İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ns Yaratmak

D

dilberler.com

Misafir
akadaşlar şu an yeni bir server aldım 2 serverim var birinin ns lerini arkadaş yarattı.Ve şu an ona ulaşamıyorum.

Rica etsem name server yaratmayı nasıl yapabilirim yardım edebilirmisiniz bana

şimdiden teşekkürler

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
domain kontrol panelinde register a new name server denen bir yer vardir..serverda domain için verdigin ipleri oraya gireceksin o kdr :)

D

dilberler.com

Misafir
vay tamam çok iyide godady den alıyom domainleri ama olmuyo

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain kilidini açtın dimi ?

godaddy otomatik olarak locked (kilitli) bırakıyor domainleri, değişiklik yapabilmek için "set locking" den önce domain lock unu kaldırman gerekiyor...

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaş haklı önce domainin kilidini açacaksın..
sonra işlemlere başlayacaksın..

godaddy domain alırken sorar "if you are a server.." diye

kayıtta ayarlamamışsan şimdi domainin "set nameserver" seçeneğine gir ve IP lerini tanımla..

T

The_Best

Misafir
Pardon uykusuzluktan yanlış konuya cevap yazmışım düzelttim.

M

mavidusler

Misafir
Domain listesinden NS oluşturmak istediğin domaini tıkla / sağda açılan bölümde altta Domain Host Summary yazısının solundaki + işaretini tıklayarak o kısmı aç. Altta beliren linki tıklayıp kendine nameserver oluştur.

Zamanında ben de çok uğraşmıştım :) Kolay gele

S

Sycho

Misafir
godaddy paneli değiştirdi acaba şimdi nasıl yapiliyor bi bilgisi olan varmı ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5