İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Olayı Çözdüm....

R

rektum

Misafir
Arkadaşlar hani deniyorya Google Adsense'e log in olduğunuz bilgisayardan, kendi reklamınıza tıklamayın diye.. Bunun nasıl olduğunu deneyerek çözdüm...

Google Adsense hesabınıza Log in olduğunuz anda Google "veevo" adında bir worm sokuyor bilgisayaranıza ve bu sizi takip ediyor... Bunu Ad Aware programı ile Full Search yaparak tespit edebilirsiniz....

Bilginize....

M

mehmettr

Misafir
rektum' Alıntı:
Arkadaşlar hani deniyorya Google Adsense'e log in olduğunuz bilgisayardan, kendi reklamınıza tıklamayın diye.. Bunun nasıl olduğunu deneyerek çözdüm...

Google Adsense hesabınıza Log in olduğunuz anda Google "veevo" adında bir worm sokuyor bilgisayaranıza ve bu sizi takip ediyor... Bunu Ad Aware programı ile Full Search yaparak tespit edebilirsiniz....

Bilginize....

Bundan nasıl emin olabiliriz ?
google başka kontrol yöntemleri deniyor olmasın ekstradan?

LoRD_YenGeC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olay nasil bi cozume ulasti onuda yazsaydin baslikta belirttigin gibi keske,,sadece bi worm gormussun o kadar,,,peki nasıl onlenir nasil blocke edili de onuda solede ogrenelim :D

M

Metalirik

Misafir
Bir atasözü ; Delinin biri kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış...

M

Metalirik

Misafir
Hurafe ve iddia'dan öteye gidemeyecek saçmalıklar :p
Gugil ve worm, solucan ile üye takibi peh.. Yazılımları ile incelerler insanları buda zor olmaa gerek, karşınızda dandirik firma kuruluş yok ki..
Komik geldi bana :rolleyes:

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi hayırlı olsun olayı çödüysen artık kendi reklamına tıkla dur akşama kadar, ama dikkat et google'da seni çözmesin..

R

rektum

Misafir
Şimdi arkadaşlar bunu defalarca denedim öncelikle Adsense hesabıma Login oluyorum ve bir kaç dakika sonra çıkış yapıyorum.
Ad Aware programını çalıştırıyorum ve
1.taramayı yapıyorum"veevo" isimli worm buluyor , programla bunu siliyorum..
2.taramayı yapıyorum bilgisayar temiz.
Tekrar log in olup 3. taramayı yapıyorum yine aynı worm Ad Aware tarafından bulunuyor...

Ben demiyorum Google sadece bununla takip ediyor diye bu onlardan sadece biri..

Buna ek olarak gidin sürekli kendi reklamınıza tıklayın demiyorum günde 2 defa yeterli cılkını çıkarmamak gerekir....

R

rektum

Misafir
Metalirik' Alıntı:
Hurafe ve iddia'dan öteye gidemeyecek saçmalıklar :p
Gugil ve worm, solucan ile üye takibi peh.. Yazılımları ile incelerler insanları buda zor olmaa gerek, karşınızda dandirik firma kuruluş yok ki..
Komik geldi bana :rolleyes:

Metalirik kardeş,sen bu worm işini pek önemsememezlik yapma bir çok bilisayar şirketi özellikle mikrosoft işletim sistemlerinde ve sattığı programlarda wormlar ile biligisayara BACKDOOR açıyor....

Eğerki bunu bilgisayarından kaldırmak istiyorsan buyur onuda yazıyorum sana;

1. adım
Windows XP`de Windows\System32" klasörlerin icinde 2 tane casus "program" var, bunlar MSe senin üzerinizden bilgiler gönderiyor.

- Başlat
- Çalıştır:

Aynen bu sekilde iki komutu ard arda kopyala:

regsvr32.exe /u %windir%\system32\regwizc.dll

regsvr32.exe /u %windir%\system32\licdll.dll

2.adım
Microsoft son sistemi olan "XP" nin icine bir casus koydu.XP Antispy gibi programlar kullaniyor. Ne yazikki Xp Antispy herzaman isini yapmiyor. Bunu test etmek cok kolay. Aynen tekrarla:

Start -> Baslat-calistir sec

acilan diyaloga kücük harflerle cmd yaz

-> Simdi ufak bir DOS penceresi açilir

bunun icine aynen bunu yaz : net user (kücük harflerle ve net den sonra bosluk birak) ve Enter'a bas.

-> Su an bilgisayarinda hangi hesablar bagli görebilirsin.
bunlarin icinde Support_388945a0 diye bir hesab varsa casus sende bagli.

