İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon Hakkında

R

*reyeskane-

Misafir
abacus' Alıntı:
Benim postumu iyi okumadigini dusunuyorum , ben nixconu karlayacak 1sey yazmadim, sadece olani biteni objektif paylastim, kaldiki burda seninle nixconu tartisacak degilim , ben zaten nixconun kimseyi dolandirmadigini hizmetinde problem olmadigini belirttim , once 1 yazilanlari iyice okumani oneriyorum , datacenter olayina gelince , bilmem kac bin m2'lik 1 datacenteri yerin 3 kat altina sokmadilar sanirim , benim soylemek istedigim bu adamlar datacenter acamaz hic bir zaman gormeyecegiz demiyorum , benim sadece soyledigim 710+ yada - 1 sunucu iceri olmayacak maximum goreceginiz sunucu sayisi 150 bilemediniz 200'dur , ve herseyden oncesi 30 gun sabredip kim hakli kim haksiz gormektir.

iyi calismalar.

ASıl siz yadıklarımı okumamışsınız. Orada sadece 500+ KAMU kurumları sunucusu barınıyor diyorum bana 150-200 sunucdan bahsediyorsunuz. TR'de ne kadar CS, UO vs tarzı oyunların sunucuları kaç adet biliyor musunuz? Hadi bunları geçtik kaç tane firmanın ve forumun sunucusu nixcon'da biliyor musunuz? Sadece benim tanıdğım ayda en az 15-20 müşteri gönderiyor nixcon'a. Ve şu ana kadar kimseye mahcup olmadı. Bende 7 ay gibi bir süredir NX ile çalışıyorum emin olun bir hatalarını görsem gırtlaklarıa ben sarıldırdım. Tek sorun NxIf bunalımıydı. O da o kadar büyütülcek bir durum değildi.

W

Wasgo

Misafir
Normal... :) ben zaten vampire olduğumu az cok herkez anlamiştir uyuma diye kavramim yok işe git ,9-19:00 çaliş eve gel yemek ye kahve iç sigara iç otur tkr makine başina :D

W

Wasgo

Misafir
Nxıf sistemi biti zaten sadece test yapilior şuanda... geç olsada sölenildiği tarihten yinede yapiorlar çalişiorlar ediorlar çikariorlar..

R

*reyeskane-

Misafir
Wasgo' Alıntı:
Normal... ben zaten vampire olduğumu az cok herkez anlamiştir uyuma diye kavramim yok işe git ,9-19:00 çaliş eve gel yemek ye kahve iç sigara iç otur tkr makine başina

Bende hafiften o moda girmeye başladım:) Siz gene eve geliyorsunuz, bizde birde müşterilerle yemek yiyoruz akşam :) . Mesela bugünde yoğun bir program var ve 1 dk bile uyumadım .. Yorumsuz artık..

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bukadar gergin olmaniza gerek yok beyefendi , herkezin fikrine saygili olmaniz gerekmektedir , ben fikirlerimi paylasiyorum , siz benim soylediklerimin aksini somut delillerle ortaya koyabiliyorsaniz 1 problem yok , buna herkez katilir , istanbulda milyonlarca insan yasiyor bunlardan binlercesi internet ortaminda, bu kadar binlerce insandan hic birimi bu datacenteri gormedi goremedi gozune carpmadi , bu kadarm iyi korunuyor ve saklaniyor , yada neden saklaniyor , bu gun anetin borusanin teklanin teknolojileri teknoloji degilmide , nixcon teknolojisini koruyormus , biraz realiteci olalim ben nixcon dolandirici adi adamlardir sudur budur demedim hatta ilk sunucu kiralayip musterime satanlardandim ilk postumda belirtmistim, objektif yaklasmasam nixconda 1 adet sunucu bulundurdugum icin iyi yazilar yazmam gerekiyor yada bulundurmadigim icin kotulememmi gerekiyordu ,:=) sadece gercekci olalim , iyi bir datacenter gunun hangi saati olursa olsun gece oglen aksam sabaha karsi , musterlerinin ulasabilecegi 1 telefona sahiptir , sizin gece 4 'de probleminiz oldugu zaman kime ulasmayi dusunuyorsunuz yada bu sartlarda nasil yuksek seviyede operasyonlar yapabilirsiniz , bu gun benim 1 problemim oldugunda sabahin 5'inde bile telefon actigimda karsimda teknisyenler olacaktir , datacenterin en onemli kriterlerindendir bu , once bunlari gelistirsin nixcon 1gbit hatti daha sonra alir.

iyi calismalar.

W

Wasgo

Misafir
Iyi mademki açiklamak gerekior açiklayayim .

Nixcon datacenteri binasi yer altindadir bukadar basit şimdi anladiniz mi neden görmediğinizi :)Sorabilirsiniz nixcon yetkili arkadaşlara

Ticket'lar max 30'dk içinde yanit gelior sorunlariniz ile alakadar teknik departman herzaman aktif gece gündüz vardiyalari olarak..

