İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ödeme yöntemi istek

Ugur KAZDAL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
forumda dolandırıcıların olmasını engellemek için Türkiye'ye en uygun yöntemin gittigidiyor gibi olduğunu düşünüyorum, ben alışveriş yaparken para mı iyinet'e ödeyip , işlem tamamlanınca karşı tarafa ödenmesini tercih ederim, bu ödeme sistemini uyarlansa, ödeme sonunda küçük bir oran ücret kesseniz alıcıdan, bu hem bankaların size vereceği kredi limitiini zamanla yükseltir, hemde siteye kâr sağlamış olunur diye düşünüyorum. Ek olarak kesinlikle alışveriş yaparken güveneceğimizi bilicez, bu konuda daha önce birşeyler yazılmıştır mutlaka ancak bir kaç arkadaşın iyinet'ten başkalarının dolarlandırması nedeniyle soğudunu görmek üzücü oldu.

sezginex

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Çok güzel bir düşünce bence. Az önce forumdan birinden dolandırıldım. forum .iyinet .com/ facebook-ticaret/216276-facebook-bayilik-paneli-kacirma-ilk-5-kisiye-uygun-fiyat.html (boşlukları birleştir) bu konu üzerinden. Birazdan şikayet konusu açacağım.

Ugur KAZDAL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok zor bişeyde değil, bi sanal pos uygulaması, alt yapıda banka tarfındn onaylanmış user'ların listesi, sonrasında da hizmeti alanın onayıyla bitsin durum, iki tarafıda korumaya alıcak..

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
göründüğü kadar basit değil fatura sistemi pos'da çekilen her tutarin faturası kesilmesi gerekiyor.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Maliyeli olur biraz. e-Ticaret projeleri için otomasyon sistemi geliştirirken vPos ile Finance kısımları maliyetli modullerdir.

Sadece fatura ile de bitmiyor. Cari'ler açılacak, o cari'lere kredi kartı fişleri işlenecek. Sonrasında fatura kesilirken o cari'den düşülüp bakiyenin sıfırlanması gerek. Her pos hareketini göstermek gerekli.

Bu işlemler belki ilk aşamada elle yapılabilir veya tek cari üzerinden gidilebilir ama işler ilerlediğinde otomasyona geçmek gerek bu da 2. el bir araba parası maliyetinde.

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maliyeli olur biraz. e-Ticaret projeleri için otomasyon sistemi geliştirirken vPos ile Finance kısımları maliyetli modullerdir.

Sadece fatura ile de bitmiyor. Cari'ler açılacak, o cari'lere kredi kartı fişleri işlenecek. Sonrasında fatura kesilirken o cari'den düşülüp bakiyenin sıfırlanması gerek. Her pos hareketini göstermek gerekli.

Bu işlemler belki ilk aşamada elle yapılabilir veya tek cari üzerinden gidilebilir ama işler ilerlediğinde otomasyona geçmek gerek bu da 2. el bir araba parası maliyetinde.

işlem hacmini yükseltmeden böyle bir yatırım yapmak kendi topuklarına sıkmaktan farkı yoktur yanı :)
işlem hacmi ve ciro yüksek olsa belki ufak bir komisyon ile kısa, uzun vadede kendini amorti eder ama forumun bu şekli ile o parayi geri almasi imkansiz..

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Komisyon ile Pos hizmeti veren firmalar var. (iPara, Paypal gibi) Onlardan belki faydalınabilir ama yönetimin iyice düşünüp, karar vermesi gereken bir konu ki bence zaten düşünmüşlerdir.

Doğru zaman geldiğinde yapacaklardır. Sadece teknik kısım değil birinin 7/24 başında durup tranferleri izlemesi, problemleri çözmesi ve işlemleri yapması gerek. İşin içine para girdiğinde her zaman işin rengi değişir. 3/5 kuruş için insanlar her türlü şeyi yapabilir olmuş.

Daha geniş bir konu yani. [MENTION=42018]nem[/MENTION]iroff 'a katılıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5