Eger Support_388945a0 yazili hesabi görüyorsan yapacagin su:

Ayni pencerenin icine bunu yaz : net user SUPPORT_388945a0 /delete
pesinden Enter bas.!

Kal Salıcakla.....

M

messmedia

Misafir
komik bir olay, dostum bak windows'un içinde spy olduğunu herkes bilir, keza google toolbarda öyle ama senin dediğin saçma, senin bilgisayarına spy yüklenmiştir, bir şeklide kendini geri yüklüyordur, neyse bu olayı boşver :) sende kal sağlıcakla

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozaman linux ve macosx kullanıcıları banlanmadan istedikleri kadar tıklasınlar :D
ilginç ya da garip değil, saçma...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rektum' Alıntı:
Şimdi arkadaşlar bunu defalarca denedim öncelikle Adsense hesabıma Login oluyorum ve bir kaç dakika sonra çıkış yapıyorum.
Ad Aware programını çalıştırıyorum ve
1.taramayı yapıyorum"veevo" isimli worm buluyor , programla bunu siliyorum..
2.taramayı yapıyorum bilgisayar temiz.
Tekrar log in olup 3. taramayı yapıyorum yine aynı worm Ad Aware tarafından bulunuyor...

Ben demiyorum Google sadece bununla takip ediyor diye bu onlardan sadece biri..

Buna ek olarak gidin sürekli kendi reklamınıza tıklayın demiyorum günde 2 defa yeterli cılkını çıkarmamak gerekir....

günde niye 2 defa bunun kriteri ne?
hile yapmalı ama az yapmalı mı diyorsunuz?

yani yakalanma riski olmayan ve hile yapma niyetinde olmayan bir kişi için sınır herhalde sadece zamandır.
hile yapmayacak kişi de 2 kere de yapmaz.

büyük ihtimalle googlse başka şekilde de anlar diyorsanız o halde bence (diğer arkadaşların haklı olarak bahsettiği uyarı ve açıklamaları da dikkate alarak) bununla uğraşmamak lazım.

ben kendi makinamdan yanlışlıkla tıklama ihtimaline karşı kendi sitelerime girmeye çekiniyorum, siz "girip günde 2 defa tıkla" diyorsunuz, bence hiç bir açıdan doğru bir yol değildir yolunuz.

saygılar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
dediğin şekilde silmeyi becerebilndim peki?...1-2 işlemle üstesinden gelineceğe pek benzemiyo bunun...ayrıca explorer ın kendi oldugu gibi casus zaten, bunu nasıl akarte edecez

R

rektum

Misafir
Arkadaşlar bana inanmayanalar hesabına Log in olup çıksınlar.. Sonra Ad Aware ile Full tarama yapsınlar görecekler ki "veevo" çıkacak....

M

Metalirik

Misafir
Peki rektum,
Ben tarama yapıyorum ama birşey yok, buna ne diyeceksin?
O zaman bu tezini çürütmüş olmazmıyım?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olay bitirmenin zamanı geldi sanirim
birazcık araştırdım ve
http://www.scanspyware.net/info/SafeguardProtect.Veevo.htm
buraya ve
http://www3.ca.com/securityadvisor/pest/pest.aspx?id=453082734
bakınız

ne demisler

simdi
Analysis

Veevo is an Internet Explorer browser helper object. demekte

Category
Hijacker : Any software that resets your browser's settings to point to other sites. Hijacks may reroute your info and address requests through an unseen site, capturing that info. In such hijacks, your browser may behave normally, but be slower.

Browser Helper Object: (BHO). A component that Internet Explorer will load whenever it starts, shares IE's memory context, can perform any action on the available windows and modules. A BHO can detect events, create windows to display additional information on a viewed page, monitor messages and actions. Microsoft calls it "a spy we send to infiltrate the browser's land." BHOs are not stopped by personal firewalls, because they are seen by the firewall as your browser itself. Some exploits of this technology search all pages you view in IE and replace banner advertisements with other ads. Some monitor and report on your actions. Some change your home page.

safaguard in da bir olayi sanirim ama olay sadece IE de etkili anladigim kadariyla

konuyu baslatan arkadasim google adsense e firefox ile girmeyi denermisin, sanirim ayni hatayi almiycaksin

cunku bu olay baska birsey ve o sayfalarda bu zimbirtinin kazaa accelerator ile bulastigini da yazmakta bilgine

google bilgisayara trojan sokacak kadar aptal degildir kisisel kanim bu

sonucta bir toplist scriptim var ve uye olan sitelerin herseyine kadar bilgilerinini alabiliyorken google hayli hayli alir

herkese basarilar ve diyorumki kaliteli siteler yapin sonucta ister istemez para kazanirsiniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5