R

*reyeskane-

Misafir
abacus' Alıntı:
Bukadar gergin olmaniza gerek yok beyefendi , herkezin fikrine saygili olmaniz gerekmektedir , ben fikirlerimi paylasiyorum , siz benim soylediklerimin aksini somut delillerle ortaya koyabiliyorsaniz 1 problem yok , buna herkez katilir , istanbulda milyonlarca insan yasiyor bunlardan binlercesi internet ortaminda, bu kadar binlerce insandan hic birimi bu datacenteri gormedi goremedi gozune carpmadi , bu kadarm iyi korunuyor ve saklaniyor , yada neden saklaniyor , bu gun anetin borusanin teklanin teknolojileri teknoloji degilmide , nixcon teknolojisini koruyormus , biraz realiteci olalim ben nixcon dolandirici adi adamlardir sudur budur demedim hatta ilk sunucu kiralayip musterime satanlardandim ilk postumda belirtmistim, objektif yaklasmasam nixconda 1 adet sunucu bulundurdugum icin iyi yazilar yazmam gerekiyor yada bulundurmadigim icin kotulememmi gerekiyordu ,:=) sadece gercekci olalim , iyi bir datacenter gunun hangi saati olursa olsun gece oglen aksam sabaha karsi , musterlerinin ulasabilecegi 1 telefona sahiptir , sizin gece 4 'de probleminiz oldugu zaman kime ulasmayi dusunuyorsunuz yada bu sartlarda nasil yuksek seviyede operasyonlar yapabilirsiniz , bu gun benim 1 problemim oldugunda sabahin 5'inde bile telefon actigimda karsimda teknisyenler olacaktir , datacenterin en onemli kriterlerindendir bu , once bunlari gelistirsin nixcon 1gbit hatti daha sonra alir.

iyi calismalar.

Evet gerginim neden derseniz gerçekten unreal commentler moralimi bozuyor. Hemen gelelim cevaplara. Sizin uzun araştırmalarınız sonucu kaliteli ve uygun fiyatlı bir dc bulduğunuzu düşünün. Sonuçta burası bir rekabet piyasası ne kadar ucuza mal edip, ne kadar kaliteli olursanız o kadar çok kazanırsınız. Ve siz emek veripde kolay kolay dc adını vermezsiniz, çünkü başkalarıda gidip oradan alabilir ve sizin kazancınızı düşürebilir. Haksız mıyım? Bu da öyle birşeydir belki. Adamlar farklı yapıyordur, güvenlik önlemleridir. Nixcon NSA tarzı bir yapıdadır bu devlet için en gizli birimlere bile hizmet vermektedir. Gizlilik esastır. Ayrıca dc belkide yerin 4-5 kat altındadır. İstediği yere kurur. Beşiktaşda gezerken öylesine baktığınz bir binanın nixcon'un dc'si olmadıpı ne malum. İş bankası'nın dc'sini gördünüz mü :) Eee gerçek değil mi yoksa? Nixcon'dan serdar bey ile bu gece bir telefon trafiğidir yaşadık. Başka bir topicten dolayı ve en son telefonumu gece 4'de aradım ve her arayışımda mutlaka birisi bir operatör bir teknik destek karşıladı beni. Nixcon'da gece mesailerine 8-12 civarında kişi kalıyor orada. Nixcon'da problem olmaz demiyorum ama olursa da zor olur. Olduğundada anında çözüm gelir. (7 aylık tecrübem) Nixcon bunları zaten sağlıyor ..

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendisiyle bende gorustum bu gun 2 gun mesayiye kalacagini soyledi sunucu satislari icin (yeni stoklar gelmis), bu gun 1 istisnaydi anlayacaginiz onun haricindeki gunler boyle 1 durumla karsilasacaginizi zannetmiyorum , ve insallah temennim odurki hepimizi yaniltirlar ve 1 ay sonra onlarca ziyaretci datacenterlerini gormus caylarini icmis olurlar , ben hizmetleri kotu demiyorum , hizmetlerinden oturu susundan busundan oturu 1 kaygim yok , ama israrla bu sunucularin yurticinde olmadigina dair kafamda bazi somut ogeler mevcut , lakin sunucular bahama adalarinda olsada nixcon musterileri mutlu ve huzurluysa tabiki kimseye laf dusmez , co-location mevuzusuna gelince suana kadar co-location hizmeti alan 1'ine rastlamadim buda ilginctir , bir ara 1 tanidigim firma yetkilisi sunucularini koymak istediginde co-location icin yonetim kurulu henuz 1 izin vermedi suanlik dusunmuyoruz diye 1 cevap gelmis o beyefendiye.

iyi sabahlar / iyi calismalar.

