İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Normal Basım Dergiye Reklam Fırsatı

fenArt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
15cg6dx.jpg

Merhaba arkadaşlar Ağustos 2010 tarihinde ilk sayısı çıkacak olan sivrikalem dergisine reklam alımı şimdiden başlamıştır.

Reklam alan ve fiyatları ;
Arka Kapak : 750
Arka Kapak İçi : 350 TL
Arka Kapak İçinin Karşısı : 250 TL
İç Sayfalar : 100 - 250 arası.
Sayfa yarısı : 50 - 125 arası.
4/1 : 25 TL - 75 TL arası.
Derginin Konusu : Genel (tarih,yaşam,kültür,sanat,siyasi,spor vs)
Derginin Tarihi : Ağustos 2010

Masrafları karşıladıktan sonra bir kısmı UNICEF,LÖSEV gibi vakıflara bağışlanacaktır.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
dergi nerelere dağıtılacak, toplu dağıtım için bir firmayla (yaysat vs.) antlaşma yapıldı mı? tahmini satış rakamı nedir? bu tür açıklayıcı bilgiler verirsen reklam veren bulman daha kolay olur.

fenArt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkuvaz ile görüşüyoruz.(YaySat'la da bir görüşme yapacağız)
300 tane ilk basımı oalcak duruma göre 2. basıma girebilir.
Grup Hepsi ve HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu ile röportaj yapacak gibiyiz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Fiyatlar çok pahalı umarım iyi pazarlama ile satışları yapabilirsiniz.

fenArt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pahalı mı ?
Sanırım hiç dergi fiyatlarına göz atmadınız :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Evet şimdiye kadar 4 dergi çıkarmış biri olarak haberim yok hiç bir şeyden öylece sallıyorum :)
Neyse, amacım öneride bulunmaktı.

fenArt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Amacım kibir veya üstün görme değil.
Gerekirse ciddi reklam vereceklerle fiyat konusnda görüşürüz.
Ama diğer dergilerde arka kapak 4500 TL'den başlamakta..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yok kardeş neden kibir yapasın zaten dergiyle uğraşıyosun kolay değil ama bende tecrübemle bir şeyler yazdım. Sende ileride tecrübe edersin, iyi çalışmalar bol reklamlar.

fenArt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sağolun önerileriniz için.
Fiyat düşürüldü.

T

trgy

Misafir
Çıkmamış bir dergiye mi isteniyor bu fiyatlar? Çıktığında ne kadar satabileceğiniz belli mi peki ortalama olarak? 25 bin çıktı diyelim ne kadarı satar sizce bunu planlamışsınızdır?

fenArt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizim beklediğimiz tiraj çok yüksek ki.
lütfen birazcık dergi fiyatlarına bakın.
İkinci ayımızda ise çok büyük bir genişlememiz var.

T

trgy

Misafir

(Şu şekilde anlatayım bir de) Diyorum ki hayal kurmayın, bütçenizi oluşturun ve öyle başlayın işe. Bütçe olmadan sağdan soldan reklam parası toplayarak bu iş yapılmaz. Dergi fiyatlarından haberim olduğu için o soruları sordum. O tiraj bir bakmışsınız dergi çıktığında etrafınızda olmaz. Lafa şuna buna bakarak da hareket etmeyin.

Ayrıca masraflardan sonra kalanı xxx'e bağışlayacağız gibi şeyler yakışmıyor. İnsanların duygularını oynamayın. Ben iyinet'in masraflarından kalanı xxx'e bağışlayacağım desem sizce nasıl olur?

2 kere düşünün bir işe başlamadan önce.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54

Hocam yazmayacaktım aslında ama dayanamadım. Çünkü gerçekten dergi sektöründe hem yeni hemde hiç araştırma yapmadıgınızı şiddetle hissediyorum.

Siz tiraj bekliyorsunuz fakat bunu müşteriye söylerseniz alay konusu olursunuz. Ortada belli bir dağıtım prensibi olmayan, müşteri listesi bulunmayan, lasnmanı yapılmayan bir derginin tirajını yüksek beklemek rüya görmekten öteye gitmez. Hele ki bunu müşteriye söylemek...

Dergi fiyatlarına bakın demek ise rüyanın en derin noktasıdır. Sadece baskısı 7-8 bin lira tutan tonla dergi bedava dağıtılıyor. Çünkü amaç önce okuyucuya ulaşmak. Ama siz önce para kazanmaya çalışıyorsunuz hemde hiç bir şey yapmadan, satılmayan dergileri raftan toplamak için bile bedel ödemeniz gerektiğini bilmeden :)
Bundan 6-7 yıl önce 18 ve 20.sayı yayınlanırken büyük bir markanın kapak ilanını araya tanıdık sokarak bedava yayınlamıştık. Siz kalkmış paradan bahsediyorsunuz :)

www.babahaber.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok açıklayıcı olmuş arkadaşlarımın yorumları, cidden ilk sayılar bedava dagıtılır, heleki, idealist gençlerin kendi emekleri ile ortaya koymaya çalıştıkları şeyler, bugün başıma böyle bir olay geldi, bir bayan ofise geldi dedi ben işte bu firanın forex uzmanıyım size hesap açalım , ayda net yüzde 7 kazandıracagız felan die, bende dedimki aylık yüzde 7 kazandırıyorsan, müşteri arama , git bankadan kredi çek aylık 0.99 a o yüzde 6 kar sende kalsın zengin ol, birşey diyemeden çıktı gitti .yani kıssadan hisse, uçmamak lazım, denizde ayağımızın yere bastıgı kısımlarda yüzmek lazım

