İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

notebook problemi

S

sakanet

Misafir
Arkadaslar benim Sony/Vaio marka bir dizustu/notebook bilgisayarim var, son zamanlarda bilgisayari actigimda 1 ile 5 dakika arasi bir sure gectikten sonra ekran karariyor. Cevremdeki bazi arkadaslar fan`i calismiyordur veya cok tozlanmistir falan dediler ama hic biri degil, ici oldukca temiz ve fan`i da calisiyor.
Sizce bu hardware problemimidir software oldugunu zannetmiyorum cunku bilgisayari actigimda hic bir islem yapmasam dahi 2-3 dakika aradan sonra kendiliginden kapaniyor. Yalniz power isigi yanmaya devam ediyor.

Isletim sistemi win 98
Yardimci olabilirseniz cok sevinirim
Selim

granit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba..

Bir çok nedeni olabilir.. Profosyonel yardım talebinden önce;

1. Bataryayı dikkatlice çıkarıp temizlemek, temassızlık var mı kontrol etmek..***
2. Olası yazılım(driver) problemi için işletim sistemi olarak XP yi kurarak denemek..

3-Güç yönetim özelliklerinde monitör 5 dk filan ayarlanmış olabilir..
Masaüstü-sağ klik-özellikler-ekran koruyucu-ayarlar-monitörü kapat...
Bunu hiçbir zaman yapalım..

4. Sanırım sorun 3. madde!

S

sakanet

Misafir
Batarya`dan oldugunu zannetmiyorum cunku direk elektige bagli oldugunda yapiyor bunu.

Benim sistem xp`yi kaldirmaz.

3. nedende olamaz cunku degisik zaman birimlerinde kayboluyor goruntu, genelde 1-5 dakika arasi.

ilgine tesekkurler

S

Shockwave

Misafir
Cep tlefonunuzu LCD ekrandan uzak tutun. Emin olunki yüksek değerlerde hasarları var Buda olmazsa Zaten cihazınız garantilidir .mutlaka garantiye yollayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5