İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon ile ilgili alınan karar

Enis Okur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Değerli iyinet yönetimi ve forum üyeleri

Nixcon'un hakkında son zamanlarda sıklıkla tartışılan konular hepimizin malumu. Forum, her türlü tartışmaya açık, yönetim tarafından objektif hudutlar dahilinde organize edilmesi gereken bir topluluktur. Tartışma'nın limiti yoktur. Tartışmalar aylarca, sayfalarca sürebilir. Yönetim hakarete varan tartışma konularını mutlaka kitlemelidir çünkü hiçbir kimse, hiçbir hususta hakarete maruz kalmamalıdır. Buna hepimizin arzı ve inancı sonsuzdur. Ancak ben Nixcon hakkında alınan ve uygulamaya konulan kararı doğru bulmuyorum. Bu, özgür bir tartışma ortamının karşısında durmaktır.

İnsanlar iyi bilgilendirilmelidir, bunun için tartışmaların, konuşulanların önü kesilmemelidir. İnsanlar neye inanmak istiyorlarsa ona inanmalı, istediği yorumu (hakarete varmadan) sunabilmelidir.

Hosting piyasasından kaçırılan paralar, buradaki insanların paralarıdır. Buranın üyeleri, burayı takip edenlerindir. Bu paralar kaybolup gitmemeli, verilen paranın karşılığı mutlaka alınmalıdır. Bunun için insanların nereye para gönderdiklerini bilmeleri gerekmektedir. Bu sebepten şirketler hakkında tartışmalar yapılmalıdır. Yorumlar, iyide olur kötüde.

Ben vthost, turkon, sistemz gibi tamamen yalan eklerle donatılmış resmiyette hiçbir kaydı bulunmayan şirketlerle oldukça yüklü meblağlarda para aldım. odaya çekilmiş sabit bir hat, iki güzel Türkçe kelime ve ben zenginim havası bu hırsızlık jargonunun olmazsa olmazlarıdır. Bunların yanında farklı üyelikler ve bazı üyelere hediye vererek olumlu yorumlar almak, sitelere reklam verip pirim yapmak artı puan getirir ve ilerisi için yüksek miktarlarda tatlı parayla gazlama imkanı mevcuttur.

Surkent, Nixcon, Baysan'ın yalan şirketleri yokken, ben vardım. Datacenterım var lafınıda ortaya ilk ben attım. Ucuz hosting'i Vthostla, Ucuz reseller'i Turkon'la ben soktum. En son olarak Ucuz Vps'de Sistemz. Hep ucuza geldi insanlar, hiç kimse maliyet hesabı yapmadı. Darxis, winsome bu işin çakallık olduğunu anlayanlardı. "Ben şirketin avukatıyım, dava ediyorum sizi" diye aradığımda Darxis hariç eleştirenler kıvırdı, forumdaki yazılarını sildiler, özür dilediler.

Sonuçta ben götüreceğimi götürdüm.. Çok değil, üç beş. Zaten hosting piyasasında artık büyük meblağlar dönmüyor. 100-200 serverdan bahsedenlerin hepsi yalan, 10 kişilik ekipli adressi muamma şirketlerin hepsi yalan.

Niye mi bunları anlatıyorum? küfür yemek için mi? hayır.

daha öncede anlattım ancak insanlar hala uyanmıyor. bu insanlar uyanmalı, bu insanlar akıllanmalı. Olumlu görünen yorumlara aldanmamalı çünkü o yorumlar satın alınmış veya şirketin bizzat kendi yorumlarıdır. Ben bunları çok yaptım. Her forumda 100-200 mesajlı en az 10 üyem vardı, Çevreden üç beş sağlam kişiye verdiğim ciddi hostingde, itinalı yorumlar alıyordum ve satıyordum.

İyinet şuan webmasterların zirvede gördüğü bir oluşum. İyinet webmasterlara sahip çıkmalı, onları çukura atmamalı ve gerçekten şirket olan, bu işe gönül veren, faturasını kesip vergisini ödeyen, yalansız dolansız hostingçilere olumlu yaklaşmalı, belirsiz noktalardakilere objektif yaklaşıp, tüm insiyatifi forum üyelerine bırakmalı.

Bırakın tartışalım, bırakın neyin ne olduğunu görelim. Yıllardır aynı yalanlarla, aynı afra tafralarla çok insanın cebi yanıyor, çok insanın emeği çöpe gidiyor.

İyinet tartışmaları kontrol altında tutmalı ancak bu tartışmalara son vermemeli. İnsanlar tam uyanırken tekrar uyutulmamalı.

Hostbul zamanında, Turkon sebebiyle zan altında kaldığı için forumlarını kapattı. Bunun aksini site sahibi Ozan dahil kimse iddia edemez. Çünkü, ben hem o sitenin her yerine reklam verirken, hem oranın moderatörüydüm. Bunu kimse hiçbir zaman bilmedi ancak aklı başında insanların sıkı tutumları sebebiyle son nokta geldi. Ancak 2 yılı aşkın süreç dahilinde geriye kalan yüzlerce bilgisiz insanında emeği, parası yandı.

