İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Onemli Onemli Onemli

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
server1# wget
/libexec/ld-elf.so.1: /usr/local/lib/libintl.so.5: invalid file format

Yani libintl.so.5 i pufff etmişim bilgisi olan varmı nasıl düzelir

bu arada sistem Freebsd 5.2.1

Yokmu bu freebsd nin libfix i yaw : )

Arkadaşlar geyik gibi yazdığıma bakmayın sorun ciddi. Lütfen yardım ediniz.

Birde " cd /usr/local/lib/ && ln -s libintl.so libintl.so.4"
bunu buldum amme bu so.4 : )

Sizce ne yapak sonunu 5 leyip mi denesek : )

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Yokmu fikri olan acaba arkadaşlar.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
FreeBSD'de wget yerine fetch kullanilir. Sembolik link vermek bazi durumlarda ise yarayabilir ancak backup alip dene bana kalirsa.

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
server1# portupgrade -fr gettext

Hala yüklüyor libintl.so.6 yı yükledi bakalım bekleyip görelim : )

Bu arada backup alıncak bir yanı yok. libintl.so.5 yani sembolik linkin olduğu dosya puff lamış hiçbir şekilde bulamadım neyse bekleyelim bakalım.

N

nsbil

Misafir
Haymac' Alıntı:
server1# portupgrade -fr gettext

Hala yüklüyor libintl.so.6 yı yükledi bakalım bekleyip görelim : )

Bu arada backup alıncak bir yanı yok. libintl.so.5 yani sembolik linkin olduğu dosya puff lamış hiçbir şekilde bulamadım neyse bekleyelim bakalım.

bence sorunu libintl.so.6 ile halledebilirsin. yabanci orumlarda portupgrade -fr gettext ayni yontemi deniyip sorunu cozmusler. ama onlarinki biraz farkli libintl.so.5 bulunamadi hatasi icin kullanmislar :) tahminime gore sizin sorunuzda cozumlenmistir.. sevgiler..

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Evet çözümlendi : ) Saolsunlar ne varsa gavurlarda var yaw : ) Cpanel.net RuleZzZ

N

nsbil

Misafir
birgun tum linux ve kernel versionlarinin tum paketlerini bulunduran bir site yapmayi dusunuyorum. acaip faydasi oluyor insanlara. ek paketler guncellenenler, sorunlar problemler. suan yabanci siteler ile idare ediyoruz bir tane turk site sart bence.. ben dusunuyorum yapmayi. neyse fazla konustum galiba. sevgiler...

N

nsbil

Misafir
evet evet. kesinlikle.. yapacagim bir domain lazim simdi biraz dusunelim bakalim. aklina domain gelen varsa pm atabilir..

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Sunucuyonetimi.com u alalım sunucu yönetim deneyimlerimizi paylaşırız :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5