İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nocster 'ı Kullanan Var Mı?

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar, forumu inceledim ama tam olarak net birşey bulamadım.
Nocster üzerinden Managed Hosting yada Unmetered Server almayı düşünüyorum.
Serverın hizmeti hakkında bilgisi olan, kullanan var mı?
Birde, forumda dikkatimi çeken bazı kullanıcılar oranın resellerı olduğundan söz etmiş. Zannedersem reseller olanlar %25 kâr alıyorlar. Peki ben kendimi reseller yapıp, sonrasında onun üzerinden kendime alsam, olur mu?
Sonrada güzel güzel paypal ile ödememi yaparım..
Çok mu cin fikirlilik yapıyorum yoksa yaptığım normal mi :)

C

cappytoi

Misafir
olmaz alamazsın adamlar farkeder ayrıca resellerlara onay veriyorlar. nocster burstnetin yan firması satış desteği nedense hep çok yavaş ama uptime oranı iyi. Managed almayacaksan destek bekleme :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Biraz yakinlik derecene bagli, cok uzun sure calistiktan sonra beraber bazi seyleri kagitta zorunlu olmamasina ragmen rica uzerine yapabilirler. Bu yuzden kendin bir iliski kurmak yerine buradan birinden rica edip onlarin ustunden alabilirsin. Yardim etmek isterdim ama ben artik onlarin donanimlari ile calismiyorum.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cappytoi' Alıntı:
satış desteği nedense hep çok yavaş ama uptime oranı iyi.

Bu satış desteğinden kastınız, mesela satışdan önce sorulan soru vb şeylere geç yanıt vermesi gibi mi yoksa mesela verdiğimiz siparişin hazırlanması mı?
Yani mesela yaklaşık kaç gün gibi bir sürede makinayı hazırlıyorlar?

Birde teknik desteği ne alemde? Yoksa o da mı yavaş?

Çünkü her ne kadar "sınırsız" kavramının sınırlı olduğunu bilsemde, oradaki sınırsız bandwidth olan paketlerden ucuz olanlarını gözüme kestirmeye başladımda..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
5000 GB transfer yapmayi hedefleyen ne gibi siteleri var insanlarin bilmiyorum ama genel kaninin aksine Unmetered sinirlilardan cok daha kotu birseydir. Turkiye pek bunun farkinda degil. Port senin ozel portun olsun 1000 GB limitin olsun, portu 100 kisiye paylastirip haydi buradan cekebildiginiz kadar cekin sinir koymadim demekten yuz kat daha iyidir. Ingilizce olarak da tam tercume ettigim gibi yaziyorlar zaten "Best effort basis - no guarantee"

C

cappytoi

Misafir
ne desteği bekliyorsun adamlardan unmanaged nocterın serverları sadece eski celeron 1.3Ghzlere falan full destek veriyorlar. teknik destek sadece hardware, network ve kontrol paneli için geçerli. başka hiçbir şeye doğru düzgün cevap vermiyorlar.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim baktıklarım managed olduğu için sormuştum. Zaten amacım genel bilgi almak, çünkü kısa bir süre içinde alırken başımıza bela da almayalım.
Bu arada satış süreleri hakkında bilgisi olan var mı ? Yani mesela bir dedicated makinanın bize gereken ayarlarının yapılarak teslim edilmesi ne kadar süre alır?

S

seven7

Misafir
valla teknik destegini arkadasim hic begenmemisti...satista aynen oyle...worm girdi diye 100$ para istemislerdi sunucuyu kapatip acmak icin.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bende Vsp almak istiyorum alayımmı arkadaşalr fiyat uygun bana..

++++++ DNS sorunu yaşandımı hiççç ++++++++

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Memory: 256MB GUARANTEED + BURSTABLE

RAM ler düşük geldibu ne kadar faktör yanai sorun yaşayan varmı özellikle dns sorunu ve hız , ve sürekli kapanma gibi sorun yaşyana varmı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
VPS icin normal daha fazla rame ihtiyac varsa sunucuya yonelmelisin. Problemsiz bir yer yok, minimal problem yasarsiniz. Elmasgunes veya baska bir resellerindan almayi deneyin, yalniz basiniza cok umursanmazsiniz. Binlerce musterinin icinde sesiniz cikmiyor boyle durumlarda, 100 USD bir formata alabiliyorlar, ama icerde 30 serverim varken boyle birsey olursa hos tepkiler gosterilmez :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5