İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Önemli Bir Yardım Ricası

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba;

Web siteme girilmeye çalışıldığı zaman, "Bu Site Mahkeme Kararı ile Engellenmiştir" uyarısı veriyor.. Ancak kontrol ediyorum, başka tarayıcılarda - tel'da Safari'de deniyorum bir hata göremiyorum.. Keza başka bir forumda açtığım aynı konuda da farklı yorumlar mevcut... Kimi biz giriyoruz diyor, kimi aynı şeyi söylüyor...

Hosting firmama sordum, "Bilgimiz yok" dediler.. Sitemde *****, mp3, qumar, fuhuş vs illegal içerik bulunmamakta...

Sizden ricam şudur: Mümkünse sizde girip bir bakar mısınız? Domain'de "bomba" kelimesi var acaba o mu sorun yarattı??
Garip bir durum anlamadım...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Bu arada biraz önce kontrol ettim 3G ile girilebiliyor şirket Wifi ile girilemiyor.. Normal webde de görüntülenebiliyor.

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok garip arkadaşım çözemedim durumu.. Sanırım DNS ayarların farklı ondan olabilir mi?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bende mahkeme uyarısı çıktı

Alex

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitende google reklamları var hosting şirketinin dediği gibi olsa bu reklamları alabilirmisin bende bir sorun çıkmadı açılırken ama dns ayarları farklı tabi

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TİB'i aradım biz giriyoruz sorun yok diyor.. FTP'den baktım biri şaka maka index vs mi yapmış diye orada da sorun yok.. Anlamadım gitti.. Hatayı alan arkadaş yasaklama sayfasına girip kaynağı görüntüle diyebilir mi???

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
dizimag.com gibi yasaklanmış (örnekti)
kodlara baktım aynı kodlar
index atılsa birine açılıp birine açılmamazlık yapmaz

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Asagidada gorebilecegin gibi Google DNS IPyi normal cozuyor ancak TurkTelekom 85.111.6.83 veriyor. Bu IP mahkeme engelleme genel sayfasi; browserdan girip bakabilirsin. Mahkeme nedeniyle erisime kapanmadan once uyari emaili gelmis olmasi gerekirdi.

C:\>nslookup haberbomba.com 8.8.8.8
Server: google-public-dns-a.google.com
Address: 8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name: haberbomba.com
Address: 74.53.226.243

C:\>nslookup haberbomba.com 195.175.39.40
Server: dns40.turktelekom.com.tr
Address: 195.175.39.40

Name: haberbomba.com
Address: 85.111.6.83

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla arkadaşlar ben şu an şirketteyim ve görüntüleyebiliyorum.. Bir kaç arkadaşıma sordum onlar da sorun olmadığını söyledi.. Hatta rica ettim DNS'ler normal olsun normal bir kullanıcı gibi girin dedim...
Önce de belirttiğim gibi TİB'e telefon açtım onlar da girebildiklerini ve bir sorun olmadığını söylediler.. Dün mail attım cevap bekliyorum... Burada da arkadaşlar giremediklerini söylemiş bazıları da girebiliyorum demiş.. Ama garip olan ne savcı adı var ne yasaklama kararı var düz sayfa sanırım... Daha 1 aylık site.. Ne ***** fuhuş ne de başka bir şey var..

- - - -Güncellendi - - - - - -

Valla daha 1 aylık site dediğim gibi.. Ne uyarı ne de başka bir şey geldi :(

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Valla arkadaşlar ben şu an şirketteyim ve görüntüleyebiliyorum.. Bir kaç arkadaşıma sordum onlar da sorun olmadığını söyledi.. Hatta rica ettim DNS'ler normal olsun normal bir kullanıcı gibi girin dedim...
Önce de belirttiğim gibi TİB'e telefon açtım onlar da girebildiklerini ve bir sorun olmadığını söylediler.. Dün mail attım cevap bekliyorum... Burada da arkadaşlar giremediklerini söylemiş bazıları da girebiliyorum demiş.. Ama garip olan ne savcı adı var ne yasaklama kararı var düz sayfa sanırım... Daha 1 aylık site.. Ne ***** fuhuş ne de başka bir şey var..

- - - -Güncellendi - - - - - -

Valla daha 1 aylık site dediğim gibi.. Ne uyarı ne de başka bir şey geldi :(

grandeur tekrar gecmis olsun, zor durum. Ama sitenin 1 aylik oldugunu dusunursen bunun simdi olmasi sonra olmasindan daha iyi. Hemen yeni domaine gecersin kaldigin yerden devam edersin. Ancak hala sitenin mahkeme erisimiyle kapanip kapanmadigi konusunda kuskularin var. Bence bunu kabul edip acilen planini belirlemelisin. Benim sana verdigim DNS sorgu sonuclari sitenin mahkeme erisimiyle kapandigini gosteriyor. A ya da B kisisinin siteye girebiliyor olmasi bunu degistirmez. Yan yana iki makine ayni networke bagliyken dahi birisi girebilirken digeri giremeyebilir. Ama bir sure sonra tum bilgisayarlar DNS on belleklerini yenilediklerinde ve tum internet servis saglayicilar DNS sunucularini kapanma karari ile guncellediklerinde DNS sunucu ayarlarini degistirenler disinda kimse siteye giremeyecek. Bence artik bunu kabullenip yeni domain uzerinde dusunmeye baslamalisin.

Bu arada kapanma nedenini mutlaka ogrenmeye calis cunku sorunu gidermezsen ayni sekilde yeni domain de kapanabilir. Bu arada sitedeki haberleri yayinlaman kurallara uygun mu? Yani haberleri abonelikle mi aliyorsun yoksa gazetelerden mi cekiyorsun? Eger yayin hakkin yoksa kapanma nedeni bu olabilir.

Iyi sanslar

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam öncelikle ilgilendiğiniz ve yorum paylaştığınız için teşekkürler;

Şu an tamamen %100 özgün içerik kullanıyorum ancak 5 ya da 10 içerik atlanmış olabilir..

Ekli dosyayı görüntüle 5419

İçerikleri haber aboneliğiyle almıyorum ancak kesinlikle aynen kullanmıyorum..
TİB'e mail attım cevap bekliyorum. İşin garip tarafı neden yasaklandığı konusunda teknik bir verinin ekranda görüntülenemiyor olması; hangi savcılık, hangi karar - nedenle?

301 yönlendirmesi yolu gözüküyor sanırım:(

İşin garip tarafı TİBden biri ile görüştüm yok öyle bir şey diyor hala.

secoz21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kablonet kullanıyorsanız bu sorunları görebilirsiniz bazen

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5