İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Niye bukadar düştü ben bişeylermi kacırdım :) ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
67 click 0.93 --- bu yine cok cok iyi.

bazı clickler 0.01 in altına dusuyor verdiği miktar clickSayısı*0.01$ etmiyor . Bunun sebebi ne ki ? daha once boyle değildi yani tatile gittim geldim 3 hafta bişeylermi kacırdım bi değişiklikmi oldu adsensete nedir :)

aynı sayfaya 1 tavsiye 1 icerik reklamı koymam mı dusuruyor . yani keywordden diycem aynı keyword normalde bukadar dusuk değildi . Ne oldu ne bitti acaba ?

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla benim aynı... 4 aydır rezil... kış gelsin die dua ediyorum artık

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
vala benim çok iyi allah bereket versin bu gidişle bir dahaki ay leptop alıcam :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
google ı anlamak mümkün değil zaten bunu sağlamak içinde milyonlar veriyo adamlar ben artık şansa bıraktım işi

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben panele neredeyse hiç girmiyorum artık. niye düştü, niye arttılar yordu walla. parayı çekince teşekkür ediyorum o kadar.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi bu kupon olayı kalksa artık ya. nerde eski günler demeye başladım artık...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kupon olayı yine hortladı ondan :D

bence kuponalrın olması da canlanma olur türk reklamında google kuponları yayınca kelime limitleirnide yükseltiyor yanai sohbet kelimeisni 9 ytl kadar gördüm ve bunu verende oluyor bu sohbet sitesine tıklayan 9 ytl alıyor bu şekilde kupon zamnaı ( ucuz kuponlar zamanında ) bence daha iyi olur kazançlar.. rekabet cok oluyor kelimelerde

M

millionkurt

Misafir
bence kuponalrın olması da canlanma olur türk reklamında google kuponları yayınca kelime limitleirnide yükseltiyor yanai sohbet kelimeisni 9 ytl kadar gördüm ve bunu verende oluyor bu sohbet sitesine tıklayan 9 ytl alıyor bu şekilde kupon zamnaı ( ucuz kuponlar zamanında ) bence daha iyi olur kazançlar.. rekabet cok oluyor kelimelerde

Kupon tıklamalarının %95 i google a kalıyor.. O yüzden kupon dalgası çıktığı an %50 gelirler düşüyor..

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son aylarda yuzlerce baslik acildi bu sekilde ve altina yazilanlarda hep ayni mesajlar
Ornekler

Sohbet kelimesine google hicbir zaman normal sartlar altinda 9YTL istemez
Sohbet kelimesinin Aktif olmasi icin gereken ucret 0.55 YTL dir ben bir arkadas a Sohbet kelimesinu kullanarak 3 tane hesap actim 160YTl lik her 160 YTllik hesapta da +2000 Tik geldi
Sizin hesabiniza gore 2000*55=1100YTL ve daha fazlasi etmesi gerekirAma olay bu sekilde Degil Adwords de sen istersen kelime ucreti 50 YTL ver adsense de senin verdigin o ucreti 1 tiklama icin vermez o ucreti kendisi otomatik olarak ayarliyor
Yani 0.01 TYL den basliyarak 50YTL kadar fiyatlanmdirma yapiyor Sayet rekabet varsa zaten o kelime icin 0.01 den cok cok fazla verecektir ama rekabet yoksa ( su an bakabilirsin sohbet kelimesinde zaten rekabet yok ) adsense de ister 10YTL ister 50 YTL ver tik basi verecegi ucret 3-5 centi gecmez
Yani Adwords de girilen ucret ile icerik icin girilen reklamlar cok farkli seyler
kupon olayı yine hortladı ondan :D
Yani kisaca ozetlemek gerekirse Meydan Bos reklam verenler istedigi sekilde At kosturuyor Google sistemide bunlarin at kosturmasina Musade ediyor zaten (tik basi ucreti 2YTL ile aktif olana kelimede adsense de fiyat ayarlamasini 0.05 yaparak mesela sebebide belli rekabet yok)
zaten hangi turkce siteye girsem bir cogunda bana Mp3 ile ilgili reklam cikiyor Mp3 kelimesini aramada aktif etmek icin gerekli ucret 0.14 kurus bu bazen 0.05 cente kadarda dusuyor yukarida soyledigime gore bakarsak ara icin 0.05 ile aktif ettigin kelimenin adsensede 0.01 vermesi gayet dogal
cogu kisi tiklama ucretlerinin 0.01 den daha sagi geldigini soyluyor bununda dgal bir sey oldugunu herkez biliyor sitenizde reklam cikmiyor genel hizmet reklamlarina tikliyorlar Fazla tik az ucret = 0.01 den daha asagi ortalama
kuponlarin az da olsa katkisi olmuyormu elbette oluyor Ama 150YTL lik bir kuponun adsense de dayanacagi sure en fazla 15 dakika yani kisa sureli bir rekabet olusuyor tabiki buna 15 dakikaya rekabet diyebilirsek

Yani artik sunu kabullenelim Bir cok reklam veren firma yada sahis google u birakti Birakmalari ile rekabet ortami azaldi diger geride kalan reklam verenler istedigi gibi at kosturabiliyorlar google un sistemide buna musade ediyor

Kupon tıklamalarının %95 i google a kalıyor.. O yüzden kupon dalgası çıktığı an %50 gelirler düşüyor..
google %95 ini almiyor
kendi verdigim reklam kendi sitelerimd eyayinlaniyor cogu zaman ve odedigim miktar ile aldigim miktari biliyorum
%70den fazlasini veriyor
bende ortalama 10cent oduyorsam
sitedeki tiklardan ortalama 7cent ustu aliyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5