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Amacım kibir veya üstün görme değil.
Gerekirse ciddi reklam vereceklerle fiyat konusnda görüşürüz.
Ama diğer dergilerde arka kapak 4500 TL'den başlamakta..

Hangi dergide arka kapak 4500 liraymış? Söyle de bilelim :)
Aylık 4000 adet satan bir dergi bile 4500 lira istemiyor ki yayınları da sizin gibi "Genel (tarih,yaşam,kültür,sanat,siyasi,spor vs)" değil, tematik dergiler...

Hocam, doğmamış çocuğa don biçmişsiniz ama hata yapmışsınız... Hiçbir tüccar size reklam vermez, verene de tüccar denemez...

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
300 tane basılacak
kime gideceği belli değil
i

bence dergiyi çıkarın ondan sonra reklamı düşünün

ayrıca son fiyatlar bile çok yüksek

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Turkuvaz ile görüşüyoruz.(YaySat'la da bir görüşme yapacağız)
300 tane ilk basımı oalcak duruma göre 2. basıma girebilir.
Grup Hepsi ve HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu ile röportaj yapacak gibiyiz.

Merhaba

300 adet basılacak dergi için telep ettiğiniz ücret ekstra ekstra ekstra ekstra yüksek!

Mesajlarınızı okudum diğer dergiler 4.500 tl istiyor demissiniz diger dergilerin aylık tirajı onbinleri binleri buluyor.

Verebilecek durumum olsa PCnet dergisine, Chip dergisine arka kapak için 25.000tl veririm ama size arka kapak için 250tl bile vermek mantıklı değil.Altı üstü 300 kişi görecek görmiyecek...

Bir arkadasın mesajında ilk zamanlar üctetsiz reklam almanız gerek demiş, katılıyorum ilk zamanlar ücret almadan reklam yayınlamanız gerekiyor...

bir bayan ofise geldi dedi ben işte bu firanın forex uzmanıyım size hesap açalım , ayda net yüzde 7 kazandıracagız felan die, bende dedimki aylık yüzde 7 kazandırıyorsan, müşteri arama , git bankadan kredi çek aylık 0.99 a o yüzde 6 kar sende kalsın zengin ol, birşey diyemeden çıktı gitti .yani kıssadan hisse, uçmamak lazım, denizde ayağımızın yere bastıgı kısımlarda yüzmek lazım

Kelin ilacı olsa ilk önce kendi başına sürermiş :)

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
çok açıklayıcı olmuş arkadaşlarımın yorumları, cidden ilk sayılar bedava dagıtılır, heleki, idealist gençlerin kendi emekleri ile ortaya koymaya çalıştıkları şeyler, bugün başıma böyle bir olay geldi, bir bayan ofise geldi dedi ben işte bu firanın forex uzmanıyım size hesap açalım , ayda net yüzde 7 kazandıracagız felan die, bende dedimki aylık yüzde 7 kazandırıyorsan, müşteri arama , git bankadan kredi çek aylık 0.99 a o yüzde 6 kar sende kalsın zengin ol, birşey diyemeden çıktı gitti .yani kıssadan hisse, uçmamak lazım, denizde ayağımızın yere bastıgı kısımlarda yüzmek lazım

Ya hu, o olayla bu olayın ilgisi dolaylı yoldanken tutup da niye bu örneği veriyorsun ki? Ama amdem verdin ben de fikrimi söylemek istiyorum: Kapına gelen bir insanı bu şekilde göt etmenin sana ne faydası oldu? Tutup da birisi böyle rencide etmenin mantığı nedir?

Nezaket diye bir şey var?
Ayrıca Forex işlerini bilmem ama o işin de mantığı budur yani. Tutup da "e o zaman sen yap da zengin ol" demenin pek bir esprisi yok...

Ayrıca o kişilerin de kendilerinin Forex'e yatırım yapmadığını nereden biliyorsun..?

Kısaca, "teşekkür ederim, ilgilenmiyorum" ya da "inandırıcı gelmiyor, boşuna kendinizi yormayın" demek varken, kapına gelen ve üstelik ofisine gelen (yani girmesine izin evrdiğin ve dolaylı yoldan davet ettiğin) birini ne demeye bozuyorsun ki?

Başın göğe mi erdi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5