D

deja-vu

Misafir
Wasgo' Alıntı:

Nixcon datacenteri binasi yer altindadir bukadar basit şimdi anladiniz mi neden görmediğinizi :)Sorabilirsiniz nixcon yetkili arkadaşlara

Ticket'lar max 30'dk içinde yanit gelior sorunlariniz ile alakadar teknik departman herzaman aktif gece gündüz vardiyalari olarak..

nx den 1 2 yetkılı gelsede konulara acıklık getırse bende her forumu acısımda karsılasmasam bu konularla

W

Wasgo

Misafir
Gelemez forum türevinde bir yerde yazmalari yönetim .k tarafindan yasaklandi..

M

MasterTR

Misafir
Wasgo' Alıntı:

i$te buna gulerim :) adamlar yememi$ icmemi$ biz gormeyelim diye yer altina DC kurmu$ ne diyelim helal olsun arkada$lara.

Wasgo sen bu kadar cok $eyi nasil biliyosun (yonetim kurulu tarafindan yasaklandi falan fe$mekan) ne o yoksa bunlarla senindemi bi ortakligin var yoksa forumlara yazman icin parami veriyolar??

bu konulari goren ve akli ba$inda olan herkes 2-3 yardakciyami yoksa bu i$i bilenleremi guvenecek cok iyi gorur ve anlar... siz super nixconunuzu korumaya devam edin piyasayi supurdukten sonrada ayni performansi bekliyor olacam

R

*reyeskane-

Misafir
MasterTR' Alıntı:
i$te buna gulerim :) adamlar yememi$ icmemi$ biz gormeyelim diye yer altina DC kurmu$ ne diyelim helal olsun arkada$lara.

Wasgo sen bu kadar cok $eyi nasil biliyosun (yonetim kurulu tarafindan yasaklandi falan fe$mekan) ne o yoksa bunlarla senindemi bi ortakligin var yoksa forumlara yazman icin parami veriyolar??

bu konulari goren ve akli ba$inda olan herkes 2-3 yardakciyami yoksa bu i$i bilenleremi guvenecek cok iyi gorur ve anlar... siz super nixconunuzu korumaya devam edin piyasayi supurdukten sonrada ayni performansi bekliyor olacam

Sadece güldüm. Dünya'nınn en büyük dclerinden bazıları yerin altında himzet veriyor :) . Sunucunuzun yer altında olmasının bir zararı mı var? Bu işi bilen diye tasvip ettiğiniz kişiler kimler? Wasgo'da MSCE olmadığını nerden biliyorsun?

D

deja-vu

Misafir
ha yerın altında ha yer ustu ustunde olsa ne olucak altında olsa ne olucak of ya makına varmı var hızlımı hızlı sorun varmı yok stelerı aktıfmı aktıf gerısı benı ılgılendırmıyo yeter :)

M

MasterTR

Misafir
bu konulari goren ve akli ba$inda olan herkes 2-3 yardakciyami yoksa bu i$i bilenleremi guvenecek cok iyi gorur ve anlar...

iste gordugunuz 2 ornek yukaridaki gibi ;) arkada$im ben ne diyorum sen ne diyorsun bana adresini verin DC nin nerde bu 7200 metrekarelik DC?? yalan soyluyorsunuz bari adam gibi soyleyin yalaninizi... bu kadarda atilmaz ki yani yazik gunah hepimiz ekmek yiyoruz bu i$ten

R

*reyeskane-

Misafir
MasterTR' Alıntı:
iste gordugunuz 2 ornek yukaridaki gibi ;) arkada$im ben ne diyorum sen ne diyorsun bana adresini verin DC nin nerde bu 7200 metrekarelik DC?? yalan soyluyorsunuz bari adam gibi soyleyin yalaninizi... bu kadarda atilmaz ki yani yazik gunah hepimiz ekmek yiyoruz bu i$ten

Şimdi konuşun. NX 2-3 hafta içinde DC'yi açacak ziyarete. O zaman ne diyeceksiniz acaba? "Dc'nin camları kirliydi sunucu teslim etmem" gibi bahaneler mi olacak?

D

deja-vu

Misafir
adam sıkmıyo ortada olan bısıler var bunu kımse ınkar edemez kımse yalan soylemıyor yapılan acıklamalar dogrultusunda konusuyoruz mastertr

M

MasterTR

Misafir
deja-vu' Alıntı:
adam sıkmıyo ortada olan bısıler var bunu kımse ınkar edemez kımse yalan soylemıyor yapılan acıklamalar dogrultusunda konusuyoruz mastertr
peki nedir bu gizlilik? gorende kimyasal silah uretiliyorda onu gizliyorlar sanacak iran bile bu kadar gizlemiyor cali$malarini.. yok kayit yaptirin biz anket sonucuna gore ziyarete acacaz filan benim anlamadigim orada pc kasasindan baska seylermi var korku nedir? yoksa adresi alir almaz DC nizi bombaliycaz diyemi korkuyorsunuz?
http://nixcon.networks.googlepages.com/
birde bu sayfadaki konulara yanit bekliyorum bakalim buna ne yalanlar uyduracaksiniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5