İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Öncelikle bir şeyi belirteyim.Amacım polemik yaratmak vay efendim şöyledir böyledir demek değil.Geçen günlerde bir söz verdim forumda.İstanbuldayım olanağım var ve giidp nixconu göreceğim diye.Bu sözümü tutmak adına bugün ns1turkey.com ' un sahibi uğur arkadaşımız, forumdan qooqle ile beraber Nixcon ' a bir ziyarette bulunduk.Bina herkesin tarif ettiği mecidiyeköyde edutime binasının yanında.3. kattan başlıyor.Çıkar çıkmaz karşınızda bir güvenlik, zırhla örtülmüş bir kapı.Kameradan bakıp açıyorlar.x- ray cihazından geçiyorsunuz, saatiniz telefonunuz cüzdanının hatta kemerinizi bile alıyorlar.Çok rahatsız edici bir olay.Toplantı odasının önünde sanki bir şey çalacakmışız gibi güvenlik bekliyor :) Kendimi terorist sandım gerçektende.Kemerimde büyük ihtimalle bandwith yiyor diye güvenliğe teslim edildi..

Neyse, sormak istediğim her şeyi sordum.Giripde datacenteri göreyim, pcleri gezeyim, kendi makineme dokunayım olaylarına asla izin vermiyorlarmış.Ciddi bir firma gerçektende.Neden göremiyoruz? Bu kadar polemik varken diye ısrarla sordum bey ' e.. Diyorki; biz kimseye zorla satmıyoruz, isteyende gelebilir görebilir.Bir çok firma, şahıs geldiler gördüler.Sordular cevap aldılar.Kapımız herkese açık.Önceden insanlar girir pclerine birşeyler yüklermiş datacenterlerde.Makineler dipdibe, buda diğer makinelere müşterilere zarar verebilir.Zaten biz location hizmetinde bunu yapmak zorunda da değiliz.Camdan bakıyoruz yüzlerce server var hepsi aktif durumda.Tabi hemen bunu tezgah olarak kurmak kolay, boş kasalara powerler takarakda yapabiliriz dedim.
Cevabı kısa ve netti.Verin bir cd, verelim arkadaşlara makinenize taksınlar, isterseniz siz buradan girip makineye reboot atın ve cdrooma bakın, görecekmisiniz.İsterseniz arayın bir arkadaşınıza yapdırın farketmez.Döne döne kendisi bunu teklif etti.Cd yi verin takalım 2 dakika sonra görün cdroomunuzda dedi.Ben zaten bunun için gitmişdim.Gerçektende pclerin orada olduğuna emin oldum.ama şüpheci olarak sorularımızı sorduk yinede.Peki yarın saat 12 de makine getirip co-location yapacağız dedik.Zaten uğur co-location için makine hazırlamışdı.. XXX fiyata anında koyalım dediler.Çok fazla zamanda almaz.Sanırımki bir pcnin başka ülkeye hatta ile gitme süresi bile 2-3 saat olamaz.Bu sürede co-location hizmeti verebiliyorlar.

Müşterilerini sorduk.. Gerçektende Türkiye ' nin en büyük firmalarını hatta ilk 10 da olan bir çok firmayı saydılar bize.Google bile özel şifreli kasalarla örümceklerini (sphider) burada barındırdığını bize ilettiler.Ortam gerçektende büyüleci.Ancak asıl büyüleyici olanlarsa gelecek hakkındaki planlarıydı.

2 datacenter olayınada , evet var cevabı aldık.Bir tanesi kurumsal müşterilerimizin yeri, diğreiyse bireysel müşterilerimizin yeridir cevabı oldu.Bu ayın 23 ' ünde 5 trilyonluk sermayeyle gerekli evrakları herkesle paylaşacaklarını bize ilettiler.Ben gerçektende etkilendim.İçimde şüphe kaldı demem gerçektende yanlış olur.

Kaçacak firma olmalarına ihtimal vermiyorum.Kurulan düzenek sahte bile olsa milyarlarla ifade edilir.Datacenterlerinde ping süresi 1 ms..
Teknikden anlamasamda, aynı hatta olmadan bu sonucu almak gerçektende zor.

