İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ödeme alıcam derken "Ciro" cıktı..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba arkadaşalr akbank da hesabım vardı dedim hadi kendi bankama bozduryım dedim ceki 25 gün önce gelen ceki verdim. bendne kimlik fotokopisi istedi verdim dedi 25-30 gün içinde hesabınaza aktarıcaz dedi iyi dedim..

Dün telefon actı bir banka görevlisi ee cekinizin arkasına cilomadıgınız için cekiniz ödemeden geri dönmüş mümkünse bankamıza ugrayınız..

ya olacak işmi ya ben ilk defa duydum cilo olyını yani bu forumda google cekine ciro yapıldıgını kimlik fotokopisi zaten alınıyor.. bankacının dalgınlıgı yada bilgisizliği yüzünden 25-30 daha beklicez.. para alıcaz derken hatta mart ayı ceki gelecek neredeyse 5-6 gün sonra...

ufff..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
iyide ben ilk defa bozduruyorum ben yabancı cekin cirolanacıgını bilememki tr cek olsa tama cirolamam gerekli haklı ama o bankacı sucu onun yaptıgı hata yüzünden 25 gün daha para beklicez.

BIRBEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye içi veya yabancı çek farketmez ciroLamak gerekiyor. Çek prosedürü geregi.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valla eve geldim şimdi postacı mart ayı cekini getirmiş iyi bari ikisi birden taksil olacak :p

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Komisyon vs.

Enteresan yahu. Komisyon hesabi da ne olaki. Yoktu eskiden boyle seyler. Misal 99-2000 yillarinda YKB ve Akbank kambiyo ile calisiyordum. YKB sabit 20 $ alırdı rakam ne olursa olsun. Sonra Akbank ile calismaya basladim. Akbank ise istege bagli olarak 10 $ ya da komisyonsuz 10 gun rehin tutma seceneklerini sunardi. Tabi ki 2. yi secerdim. Simdilerde komisyon hesabi filan cikmis sanirim. Turkiye'de kambiyo cok kuralsiz bence.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
valal ben hiç komisyon vemredim şöyle onalr ne kadar keserler bilemem dedi belli olsun ona göre deid yapı kredi gibi ver bakim 35 ytl şimdi sonrada 20$ onalr keser demiyor.. akbank önce işi yapıyor sonra para istiyor..

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşım, bu cironun unutulması olayı tamamıyla GÖREVlinin suçu. müşteri eğer ilk defa çek bozduruyorsa bunu bilmesine imkan yok. vede ilginç olanı ciro suz çeki nasıl işleme koymuş. bunu ilk günden fark etmesi gerekir. çeki kaydederken. demek biraz LEYLA imiş :)

bu arada ben AKBANK ı kullanıyorum. para hesaba geçtiğinde 10 USD kesiyor. 3 çek bozdurdum sadece bir tanesinde 15 USD eksik gelmiş amerika dan bunuda karşı tarafın kestiğini söylediler.

G

Gencadam

Misafir
Garanti Bankası'nı kullanıyorum. Sadece 7 YTL masraf ile çeklerimi 35 günde ödüyorlar. Çekin arkasına isim,soyad ve imza alıyorlar benden.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
isim soyad + adres + imza :p neredeyse kan grubumuda yazdıracaktı

ha bu arada isminde bu yeni cektede karekter sorunu var ama google mai atmıştım.. isimimdeki "ü" harfini "u" yapın dedim sonunda 2 hafta sonra yptıalr...

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çekin arkasına,
ad, soyad, tel numarası ve imza yeterli olacaktır.
Ayrıca bankada ki hesap numaranızı da eklerseniz, memurları uğraştırmamış olursunuz ;)

Anadolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission, YKB 8 milyon Posta online masrafı alıyor öncelikle. Muhabir banka ücret keserse onu da hesabına geçmeden tahsil ediyorlar.. Dolar hesabın varsa, daha büyük kolaylık oluyor. 21 günlük zaman verip daha kısa sürede tahsil ediyorlar.. Her şube değişik muamele yapıyor, ilginçtir.. F.Paşa/İzmir şube bön bön bakarken bir diğeri sanki günde defalarca tahsil eder gibi işleme aldı.. Sen bana bir ulaş.. MSN

İzmir-Karşıyaka-Aksoy şb. / YKB

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi