İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

olmayan subdomaini varmış gibi nasıl gösterebilirim

ZuZuu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olmayan subdomaini varmış gibi nasıl gösterebilirim

bi sitede denk gelmişdi bu bana .

site sorumlularının açıklamasına göre dozu yüksek olan şaka sitesi idi

xxxxx.gaysin.com ( domain bi benzetme tam anımsayamdım )

xxxxx yerine atıyorum şaka yapacağın kişinin ismini yazıyordun açılan sayfada

default bi sayfaydı bi yerine yazı yazdırıyordu isim ve bi yerinede resim

eklettiriyordular

bana asıl lazım olan .

olmayan subdomain anında oluşturulmadıgına göre

nasıl yapmışlardır . sanırım sunucudan yapılan bişey olması lazım . nasıl yapabilirim bunu bilen üstadlar yardımcı olabilirseler

sevinirim . . .

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
wildcard subdomain anahtar kelimelerin. sitede ve googledan birçok kaynak bulabilirsin.

umarım spam düşünmüyorsundur. gerçi google sağolsun hemen banlıyor artık.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cPanel kullanıyorsanız edit dns zone menüsünden wildcard dns eklemek istediğiniz domaini seçin. Açılan pencerede "Add New Entries Below this Line" yazan yerin altındaki satırlardan birine 14400'ün solundaki alana * işareti koyup sağdaki alana da ip adresini yazınız. Hepsi bu.
Bunu ayrıca apache conf üzerinden de yapabilirsiniz.

ZuZuu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
spam değil sevmem de öyle şeyleri . başlı başına bi projenin ön çalışmasını yapıyorum . açıklamalar için teşekkürler . deniyeyim hemen

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olmayan subdomaini varmış gibi açtırmak hiç iyi bir fikir değil. Bu sayede çok kolay arama makinelerinden banlanırsın. Bir zamanlar ben yanlış bir ayar yapmışım ve bu yüzden olmayan subdomainler ana site gibi açılıyordu. Birileri de gitmiş ewewyysay.benimsitem.com vs. gibilerinden link vermiş. (İsteyerek değil sanırım) . Google da gelmiş benim bu olmayan subdomainlerimi okumuş, okumakla da kalmamış, olmayan subdomainlerin alt sayfalarını da okumuş. Birde baktım ki google; benim olmayan subdomainlerimle dolmuş. Binlerce sayfa. Tabiki bu subdomainlerin sayfaları, benim ana sitemin sayfalarıyla aynı olduğu için, aramalarda ana siteyle birlikte olmayan subdomainlerim de çıkmaya başlamış. Tam bir spam görüntüsü oluşmuş yani.
Bütün aramalarda subdomainlerle birlikte çıktığım için, ana sitem de arka sayfalara gitmiş. Az kalsın banlanacaktım ama iyi ki erken farkettim. Sonra google url kaldırma aracıyla o subdomainleri google dan tek tek sildim. Ama farketmeseydim ana siteyle birlikte banlanacaktım. Belki de adsense'den bile banlanacaktım. Çünkü bilerek yaptığımı sanacaklardı.

Saygılar, sevgiler.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

Burdaki yaramaz. htaccess kullan. İpucu vereyim diğer arkadaşlara da ışık olur.
icerik.php dosyanın sql sorgu bölümünün üstüne $latent diye bir değişken ata. Bu değişkene url adresinden id'ni ata. örn: latent-202.sanaldarbe.com . explode ile - den sonraki değişkeni al. bu 202.sanaldarbe.com olacak. .sanaldarbe.com'u str_replace ile kaldır. kaldı mı elinde 202 bu senin id'n. bu idye göre fieldleri filtreledin. htaccess için de url yapın/id no nerede nasıl olacaksa ona göre bir rewrite yazarsın. Google'da kaynak bol. Benden fikri senden zikri. Ayrıca subdomainle spam işine girersen 1 ay zor kalır sandboxa girersin. Subdomain spam işi yabancı w--arezcilerin çokça yaptığı ve google'ın uyandığı bir teknik.

SavaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Burdaki yaramaz. htaccess kullan. İpucu vereyim diğer arkadaşlara da ışık olur.
icerik.php dosyanın sql sorgu bölümünün üstüne $latent diye bir değişken ata. Bu değişkene url adresinden id'ni ata. örn: latent-202.sanaldarbe.com . explode ile - den sonraki değişkeni al. bu 202.sanaldarbe.com olacak. .sanaldarbe.com'u str_replace ile kaldır. kaldı mı elinde 202 bu senin id'n. bu idye göre fieldleri filtreledin. htaccess için de url yapın/id no nerede nasıl olacaksa ona göre bir rewrite yazarsın. Google'da kaynak bol. Benden fikri senden zikri. Ayrıca subdomainle spam işine girersen 1 ay zor kalır sandboxa girersin. Subdomain spam işi yabancı w--arezcilerin çokça yaptığı ve google'ın uyandığı bir teknik.

işe yaramaz mı ? http://ucundan.com a girip bakabilirsin ? :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5