İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

NS hataları?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Server kurulumu yaptım ancak intodns ten bakınca bazı hatalar var. Bunlar nedir ve nasıl düzeltirim bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Birinci Hata:
Different subnets WARNING: Not all of your nameservers are in different subnets

İkinci Hata;
Different autonomous systems WARNING: Single point of failure

Üçüncü Hata;
Duplicate MX A records ERROR: It seems that all your MX records have the same IP(s):
There is no use on having multiple MX records pointing to the same ip.

Şu an mail problemi yaşanıyor. Hmail server kurdum. Diagnostic yapınca olumsuz bir şey görünmüyor ama mail ne gidiyor ne geliyor. Sanırım mx lerde sıkıntı var ama onlarıda tek tek kontrol ettim ve hatta bir önceki sunucuda ne ayar varsa oldugu gibi yaptım...
Anlamadım yani kısacası :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Webmaster forumunda ns bilgisi olan yokmu yahu :(

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Olmazmı!

Birinci hata iki isim sunucusuna ait ip adresinin de aynı /24 yani C içerisinde olduğu için.
Önemsiz.
İkincisi daha da önemsiz.
Üçüncüsünde iki tane mx kaydın var diyor.Domain adresini yazarsan direkt olarak çözüme ulaştırırım seni. :kızdım:

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
CaLViN yardımın için teşekkür ederim. Sen olmasan hayatta becerebileceğim bir şey değilmiş :)

ilyasbat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Calvin'i bulmuşken ben de bir hata sorayım:
Kod:
SOA EXPIRE 	Your SOA EXPIRE number is: 3600000. That is NOT OK
bu ne hatası oluyor acaba?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
SOA dns sunucunuzun önbellek süresidir.
Çok önemli bir detay değildir.

ilyasbat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Tamam hocam sıkıntı yok o zaman. Arada bir ns hatası alıyorum diyenler var da sanırım ipyi yeni değiştiğimden dolayı oluyor.
Teşekkür ettim...

Tsubasa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar bulmuşken konuyu hortlatayım dedim.

Critical! Visitors may not be able to access your site. We could not find any nameservers for your domain.

böyle bir hata alıyorum domain panelimde godaddy de ve kullanıcılar siteye giremiyor ben girmeme rağmen. oyunama.com site adresi yardımcı olursanız sevinirim.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bu domaine tanımlanmış bir nameserver olmadığını söylüyor, nameserver kayıtlarının olduğu ekranı kontrol edermisiniz? nameserver kayıtlarının yerini değiştirip tekrar kayıt etmeyi deneyiniz.

yani ns1.bıdıbıdı.com ile ns2.bıdıbıdı.com yerini değiştirin, tekrar kayıt edin.

Tsubasa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Denedim her türlüsünü ancak bir türlü düzelmedi. http://www.intodns.com/oyunama.com buradan kontrol ettiğimde dün hata veriyordu onu düzelttim ama godaddy düzelmedi gitti ve erişilmeme durumu var kullanıcılar tarafından. Teşekkürler ilgi için.

Tsubasa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler hocam yardımlar için. Oturduysa herkeste oturur yavaştan.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5