İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Niye reklamlarda bir standart oluşturmuyoruz ?

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu bölümde bazen çok uçuk reklamlar görmek mümkün oluyo
400-500 hite neler isteyenler var veya tam tersi 4000-5000 hitli siteye çok ucuza reklam alanlar var bunları bir standarta oturtsak olmazmı ?
mesela pr2 siteye text reklam 10 ytl istemek doğrumu
yada pr5 siteye text reklam 10 ytl istemek doğrumu
benim fikrimce hepimiz aynı standartları uygularsak reklam verende reklam alanda herkez kazanır

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence durum şöyle :

x sitesinin günlük tekil hiti 10.000 civarıdır.Bazı reklamlardan (Click başı ödeyen türden, Ringofon vb) iyi para kazanır, diğer alanlar boş durmasın diye ucuz reklam alır.

y sitesinin günlük hiti 1.000 civarıdır.Sitesine reklam alamaz, alsa da kazanç sağlayamaz. (Click başı ödeyen türden, Ringofon vb) Bu yüzden reklamlar için yüksek bir ücret isteyebilir.

Benim aklıma gelen ilk şey bu oluyor genelde.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
serbest piyasanın olduğu yerde net bir rakam olamaz. ki olmamalıdır da.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben öyle düşünmüyorum atay eğer standartlar oluşursa herkez kazanır
küçük siteler kendi aralarında hem bütcelerine uygun reklam alışverişi yaparlar hemde daha çabuk büyürler
aynı şey büyük siteler içinde geçerli tabi

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
beernce bu site içeriğine göre değişir. Hşeyi içinde barındıran forum siteleri ve ya flash arcade oyun sitelerine böyle bir uyguluma olabilir. Ama içeriği daha özgün sitelerin hitleri farklı ücretlendirilebilir bence:)

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Istanbulda Yeniköydeki 100 metrekarelik dükkan ile Edirnedeki 100 metrekarelik dükkanin kirasinin bir olmasini bekleyemezsin.

Isteyen istedigi fiyati ister, isteyen de reklami verir.
Arz talep meselesi.
Hem 10 000 hiti olan forum sitesi ile 10 000 hiti olan oyun sitesi ile 10 000 hiti olan haber sitesinin ziyaretci profili farkli. Verilecek reklamlardan dönüs farkli olacaktir.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır ben kesinlikle aynı tur sitelerden bahsediyorum
istanbuldaki yeniköyde aynı mahallede aynı metrekare olan dükkanlara biri 1 lira diğeri 10 lira istermi ?
sanırım bu iş böyle gelmiş böyle devam eder :) aslında bunu açarken yabancı bir forumda gördüm bu olayı adamlar pr için textreklam alanlar pr5 ise hepsi aynı fiyat pr4 ise aynı fiyat istiyo böyle olsa fena olmaz diye düşünüyorum

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm,

aslında haklısın ama serbest piyasada kimse kimseye birşey diyemiyor..

bu yüzden ben kendim için belli standart uyguladım bunun dışına çıkmıyorum.

örneğin pr3 1000 tekil 10000 çoğul sitem var 60 karekterlik text reklamı (sitenin en üstüne) 15 ytl diyorum 468*60 banner (sitenin en altına) 30 ytl sağ ve sol küçük blok reklamlara 25 diyorum.

kimse buna uymaz uyan olsa bile uymayanlar olacaktır sende kendi standartını koy yola devam et.

E

echo

Misafir
biraz sakat bi durum mesela pr3 1000 tekille pr3 100 tekil aynı fiyata sahip olmayabilir.

sonuçta arkadaşın dediği gibi serbet piyasa kimse kolay kolay standart koyamaz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5