Ben nixconun müşterisiyim.Yazdıklarım belki taraflı gelebilir.Ama gerçektende görmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gerekn bir yer.Tek eksisi bence aşırı sıkı güvenliği.. Bir çok bakanla, iş adamıyla işim gereği görüştüm ama o kadar işkence çekdiğimi hatırlamıyorum..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Verin bir cd, verelim arkadaşlara makinenize taksınlar, isterseniz siz buradan girip makineye reboot atın ve cdrooma bakın, görecekmisiniz.İsterseniz arayın bir arkadaşınıza yapdırın farketmez.Döne döne kendisi bunu teklif etti.Cd yi verin takalım 2 dakika sonra görün cdroomunuzda dedi.Ben zaten bunun için gitmişdim.Gerçektende pclerin orada olduğuna emin oldum.

Bunu gerçekten yaptınız mı? Yoksa tekliften öteye geçmedimi?

S

sasu

Misafir
Bunu gerçekten yaptınız mı? Yoksa tekliften öteye geçmedimi?

disconnect aslında beceriksiz acemini sunucu fdc kapatığı zaman 1 günde nx den sunucu açıldı sabah 10 gibi teslim edildi plesk kurarken ııs ayarları kısmında takıldık nx i aradık 1 cd takarmısınız dedik 5 dk sonra takılı yarın cd yi ellerimle gotürücem dvd olarak hatta beceriksiz aceminin elinde 120gb hdd vardı verin takalım dediler beceriksiz acemi kabul etmedi :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
windows cd si bir telefonlada takılabilir. :)
Keşke şu cd nizi taktırmış olsaydınız. Hiç şüphemiz kalmayacaktı.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
cd de takdıralım istiyorsanız :) ya o kadar ısrar ettilerki o anda mahçup olmamak için kabul etmedim :)

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google ve turkiyenin cooook buyuk firmalari ile calisiyorlardir ama sanirim yasanan 20 saati askin kesintiden sonra kimse kendileri ile calismayacaktir. :) Turkiyede Buyuk firmalarin Nixcon ile calisma ihtimaline inanmiyorum Cünkü Türkiye'deki büyük firmalarin hepsinin sistem odalari kendilerine ait .

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
google ve turkiyenin cooook buyuk firmalari ile calisiyorlardir ama sanirim yasanan 20 saati askin kesintiden sonra kimse kendileri ile calismayacaktir. :) Turkiyede Buyuk firmalarin Nixcon ile calisma ihtimaline inanmiyorum Cünkü Türkiye'deki büyük firmalarin hepsinin sistem odalari kendilerine ait .

kendine ait olanları 1 ise olmayanlar 1000 dir sanırım :)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende merak ettim bunu cidden:)
yani anlamıyorum sizleri. müşterisi olduğunuz bir firma için neden bu kadar araştırma - telaş - stres - tartışma..
nixon binası pırlanta olsa altın olsa, gökten üzerine nur yağsa ve 10 makinam olsa o firma ile alakalı başlık açmam:)

kimse yanlış anlamasın lütfen. bunlar da benim fikrim tabi.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Benim anlamadığım nokta sürekli binadan ve güvenliklerden bahsedilmesi.
Bu başlıkta diğerlerinden pek farklı değil.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben yoruma pek girmek istemiyorum.Bir arkadaş özellikle rica etti o sebeple bu ziyareti yapdım.Başlığın amacıda mesajımın başında var.

