İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

off ya 2 aydır kurtulamadım şundan...

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
benim hitim 600 -1000 civarındaydı toplu link degişimlerinden dolayı sandboxa düştüm ve iki aydır kurtulamadım. Bana önermek istediginiz kurtulma yöntemleri varmı acaba ?
sitem burası.!

Adeta delirecem şu son 1 haftada indexler 25000 idi 15000 e düştü o da nedense :S

C

code_machine

Misafir
Aslında sebebi sende söylemişsin "toplu link değişimleri" eğer sebeb buysa gereksiz sana fayda sağlamayacak linkleri kaldır . Google mail atmayı dene bunun dışında forumda ustalar sandbox'a düşme nedenlerini açıklamış (Spam ,C/p içerik , aşırı backlink vs..) şüphelendiğin bir sebeb varsa bu sebebi ortadan kaldır. gereksiz linkleri sildikten sonra kaliteli içeriğine uyan bir iki siteden link almanın faydası olur , sitemap'i yeniden oluştur.

Ve sandboxtan kesin , biranda çıkış die bişi olduğunu sanmıyorum sabır göstermelisin.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
400 binden fazla index sayısı olan sitem şu anda 30 bin index sayısına düştü.
20 k civarı olan hitim 100 lere düştü inanki bu kadar kötü degildir :(

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Günde mak. 10-15 link alın diye her yerde bangır bangır bagırıyorlar. 3-4 gün en iyi yerde olup sonradan 10 sayfa düşmek yerine yavaş yavaş ilerleyip uzun süre ilk sayfalarda kalmak daha mantıklı geliyor bana.

Sandbox a düştüysen işin zor şimdiden kolay gelsin umarım diğer sitelerinde bu hatayı yapmazsın.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Aşırı link degişiminden gelen bir sandbox arkadaslar metatag ayarların sıfır derece kötü diyor. onu en iyi sekilde nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz ?

şuanki bu imiş
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=ISO-8859-9" />
<meta name="generator" content="vBulletin 3.6.4" />
<meta name="keywords" content="<title>GaMe OwEr TrY AgAiN</title>" />
<meta name="description" content="Aksamgunesi.Net Ailesine Hosgeldiniz...." />
<title>AksamGunesi.Net - internet & Uydu & Bilgisayar Dünyasına Hoşgeliniz...</title>

World-Wide-Web

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Değişim yaptığın sitelere ulaşıp linkini silmeni isteyip başlayabilirsin.
Sonrasında sabır, yine sabır.

WebStyle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güncellemeden dolayı olabilir .
Ara sıra benim sitelerde de bu tür dalgalanmalar oluyor . Düzelir .

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben link alamdıgım halde girdim onu analamdım gitti ilk açtıgımdan 7 ay sonra girdi sandbox ve 9 ay sonra cıktı sonra 3 ay gecti ve 1 gün kayboldu site ertesi gün geri geldi ve aradan 1 ay geçti ve site gene kayboldu 5000 den 100 düştü ertesi gün bekledim dalgalanam dedim amaki bu sefer gene sandboxtayım 4 gündürde öle link degişimi yapmadıgım ve sürekli güncel olan bir site ama sandboxta garip iyice hevesimi kırdı su google. digerinde sabırla bekleidm ama bu sefer bekelrkjen güncellemicem artık.

C

code_machine

Misafir
Ortada hiçbir sebeb yokken sitelerin filitreye takılması çok garip. İllaki bir sebeb vardır ama biz fark edemiyoruz sanırım.Neden böyle oluyor benim bildiğim hersite bir kez sandbox'a girer 2. 3. sefer garip geldi.Sandbox değilde başka bir süzgece takılmış olmayalım.
gerçi Google ı anlamak kolay olsaydı dimi ama.

Allah hepimizi Google ın şerrinden korusun ne diyim :D

Lider

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı Sorun ßendede var A$ırı ßackLink Aldıktan sonra sitem yerlerde Sürünmeye ßa$ladı 10 gün oldu yakla$ık Link veren sitelerden Linklerimi kaldırttım 1 2 gündür google den ufak tefek gelmeler ßa$ladı Sanırım Sandßoxtan çıkmayamı ßa$ladı diyim ne diyim ßiLmiyorum :(

navarro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Googlenin adaletsizliğinden başka bişey değil. Ben 2 domainle aynı anda link değişimlerine girdim. Birini banladı. Backlink verenler 2 sine aynı yerler . Kura çektik sana çıktı hesabından başka bişey değil bu.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bendemi kaldırtsam linkleri ne yapsam ama az degil k i5000 e yakın :S :D

Toplistleri kaldırmanı öneririm ilk olarak. Aşağısı toplist tarlasına dönmüş. Bazıları 2 kez eklenmiş. Bu toplistlerden otomatik kaydın düşer kurtulursun böylece. Düşmeyenleride kendin düşürürsün :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi