İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

N'olacak bu internetin hali?

O

OakLyn

Misafir
Herkes site yapıyor, yapmaya ÇALIŞIYOR, fakat n'olacak sonrası? Her bilgisayarı olanın internet sitesi yapma gibi bi zorunluluğu mu var? Nasıl ayırt edilecek sonra iyiyle güzel olan? Çok hit alanla az hit alanı mı karşılaştıracağız fütursuzca? Söyleyin dostlar.. Bi' ayrıcalık olmamalı mı sizce?

M

MeTeHaN83

Misafir
herkesin iyi site anlayışı değişik olabilir.fakat herkesin kabul edebileceği bazı şeyler var.bir site çalıntı malzemelerle doldurulmamalı.bazen sörf yaparken bakıyorumda noktası virgulune dokunulmadan çalınan makaleler var.tabi resimler animasyonlar bilmem belağrısına iyi gelir felan fıstık şeyler cabası.birde site dediğin hem göze hitap etmeli hem içeriği gelen ziyaretçiyi tam olmasa bile memnun etmeli.bazı siteler var dar bir kesime hitap eder.bazıları çok ghenel kesime.yani iyi site çok hit alan demek olmadığı gibi hit alamayan bazı boktan sitelerde iyi demek değildir :)

O

OakLyn

Misafir
metehan yaklaşımın güzel ama biraz sinirli yaklaşıyorsun heralde dostum. Faydalar görecelidir katılıyorum da her önüne gelenin site yapması doğru mu?

M

MeTeHaN83

Misafir
bunu söylemeye gerek yok tabee.zaten bilgisayardan az buçuk anlayan herkes kendini bir site yapmak zorunda hissettiği için böyle bi çöplük olayı oluşuyorya.tamam site yapcakda eeeee hani malzeme.çalıp çırpıp onuda hallediyor.sonuçta çalıntı,geç yüklenen,alakasız şeylerle dolu,göz zevkimizi bozan bişi ortaya çıkıyor.

M

MeTeHaN83

Misafir
ben sinirli yaklaşmıyorumda sanırım sen alıngan yaklaşıyorsun biraz dostum :)
senin maksadını sanırım anlıyorum..emek veripde hiti hakettiğini düşünen ama alamayan ve hit alanlara gıpta eden(haset demiyorum),bunu kendine sorun haline getiren bi kesimde var.haklı veya haksız birşey demem.herkes kendi bilir.tabii bu kişiler çok kızarlar hit alan sitelere.çünkü asıl kendi sitesinin hakettiğini düşünürler.çoğu zaman haklı olabilirler.siten güzele benziyor.bi inceleyem bakem bu alınganlık yaptığın kadar güzelmi :)

O

OakLyn

Misafir
ben söylediklerinden hiç alınmadım ki. ben seni oguza taş atıyor diye söyledim ordaki lafları. küfür için üzgünüm düzelttim şimdi fakat her yerde böyle densizler çıkabiliyor..

Hit meselesine gelince bu forumda bunu ikinci defa yazıyorum. Hit kaygım yok; çünkü herkesin hit sırası gelecektir. Ben şu ana kadar hit artırma yöntemlerinden çoğunu kullanmadım, şu anda da kullanmıyorum. Çünkü her şeyin zamanı var.

Görüşlerin için teşekkür ederim.

Herkesin ve her şeyin sırası gelir. Yeter ki ortam ve zaman oluşsun..

T

turk40com

Misafir
Kimseye " sen site yapma " diyemezsin. Herkes birşeyler yapabilir ama seçimi yine kullanıcı yapacaktır.

Düşünsenize, öyle insanlar tanıyorum ki " Abi internetten para kazanmam lazım. Bir site içeriği söylesene " diyenler oluyor.
Herşey bu kadar basit değil arkadaslar. Deniz uyandı artık..

Bol Şans..

Z

zipNetwork

Misafir
İnternet veezy bilgisayarlar çıkıpta her baba çocuuna bi tane bilgisayar aldıktan sonra tatsızlaştı. irc yok oldu zaten. İnternet sitesi yapmak çok kolay bir işlemdir. Herkesin yapmasında bence hiç bir sakınca yok. Ayrıyetten internet çokda sağlam bir para kapısıdır. Özenle yapılmamış sadece para kazanmak weya gerçek hayattaki ezikliklerini gidermek için yapılan internet siteleri zaman zaman hit kazansada mutlaka kısa sürede yok olur bu hep böyle oldu kimsenin şüpesi olmasın..

Z

zipNetwork

Misafir
İnternet veezy bilgisayarlar çıkıpta her baba çocuuna bi tane bilgisayar aldıktan sonra tatsızlaştı. irc yok oldu zaten. İnternet sitesi yapmak çok kolay bir işlemdir. Herkesin yapmasında bence hiç bir sakınca yok. Ayrıyetten internet çokda sağlam bir para kapısıdır. Özenle yapılmamış sadece para kazanmak weya gerçek hayattaki ezikliklerini gidermek için yapılan internet siteleri zaman zaman hit kazansada mutlaka kısa sürede yok olur bu hep böyle oldu kimsenin şüpesi olmasın..

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
bu konuda yorum yapıcaktım ama ben yorum yazınca arkadaşlar çamur atıyo... o yuzden içime atıyorum artık... :))

Z

zipNetwork

Misafir
İyi yapıosun tebrik ederim... eleştiriden anlamayıp ters tepki werirsen daha çok içine atarsın ..:::::OOOOO)))))

hayrettinbas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya aynı içerikle yapılmış binlerce site var, karşma geldikçe kusasım geliyo..
ya muhabbet hep aynı ha. cep sms, melodi, hatun, flash animasyon
hakkını veren yok mu!! elbette bu işi çok iyi yapanlar var ama gerisi mide bulandırıcı boyutta

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5