING

Domain Name: KAYZERHOSTING.COM

Registrant:
kayzer
kayzer ([email protected])
kayzer
istanbul
Istanbul,34490
TR
Tel. +535.2538530

Creation Date: 15-Oct-2005
Expiration Date: 15-Oct-2007

Domain servers in listed order:
ns6.kayzer.net
ns5.kayzer.net

Administrative Contact:
kayzer
kayzer
istanbul
Istanbul,34490
TR
Tel. +535.2538530

Technical Contact:
kayzer
kayzer
istanbul
Istanbul,34490
TR
Tel. +535.2538530

Billing Contact:
kayzer
kayzer
istanbul
Istanbul,34490
TR
Tel. +535.2538530

Status:ACTIVE

Kimsin sen ? Neye dayanarak, hangi hakla, hangi bilgiyle bunları yazıyorsun. Git efendi gibi işine bak burdan ne dakikhost ne fdcturkey adına kimseye mesaj yazma. Mağdur olan kimse bulunuyorsa da prosedürün ne şekilde işlediğini biliyor buna göre hareket etsin.

20 tane site barındırmayla ben bu işi yapıyorum bilmemne alıp satıyorum falan olmaz. Bu işi 20 siteyle adam gibi yapan yerler de var, senin gibi orda burda konuşmuyorlar en azından.

Zahir, sen kimsenin avukatı değilsin, zaten avukatlık bir kapasiten de olduğunu düşünmüyoruz. Problemleri olan kullanıcılara aşağıdaki bilgileri vermekle yardımcı olabilirsin. Sorunu olan kimse olduğunu düşünmüyoruz da, senin söylemlerine göre;

DakikHost veya FDC'den yana mağduriyeti olanlar, 0216 482 73 47 numaralı telefondan, Sakızağacı Sokak Güneysu İş Merkezi Kat:2 No:8 (3. Noter Yanı) Maltepe / Istanbul, adresindeki ofisimizden ya da http://www.dakikhost.com adresinden bizimle iletişime geçebilirler.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha öncede yazdım iyiniyetli kişilerin sorunlarına yardımcı olunur, iyiniyetli kişiler dilediklerinde sorularının cevabını alır, daha fazla söze gerek yok, iyiniyetli bir şekilde sorularının cevabını almak isteyen herkese msn imiz açıktır, her türlü konu hakkında kendilerine bilgi verebiliriz,

hakaret etmiyorum hakaret hakeden cümleler kullanıyorsunuz, boş konuşuyorsunuz cevabını verince hakaret etmiş oluyorum :)

800+ siteyi host ediyoruz, saygın Firmalar ile çalışıyoruz, Mankenlik Ajansları, Türkiyede çoğu kişinin bilebileceği TV ve Radyolar a hizmet sağlıyoruz bu firmalar sizce çokmu yanlış biliyorlar bu işi, bizden hizmet satın alıyorlar??

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya zorla işi geyiğe dökeceksin. :) O ajanslara söyle, sana da bir iş ayarlasınlar cidden bak haha

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firmalar yanlış bilgilendirliyor ya da bilmiyorlar nasıl bir yerden barındırma aldıklarını. Yollayın firma adreslerine kayzerhosting.com un heklendiğini bakalım ne kadar süre sizinle çalışacaklar. İyi niyetli yazı yazmanı da isteyen yok senden, yazmaman yeterli olur bizim için.

Ayrıca 800 siteyi 10 mbit hatta, bir de bu hat üzerine colocation alarak mı barındırıyorsun. Bütün radyolar, tvler, manken ajansları seninle mi çalışıyor yani ? :)

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
batu ve immunity anlamadığım kuyruk acısımıdır bu sataşmalar bunu açıklarmısınız,

sizinle tartışmaya girmem bile vakit kaybından öte değil ,

syg.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
batu ve immunity anlamadığım kuyruk acısımıdır bu sataşmalar bunu açıklarmısınız,

sizinle tartışmaya girmem bile vakit kaybından öte değil ,

syg.

ortada bir çok merak edilen ve güzel sorulmuş sorular mevcut sen bunlara cevap vermek yerine kaçmayı tercih ediyorsun ondan güvenim sarsıldı. kendimi bir müşteri yerine koyup baştan sona okudum.

SYG. Mister Zahir :)

SYG. Bizden efendim :)

Size gelince arkadaşlar sorduğunuz sorular yerinde ve güzeldi amma velakin bir anda birinize laf atıldı diye anında gruplaşmanız da sizin ne kadar kaliteli olduğunuzu kabak gibi ortaya koydu.

Haklı iken haksız konumuna düşmek bu olsa gerek.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben kayzeri kullandım memnun kaldım.(domain)
kayzerden hat kiralayıp sorunu olan varmı?
ama dakikhosttan host alıp siteleri kapalı kalan çok kişi var.
bu durumda ne oluyor?

dakikhost önce git kayzerden hat kirala kullan eğer sorunun olursa yaz.
100 ytl ver 1 aylık ne olcak.
post kasma boşu boşuna.

millette moda oldu "ben kurumsal çalışıyorum."
referans görelim.mekan görelim.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bakın Dakikhost ile hiçbir alakam bulunmamaktadır. Orada söylenen laf Dakikhost'a da gitmiştir ve kendisi de cevaplamıştır. Ha şu var kendisi arkadaşımdır ama kalkıpta biri bin yapmayın. Kendisi ile olan iş diyalogumu da son kez tekrarlıyorum. Yanında satış ortaklığı yaptım, zamanında bana kapı açmıştır ve Dakikhost adı altında satış yapmışımdır. Kalkıpta kimseyi mağdur bırakmadım, orada hizmet sağladığım insanlarda şu an Dakikhost'un izniyle ServeTR Internet Hizmetleri adı altında hizmetlerine devam etmektedirler. Lütfen bu kadar emek harcayıp, harcama yapıp bir firma kurduktan sonra beni artık bir firmanın alt firması olarak görmeyin. Cihan KIZILGÜL'den hosting alıpta mağduriyeti olan varsa da bunu ayrı konu açayım, herkes görsün.

Kurumsal hostinge gelince de sitemde hepsi mevcut ve mekanda sanırım orası oluyor. Her türlü adres bilgisinden, firma bilgisine kadar mevcut. (http://www.akcaabatmeb.gov.tr)

Ben orada soru sordukça arkadaşımız başladı hakaret etmeye, dalga geçmeye. Bu tarz bir insana daha fazla ne kadar ciddi olmamı bekleyebilirsiniz ki? Bir de yineliyorum. Lütfen şu ana kadar attığım tüm postlara bakınız, ilk kez birisinin konusu altında yazı yazdım. Bunu yaptığıma göre biraz daha sağ duyulu olarak yaklaşınız olaya.

Bu arkadaşın ben FDC'te reseller satarken attığı mesajları da okuyunuz. Sınırsız kullanım lafına arkamda verimerkezinin desteği olmasına rağmen laf atıyordu. Nitekim kimseye de reseller verdiğimde trafik hesabı yapmadım. Varsa da çoğu forumdan müşterim olmuş kişilerdir, buyursunlar anlatsınlar burada.

Vallahi sıkıldım artık adımın başka olaylara karıştırılmasından. Lütfen analiz yapın artık verdiğim bilgileri.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sezar la aynı fikirde olacağım aklıma gelmezdir doğrusu ..

ama dakikhost halen buraya çıkıp mesaj yazabiliyorsun ya helal olsun.

kayzer in önce 50+ sunucu kapattırması lazım ki siz buraya yazabilesiniz.değil mi ?

sayın dakik ?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
"Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz"

"Lafla peynir gemisi yürümez"

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sezar la aynı fikirde olacağım aklıma gelmezdir doğrusu ..

ama dakikhost halen buraya çıkıp mesaj yazabiliyorsun ya helal olsun.

kayzer in önce 50+ sunucu kapattırması lazım ki siz buraya yazabilesiniz.değil mi ?

sayın dakik ?