Ve burada yalnızca 1 kişi dışında hiç kimsenin bilmediği bir nokta daha var. Buda benim ne kadar organize olduğumun göstergesidir. Sistemz ile iyinet forumlarına girmeden önce "Ovetto" nickiyle forumda yöneticilik aldım ve Ovetto olarak hem Sistemz'i destekledim, hemde olumsuz yorumları çaktırmadan yok ettim veya karşı durdum. Hatta parası gümbürtüye giden Elmasgünes gibi profesyonel biri bile habersiz olarak bu aktiviteyi uzun süre destekledi, bilmeden.

Şimdi siz diğer bu tip "belirsiz noktalardaki" hostingçilerin organize hallerini düşünün. Olağanüstü derecede gelişmiş düşünceler var. Altyapılar çok sağlam ve gizli. Ama amaç aynı, onlarda gidecek, üzüleceğiz yeniden ve boşuna konuşmuş olacağız.

İyinet webmasterlara yönelik bir site, webmaster olmadan iyinet olmaz. İyinet webmasterları desteklemeli, onları yanlış noktalara sevk etmemeli.

Bırakın tartışılsın, bırakın neyin ne olduğu görülsün. Geçte olsa, güçte olsa insanlar artık akıllanıyor, bazı şeyler netlik kazanıyor. Bu belirsiz süreçlerde bu tip hostingçilerin müşteri kazandığını zannetmeyin, içiniz rahat olsun ancak onlara çok kazandırmadan kapı dışını göstermeliyiz.

Saygılar,

Enis

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Enis bey Serdar bey datacenteri ziyaret etmediğinizi hatta ne sizinle bir yerde oturup yemek yemişliğini olduğunu söyledi böyle bir yalanı ortaya atarken nasıl oluyor da hala nixcon un adını ağzınıza alabiliyorsunuz

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ben gayet memnunum minimum fiyata maximum hizmet aldığımı düşünüyorum bu konular kapandı artık. insanların kendi aklı var . lütfen aklınızı kendinize aklayınız.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
U

uzaymerkezicom

Misafir
"bu insanlar uyanmalı, bu insanlar akıllanmalı." ne güzel söz. :)

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ulan dediklerinin hepsi yalan çıktı. taa nixcondan serdar bey hepsini yalanladı. hala gelmiş burda nixcon hakkında atıp tutuyosun. tamam inandık nixcon vardır. ama kardeşim yalanın da bir sınırı varya . yemek yemeler özel şöförler vs :D

artık burda sana kimse inanmaz.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu arkadaslar yeni galiba, mevzu Nixcon filan degil, Enis arkadasimiz uzun suredir piyasanin museccel dolandiricisidir. Bu kadarini basarani kutlamaktan baska bir sey gelmez elden. Ama kafasiz toplumlara her zaman bir veya birden cok enis cikar.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben gayet memnunum minimum fiyata maximum hizmet aldığımı düşünüyorum bu konular kapandı artık. insanların kendi aklı var . lütfen aklınızı kendinize aklayınız.
Bu konuda sana hak veriyorum. Herkesin bir akli var. Nixcon kullanmamakta bir secimdir. Sacma sapan koruma onlemleri olmadigi reklami yapilmayan ve uc bes kurus fazla odeyerek calistigim gercek datacenterlar var. Borusan , Sabanci ve DGN ile calistim. Nixcon'a gecmek icin bir zorunluluk hissetmedim. Aksine bence kurumsal olarak daha ust seviye hizmet veren bu datacenterlar forum sayfalarinda tartisilmayacak kadar isler yapiyorlar. Demekki sorunun bir kismida Nixcon'da. Ve tartismaya sebep olan basliklari inceledigimde, bircogu Nixconsever insanlar tarafindan acilmis. Sevmeyenlerle karsilikli atismalar yasanmis. Teknik yada mali konularda herkesin bilgisi kendisine yetecek kadardir. Ben su an calistigim datacenteri forumda yazmam. Fikrime deger verip soran dostlarima tavsiye ederim. Firma reklam butcesi ayirip reklam verirse kendi tasarruflaridir. Sana cevaben yazilmis olsada uzun zamandir forumda bu sacma basliklari gormekten bunaldigim icindir. Tercihler kisiseldir, tek yonludur. Saygi ise cift tarafli olmalidir.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Borusan ile aynı zamanda bende calismaktayım. Nixcon un tek hatası kanımca teknik destek vermemesi ..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
borusan'da fiyatlar nasıl, bir tablo var mı sunucu özellikleri ve fiyatlarını net olarak görebileceğimiz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5