İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon Hakkında Ufak Bir Soru

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sunucularımın bir bölümünü nixcon'a taşımak istiyorum. Lakin birşey dikkatimi çekti ve korktum açıkcası.

Nasıl oluyor da bir datacenterda Dedicated server kiralamak Co-Location hizmeti almaktan daha ucuz olabiliyor?

Sonuçta dedicated serverda bilgisayarı kendileri veriyor
Co-Location'da da bilgisayarı siz gönderiyorsunuz

Fakat ilginç birşey var

AMD Dual Core 3800 x2
1GB DDRII 667
160 GB HDD
Unmetered Bandwidth
CentOS 32bit
Kontrol Paneli Seçilmemiş
Port Hızı: 10mbps
Taban Bağlantı: 10mbps
NXIF Kontrol Paneli
Kurulum ücreti: 0 YTL
özelliklerinde makine aylık = 190YTL

aynı makine kendiniz ev toplayıp oraya gönderirseniz sadece hat parası olarak Unmetered Bandwidth için 1550YTL alıyorlar.

Olay nedir çözemedim. Yardım lütfen.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Genelde böyle olur zaten. Onların fiyatı çok abartılı ama, colocation genelde daha pahalı olur doğrudur. Çünkü colocation alanlar o transferi gerçekten kullanmak için alırlar. Server alanlar ise özelleştirilmiş servis için. Yani en azından yurtdışında böyle.

Biz server satarken bir server ortalama 100 gb filan tüketiyordu aylık. Ama birisi gelip 10 mbit colocation istediğinde bil ki 10 mbit'i sonuna kadar harcayacak :) Sonuçta hat gerçekten pahalı birşey, makina ise yüzlerce bir anda ve çok uzun vadeli alıyorlar, dolayısıyla dedicated'ın öyle büyük bir maliyeti yok.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi co-location'un dedicated'den daha pahalı olduğu bir yer daha söyler misin madem öyle ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
http://www.nocster.com/colocate.shtml
http://www.nocster.com/servers.shtml

http://www.gnax.net/colo/index.php

Bir çok yer plan olarak yazmıyor ama arasam daha onlarca bulabilirim. Ona da gerek yok, herhangi birine colo istiyorum dersen, düşük commit için (10-20 megabite kadar) - megabit başına 30-40 dolar diyeceklerdir, o da insaflı fiyat. Ee, zaten 1000 gb (ortalama 3 megabit/s aylık bazda) bandwidth + serveri aliyorum 60 dolara diyebilirsin. Ama böyle.

100 megabit istiyorum dersen 1200 dolar civarına kadar düşük fiyata alabilirsin ama mesela.

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nx de şu an 10mb Cpanel Dahil Co Loc. ücreti 200Ytl+Kdv dir bilginize
283 17 11 den bilgi alabilirsiniz

TNT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu hiç bir tartışma değildir .

açık ve net .

bunu açıklayacak babayiğit yoktur.

nixconu tartışmayın.ne olduğu belli

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5