• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

Onaylı makale yazarlığı

Refresh

Yeni Üye
Bilgiler
Katılım
7 Mayıs 2013
Mesajlar
4
Reaksiyon
0
Puanları
0
123 Aydır Üye
Makale yazmak hem zor ve meşakkatli hem de edebi yönden yetkinlik gerektiriyor. Buna rağmen makale yazarlığı yapan bir kısım internet kullanıcıların özensiz ve bir o kadar da Türk dil kurallarından uzak yazı yazdıklarını ve bunları sattıklarını görmekteyiz. Bu durumda hem makaleyi alan aracı arkadaşlar hem de kullanan kurumlar bundan zarar görürken, işin ehli olmayan insanlar da hem makalelerin kalitesini hem de makalenin piyasasını düşürüyorlar. Karşılığında da kazanç sağlıyorlar.

Bizim bu duruma itirazımız var.
Makale yazarlığı yapanların da bir unvanı olmalı. Bunun için iyinet olarak makale yazarlığı yapabilecek arkadaşları belirleyip onlara Onaylı Makale Yazarırankı vermeyi düşünüyoruz.

Peki onaylı makaleci olmak için ne gerekiyor?
Bunu madde madde yazmadan önce açıklayayım. Öncelikle bu konu altına onaylı makale yazarı olmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Onaylı makale yazarı olmak isteyenlerden bizim istediğimiz bir konuda, 400 kelimenin altında olmayacak şekilde verilen saatte makaleyi bize ulaştırmanız gerekiyor. Yazıyı belirtilen saatte uygun konu altında yayınlayarak bize konu linkini gönderdiğinizde yazınızı inceleyerek makale yazarlığınızı onaylıyoruz ya da reddediyoruz.

Katılım şartları:
  • Sadece bireyel makale yazarları başvurabilir.
  • Makale satışı yapan aracılar katılamaz. (Editör paneli sahipleri örneğin.)
  • Yazılar dil bilgisi kurallarına uygun yazılmalıdır.
  • Belirtilen zamanda makalesini teslim etmeyenler elenir. Yazarlık için tekrar başvuru yapamazlar.
  • Makalesindeki eksiklerden dolayı elenenler tekrar başvuru yapabilirler.
  • Makalede anahtar kelime yoğunluğuna ve başlıkların ve alt başlıkların kullanımına dikkat edilecektir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

trakus

Şen Üye
Bilgiler
Katılım
11 Ocak 2013
Mesajlar
42
Reaksiyon
0
Puanları
0
127 Aydır Üye
cahilliğime verin lütfen ama bir soru sormak istiyorum bu pligg ne oluyor tam olarak
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst