İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon uptime kaç?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Nixcondan alınmış bir sunucudan reseller aldım.Gayet memnunum ancak uptime ında problem varmı merak ediyorum.Yani sadece benim dahil olduğum sunucudamı problem?

Sürekl siteler 10 saniye bile olsa zaman aşımına uğrayıp kapanıyor.
Her saat 5 dk kapanıyor.Her saat 5 dk kapanması demek günde 2 saat kapalı kalması demek.2 saat kapanması demek şu an benim forum sitemin 300 tekil hit kaybetmesi demektir.

Sorun tüm nixcon sunucularında mı ? Nixcona dahil olanlar cevap verirlerse memnun olurum.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün birkaç saat kapalı kaldı sunucular.Trafo çalışması nedeniyle.Onun haricinde doğru düzgün kesinti yaşadık diyemem.Genelde %99.6-%99.9 arasında.

Kesinti için de hosting firmanızla görüşürseniz daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.Çünkü Nixcon'da 4-5 tane network var.Biz 193 networkündeyiz.Ve fazla kesinti yaşamıyoruz.Ama diğer networklerin durumu nedir bilemem.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben 195 ve 196 dayım dün haric (trafo calısmaları varmıs bilhost ta söylemis ) 1 aydır nerdeyse hic kesinti yasamadım diyebilirim..

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
195 ve 196 da sunucularım var ama böyle ritmik bir kesinti durumu yok. Bence de sunucu adminiyle görüşün.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ben işlerim dolayısıyla genelde 23.00-08.00 arası nette olduğumdan rastlıyorum, genelde kesintileride sabah 5-7 arasında yapıyorlar. bu yüzdende yaptıkları kesintilerin çoğunun pek zararı olmuyor.

E

echo

Misafir
Ruen senin bağlı bulundugun sunucu uzerinde 73 stem mevcut 1 hafta öncesine kadar problem yoktu ama su an nx ile alakalı problemler mevcut.Saat 05.00 online idi.05.19 tekrar ofline ama almanyadan sunucuya erisim saglanabiliyor.sunucunun uptime bilgisine bakabilirsende 30 günün 29,5 günü online.ilgınc bı durum tr den erişilemiyor?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
nixconun almanyada olduğuna dair birçok mantıklı açıklamalar var. kısaca tekniğine girmeden açıklamak gerekirse,

ripe'den kullandıkları ipleri kayıt etmişler ve bu ipler ülkesiz iplermiş, istedikleri ülkeyi gösterebiliyorlarmış.

ayrıca, türkiyede çok güçlü bir köprü görevi yapan makine(leri) varmış, bu köprü makine(ler)de müşterine verdikleri ip adreslerine gelen bilgiler, almanyadaki ana makineye iletiliyormuş.

yani işin özü, söylenene göre 62.68.194.* gibi ipler sadece makineler için bir maskeymiş, kullandığımız makinelerin gerçek ipleri aslında bu değilmiş bu iplerin domainden pek bir farkı yokmuş.

ve bu yüzdendir ki, nixcon'da birkaç haftada bir hat gitmesi oluyormuş, bunun sebebide köprü makinelerin bazen yoğunluğu kaldıramamasıymış.

yukarıda yazdıklarımı başka bir yerde okumuştum, grafikli bir şekilde anlatımı vardı ve daha teknik bilgiler ve sistemlerle... yazılanlar doğrumudur yanlışmıdır bilemiyorum tabiki.

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
atay' Alıntı:
nixconun almanyada olduğuna dair birçok mantıklı açıklamalar var. kısaca tekniğine girmeden açıklamak gerekirse,

ripe'den kullandıkları ipleri kayıt etmişler ve bu ipler ülkesiz iplermiş, istedikleri ülkeyi gösterebiliyorlarmış.

ayrıca, türkiyede çok güçlü bir köprü görevi yapan makine(leri) varmış, bu köprü makine(ler)de müşterine verdikleri ip adreslerine gelen bilgiler, almanyadaki ana makineye iletiliyormuş.

yani işin özü, söylenene göre 62.68.194.* gibi ipler sadece makineler için bir maskeymiş, kullandığımız makinelerin gerçek ipleri aslında bu değilmiş bu iplerin domainden pek bir farkı yokmuş.

ve bu yüzdendir ki, nixcon'da birkaç haftada bir hat gitmesi oluyormuş, bunun sebebide köprü makinelerin bazen yoğunluğu kaldıramamasıymış.

yukarıda yazdıklarımı başka bir yerde okumuştum, grafikli bir şekilde anlatımı vardı ve daha teknik bilgiler ve sistemlerle... yazılanlar doğrumudur yanlışmıdır bilemiyorum tabiki.

Peki köprü dediğiniz bu sistem gelen verileri alıp Almanyaya iletirken yine aynı trafiği harcamıyor mu:)

.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
arkadaşlar bu fikri ortaya atan ben değilim :) ondan dolayı savunmasınıda yapmam ve yapamam.

konu açılmışken nixcon ile alakalı bir fikiri yazayım dedim.

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkes hizmetten memnunsa neden sunucunun almanyada olup olmaması önemli ki bence aradaki köprüyü de kaldırsan söylesinler almanyadayız filan diye şahsen yorumlar doğrultusunda bende buradan bir server kiralamayı düşünüyordum fakat bu belirsizlikler canımı sıklmaya başladı her an sapabilirim.

TurkiyeServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixconu gezen arkadaşlarımız var davete açık daha neyi tartışıyonuz ki ? yıldız hosting bizzat gitti ve gezdi data centerı.. resminide foruma yayınlamıştı ne marsta nede almanyada nixcon turkiyede..

N

nudembilisim

Misafir
nixconu gezen arkadaşlarımız var davete açık daha neyi tartışıyonuz ki ? yıldız hosting bizzat gitti ve gezdi data centerı.. resminide foruma yayınlamıştı ne marsta nede almanyada nixcon turkiyede..

Merhaba
nixcon mecidiyeköy'de sunucumun biri orda barınıyor gayet iyi...

saygılar.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Marsda, Istanbulda, Almanyada yada x bir yerde hizmet vermesi yuzlerce mesajla tartisildi. Klasik Nixcon tartismalarina yol aliyor konu. Nixcon uptime oranlarini firmanin sayfasindaki iletisim sayfalarini kullanarak ogrenebilirsiniz. Musterilerinden ogrenmek istiyorum derseniz, Nixcon basliklarinda kimlerin kullandigi bellidir. PM atarak bilgi alabilirsiniz. Konu amacindan cikip yine polemige donmeden ( belkide dondu ) kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5