Ama isteyen, reklam yapıyor filanda diye düşünebilir.ben verdiğim bir sözü tuttum sadece :)

Korumalara gelince bence iğrenç olmuş.İnsanı potansiyel suçlu konumunda tutuyorlar.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bende merak ettim bunu cidden:)
yani anlamıyorum sizleri. müşterisi olduğunuz bir firma için neden bu kadar araştırma - telaş - stres - tartışma..
nixon binası pırlanta olsa altın olsa, gökten üzerine nur yağsa ve 10 makinam olsa o firma ile alakalı başlık açmam:)

kimse yanlış anlamasın lütfen. bunlar da benim fikrim tabi.

nedenmi ? 240 GB sitelerin, yedeklerin giderse mecbur insan paranoyak oluyor.Detylı bilgiyi FDCTURKEY ' de verebilir :)

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bir arkadas rica etti ise pm kullansak ? Forumda Nixcon basliklarinin akibeti belli. Hizmet alan alir almayan almaz. Merak eden arkadasa pm ile bildirilebilir. Genelin haberi olsun denirse, kisisel bloga yazilip imzadan link verilebilir. Musterilerinin Nixconu sevdikleri kadar, Nixconda musterilerini seviyorsa bence bir forum acmali. Yada Iyinet foruma teknik destek ve musteri hizmetleri konusunda odeme yapmali. Aksi durumda her Nixcon basliginin gereksizligine inananlar ile, Nixconun bu dunya uzerindeki en klas datacenter oldugunu dusunenler arasindaki kisir donguden oteye gitmez.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bizimde kurumsal - kişisel türkiyenin en önemli sitelerinin barındığı sitelerin olduğu sunucularımız var. ama inanın hiç bir zaman paranoyak olmadım olmamda.
hala anlamış değilim çünkü bu mesajların içeriğini.
neyse takılın :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bir arkadas rica etti ise pm kullansak ? Forumda Nixcon basliklarinin akibeti belli. Hizmet alan alir almayan almaz. Merak eden arkadasa pm ile bildirilebilir. Genelin haberi olsun denirse, kisisel bloga yazilip imzadan link verilebilir. Musterilerinin Nixconu sevdikleri kadar, Nixconda musterilerini seviyorsa bence bir forum acmali. Yada Iyinet foruma teknik destek ve musteri hizmetleri konusunda odeme yapmali. Aksi durumda her Nixcon basliginin gereksizligine inananlar ile, Nixconun bu dunya uzerindeki en klas datacenter oldugunu dusunenler arasindaki kisir donguden oteye gitmez.

ben bu tür başlıklara kızan kişilerin başındayım.Eski mesjalarımdada görebilirsiniz.Hergün p.m. den nixcon nasıl, memnunmusun gibi sorulardan sıkıldım.Firmamı değilmi, kaçakmı göçekmi konularından sıkıldım.10 foruma birden aynı konuyu açıp yazmalarından sıkıldım.Bunu sadece nixcon için demiyorum.Her host firması için geçerli bu.Burası bir forum.İnsanlar bilgi alıyorlar ve böyle konularaşırıya gitmeden devam etmelidirde bence.İnsanlar yoksa bir kaç firma yada bir kaç datacenter arasında kısır döngü oluştururlar.Ben şunu gördüm dedim, bir diğeri şunuda gördünmü dedi.Birşeyler yakalamaya çalışdık.Ben buradaki insanların mesajı yüzünden 4 ay server almadım fdc ile çalışdım.Belki o zaman bu tarzda mesaj olsaydı, zararım olmıyacakdı.Milliyetçilikle sanırım hizmet aldığım ülkeninde bir alakası olamaz.Ama insanlar o kadar kesin konuşmuşlardıki ; israilli bak bilmemne numarası şurada.Bizde bilmiyoruz vay be dolandırıyorlar diyipde almadık.Neyse uzattım :) ben gözlemlerimi paylaşdım.Gerisini yazarak - KISIR DÖNGÜ - oluşturmayalım.

M

MasterTR

Misafir
fasa fiso bunlar reklam kokan hareketler, bunlara gerek yok ;)

yoneticilerden biri konuyu kapatsin burada noktalasin biktik nixcon nixcon, sanirim paralari bitti tekrar forumlar uzerinden host satmaya cali$iyor buyuk firmamiz (!)

M

Massacre

Misafir
NX ne kadar etkileyici olursa olsun. Ben sadece yeterli hizmeti alamadığım için bıraktım NX i. Ben oradan almış idim. Serverlarda neredeyse her gün network sorunu oluyordu. Memnun değildim. Hat her daim kasılıyordu. Memnun olanlar var.. Güle güle kullansınlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5