Hostbank, 50 sunucunun kapatılmasının sizinle olan ilgisini öğrenebilir miyim ? Mağdur olmayan kullanıcıların tümü GERÇEK KULLANICILARDI ve mağduriyetleri giderildi. Mağdur olan kullanıcılar ise sistemdeki kayıtlarını abuk sabuk telefon numarası ve adreslerle yapan kişilerdi ve bu kullanıcılara ulaşamadık, böyle bir problem durumunda MSN desteği verilmedi dolayısıyla kullanıcılar forumlara yazı yazdılar. Oysa bakın halen 50 sunucu müşterisinin 40 tanesi bizimle devam etmektedir. Zaten size ne oluyorsa onu da anlayabilmiş değiliz, bir mağduriyetiniz mi var sizin bunu yazıyorsunuz ? Yakında biz de yeni kampanyalarımızı yazacağız burada, her mesajın altına gelip 50 makina ne oldu gibi yazılar mı yazacaksınız ?

Anlaşmalar feshedilir, sunucular iptal edilir, ticarette bu tarz problemler mümkündür, sizin yaşayacağınız ilk sorunda kapatıp kaçma gibi durumlarınız söz konusu tabii ama biz bunu yapmıyoruz, zaten bu kapasite ile yapmayız da.

işimizden gayet memnunuz ve en iyi şekilde yaptığımıza inanıyoruz. Bizden daha iyi yapan firmaların bu şekilde yorumları olsa da keşke kendileri ile tartışsak bu durumları. Kullandıkları sistemlerin dahi ne olduğundan haberi olmayan, yaptıklarısadece kontrol paneli üzerinden hosting açmak olan kişilerin kalkıp bizimle sidik yarıştırmasını da anlayamıyorum.

Elbette ki guruplaşma olur, şimdi tutup kayzer gibi bir yeri Cihan'a mı savunayım ? Kayzerden yana mı olayım ? Düzgün bilgilendirilme yapılan tüm mesajlarda haklı olandan yana olunur değil mi ?

Cihan KIZILGÜL, zamanında bizimle çalışmış ve halen dostumuz olan bir insandır. Kendi çapında işlerini büyütmüş, kendi firmasını kurmuş ve takdir ettiğimiz bir şekilde çalışmaktadır.

Forumlara mesaj yazmıyorsak, buna ayıracak vaktimiz olmadığındandır. Sizin gibi her mesajı takip edip altına bir kulp bulsakta taksak düşüncesi taşımadığımızdandır. Çünkü yapacak yeterince işimiz bulunuyor. Dikkat edin, işini layığı ile yapan tüm firmalar burada sidik yarıştırmak yerine pek yazı yazmıyorlar. Oturup ne yaptığından haberi olmayan kullanıcılarla burada tartışmak yerine işimize bakarız ve bu bizim için daha kârlı olur.

Bırakın kayzer'i, barındırma yaptığı data centerın bile dakikhost'u barındırabilecek kadar kapasitesi bulunmamaktadır, ayrıca kişilerin hizmet olmayıpta hizmet baabında sattığı hiç bir ürün ile ilgilenmemekteyiz.

Spam konusuna gelince, spam diye tabir ettiğiniz durumu yapmayan kullanıcı var mı forumlarda. Hit çekerek bunu değerlendirmek kötü bir iş mi ? Eğer öyleyse bunu siz neden yapıyorsunuz ? Hizmet sayfalarımızda böyle bir durum bulunmuyor ki. Alt sayfaları elbette kullanırız, bu kimseyi ilgilendirmez. Kullanıcı bizim verdiğimiz hizmet ile ilgileniyor, sayfa altında çalışan bazı dosyalar ile değil. Zaten bu zihniyette olan kullanıcılarla çalışmak istemiyoruz. Hiç gelip sunucu ya da barındırma hizmeti talep etmemeliler. Hepiniz google a ya da diğer reklam verenlere nerden nasıl geçiririz peşindeyken, kalkıp spamci diye bizi nitelendirmeniz ne kadar etik ? :) Ayrıca spam diye söylediğiniz yerlerin bize aylık çok büyük getirisi var ve bu getiriyi hizmet adına en iyi şekilde değerlendirmekteyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5